Červený drak ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

První kniha (1981) ze čtyřdílné série o Hannibalu Lecterovi. Francis Dolarhyde pracuje ve filmových laboratořích a na své okolí působí jako veskrze pracovitý a uzavřený člověk. Francis je však fyzicky poznamenaný šílenec. Cílevědomě si vybírá šťastné rodiny, které pak brutálně, promyšleně a beze stop vyvraždí. Zohavená těla mrtvol mu slouží k rituálně mystickým účelům. Žije totiž v představě, že je Červený drak z obrazu Williama Blakea. Sadismus vyšinutého masového vraha šokuje a děsí veřejnost. Podaří se bývalému detektivovi FBI Willu Grahamovi zabránit mimořádně nebezpečnému muži v jeho násilných činech? Sám se však na to necítí, a aby se dokázal do vrahovi mysli vžít, vydává se za Hannibalem Lecterem, kanibalem, který jeho samotného před lety málem připravil o život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422315/cerveny-drak-HHK-422315.jpg 4.5789
Série

Hannibal Lecter 1.

Žánr
Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno (ekniha), Argo
Orig. název

Red Dragon, 1981

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (102)

Kniha Červený drak

Přidat komentář
Worbitka89
16. dubna

Chtěla jsem zkusit něco temnějšího a nebyla si jistá, zda tohle není trochu moc (přece jen film mlčení jehňátek v dětství byl náročný zážitek) , ale byl to omyl a tohle byla pecka! Doporučuji, a měním názor - severská literatura je oproti Drakovi slabý odvar.

dusak22
23. března

Mlčení jehňátek jsem četl už někdy na střední škole (2012). Od té doby jsem se snažil sehnat Červeného Draka, ale dostal jsem se k němu až letos, 40 let po vydání. Thomas Harris zde představil jednu z nejkultovnějších postav a to stylem, díky kterému jsem se od knihy nemohl odtrhnout.


Ivca72
08. ledna

Harris je jeden z najdokonalejších spisovateľov čo sa týka vyjadrenia a vcítenia sa do úlohy psychopata. Až im človek začne fandiť, v podstate ho chápe, to, čím prešiel ako dieťa má dôsledky. Ak sme slepí, cítime srdcom.

trefic
02. ledna

Poutavá kniha. Oproti prvnímu dílu, který mne moc nebavil, je tato kniha napínavá a poutavě napsaná.

Mája777
25.11.2020

Než jsem začala psát hodnocení, musela jsem pár dnů počkat. Potřebovala jsem čas na utřídění myšlenek.
V současnosti nás zaplavuje nespočet krimi ze severu. Jsou zajímavé a hlavně brutální. Tady se autorovi podařilo namíchat parádní koktejl napětí, psychologie i brutality. Mám pocit, a je to čistě jenom můj názor, že málokterá novodobá kniha se této klasice vyrovná.
Určitě ji doporučuji všem skalním fanouškům napětí.
(25. 11. 20 - 28 001 - 65)

AndulinaU
12.10.2020

Skvěle vykreslené postavy, v závěru knihy velký zvrat, ale celkově jsem děj čekala zajímavější. Přijde mi, že je to spíše o charakteru postav, ale děj by mohl být lepší. Čekala jsem v průběhu více vražd, v podstatě tam byla jen jedna a zbytek byl o vyšetřování a o historii Draka. Jsem trochu zklamaná, že to nebylo více psycho, možná je to tím, že tyhle tipy knížek čtu ráda a už mě jen tak nebo nedostane... Ale určitě si přečtu všechny knížky ze série

Romanka89
14.09.2020

Z této série znám filmové zpracování Mlčení jehňátek a docela se divím, že v knižní podobě jsem se k tomu dostala až teď, protože to je moje krevní skupina. Skvělý thriller a už se chystám na další díly a také na filmové zpracování.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, jejíž hlavní hrdina trpí psychickou poruchou.

Petra21
10.09.2020

Tahle nervydrásající pecka si i mě vyhlídla za svou oběť. A podlehla jsem absolutně a úplně, přestože jsem si paradoxně všímala poněkud jiných aspektů, než bych od thrilleru (s notnou dávkou povrchnosti) očekávala. Thomas Harris svým sofistikovaným rukopisem poukazuje na řadu palčivých problémů a otevírá citlivá sociální témata, která dodnes patří mezi ta spíše upozaďovaná. A možná právě tento aspekt činí z Červeného draka mrazivě psychopatické, emocionální, napínavé, děsivě skvělé a možná až klasické dílo, jemuž bohužel uškodila snaha o rafinované rozuzlení. Raději bych knihu hodnotila jako znepokojující beletristický román, jehož zásadní podstatou je podtrhnout a zvýraznit naprosto fatální společenské nedostatky.

1