Červený drak

Červený drak https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422315/bmid_cerveny-drak-HHK-422315.jpg 4 938 128

Hannibal Lecter série

První kniha (1981) ze čtyřdílné série o Hannibalu Lecterovi. Francis Dolarhyde pracuje ve filmových laboratořích a na své okolí působí jako veskrze pracovitý a uzavřený člověk. Francis je však fyzicky poznamenaný šílenec. Cílevědomě si vybírá šťastné rodiny, které pak brutálně, promyšleně a beze stop vyvraždí. Zohavená těla mrtvol mu slouží k rituálně mystickým účelům. Žije totiž v představě, že je Červený drak z obrazu Williama Blakea. Sadismus vyšinutého masového vraha šokuje a děsí veřejnost. Podaří se bývalému detektivovi FBI Willu Grahamovi zabránit mimořádně nebezpečnému muži v jeho násilných činech? Sám se však na to necítí, a aby se dokázal do vrahovi mysli vžít, vydává se za Hannibalem Lecterem, kanibalem, který jeho samotného před lety málem připravil o život.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: ekniha , Argo

Red Dragon , 1981

Lady Dracula
18.06.2013 4 z 5

Slušný začátek. Alespoň pro mne, jelikož to byla má první kniha od něj:)
Ačkoli se mne snažil Harris udržet v napětí až do finálového konce, občas se mu to nepovedlo, ale je fakt, že závěrečná, překvapivá tečka vše zastínila:)

Ben Nevis
03.12.2012 5 z 5

Líbilo se mi to o chlup víc než Mlčení jehňátek, protože děj se točí kolem "Králíčka Zubáčka" a náfuka Hannibal Lecter je okrajová záležitost. Mohlo by se zdát, že jde o kopii Jehňátek nebo jeho recyklaci, ale není tomu tak.

Moňula7
25.10.2012 5 z 5

Jo tak tahle kniha je úplně parádní. Krásně charakterizovaná psychika Francise Dolarhyde, který trpí tím jak vypadá.

smetyl
20.07.2012 5 z 5

Mlčení jehňátek mě ve své filmové odobě nadchlo. Vážně epická podívaná. Hannibal se stal mým "nejoblíbenějším" záporákem. Se svojí chladnou inteligencí a vypočítavostí. Od mlčení jsem se dostal k červenému drakovi. Film se mi strašně líbil a poroto jsme si půjčil knihu, která mě už bohužel obsahově nepřekvapila zato jsme si to čtení vážně užíval.
Hltal jsem ji a za pár dní jsme jí měl přečtenou, i když jsem vědel co bude a jak to vlastně všechno skončí, nic to nesebralo příběhu na gradaci. Je obdivuhodné jak dokonale působivého psychouše dokázal T. Harris vymyslet.

"To my jsme vymysleli soucit a produkujeme ho v těch buňkách, které přerostly náš pravěký hadí mozek"

Nibiru
02.04.2012 5 z 5

Nejsem sice zrovna příznivce detektivek, ale tato je opravdu napínavá a brutálně morbidní. Ukazuje, kam až v negativním smyslu zvrácenost lidské duše může dojít.

joslin
26.06.2011 5 z 5

Červený drak je výstižný název pro našeho sériového vraha v této knize, který se nebojí ve svém uměleckém aktu vyvraždit celou rodinu. Will Graham nebyl pro mě tak atraktivní jako mladá agentka v mlčení jehňátek. Přesto je to vzrušující čtení, které nenechá nikoho v poklidu.

DiskKiller
11.01.2011 5 z 5

Velmi napínavý, místy nečekaný průběh děje.

Rockwood
18.11.2010 5 z 5

Trochu jsem litoval, že jsem se na tuto knihu vrhnul až po tom, co jsem si přečetl Mlčení jehňátek, což je v podstatě druhý příběh ohledně Hannibala a jiného masového vraha. Ale jak píšu, druhý "příběh" nikoliv pokračování, takže v konečném důsledku o nic nepřicházím.

Příběh to byl opět kvalitní, dobře napsaný, barvitě vylíčený a napínavý jak kšandy. Filmové zpracovaní, které jsem už kdysi dávno viděl jsem si moc nepamatoval, takže konec, který se mi mimochodem velice líbil, byl pro mě i překvapením. Nevidím důvod, proč tomuto románu nedat plný počet :)