Není úniku

Není úniku https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522533/bmid_neni-uniku-1sj-522533.jpg 4 320 91

Černý led série

Studentka pedagogiky Sóldís potřebuje po rozchodu rychle najít nové bydlení a práci, a tak s nadšením přijme místo soukromé učitelky dcer bohatého páru obývajícího luxusní sídlo v odlehlém, zapadlém koutě západoislandského venkova. Zaměstnavatelé na ni sice působí poněkud zneklidňujícím dojmem a život na osamělém místě v ní postupně začíná vzbuzovat neblahé předtuchy, ona se však rozhodne zatnout zuby a své obavy překonat. Bude to správný krok? ***** Policejní vyšetřovatel Týr se po letech vrací ze Švédska na rodný Island, protože v přelomové životní situaci touží po novém začátku. Záhy po nástupu do kriminalistického týmu v Reykjavíku se musí zapojit do pátrání po pachateli zločinu, jaký si v poklidné ostrovní zemi nedovedl představit ani v nejhorších snech – brutální čtyřnásobné vraždy. Jeho spánek však nakonec budou narušovat ještě hrozivější noční můry než obraz vyhaslých očí čtyř nevinných obětí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Metafora

Lok lok og læs , 2022

Petra7659
28.10.2023 5 z 5

Skvělé. Uf, jsem stále unešená. Četla jsem od Yrsy už několik knih a konečně si udělám čas na to je ohodnotit. Co se mi na této knize líbilo nejvíce, že do prakticky poslední stránky netušíte, kdo je vrah. Yrsa není předvídatelná. NIKDY! Líbilo se mi, jak vykreslila prostředí Islandu, že mě poučila o tom, co jsou to pokrevní klisny a jak se v její zemi bojuje proti tomu, aby se jim děly ty šílenosti a vůbec, že ta kniha prostě měla přesah.

olga8832
25.10.2023 4 z 5

Na jednu stranu skvělé a napínavé vyprávění ve dvou časových rovinách, na druhou stranu, když už ta hrdinka získává s vyprávěním takové sympatie, o to víc mně mrzí, že už víme.... ale chápu, krvavý severský román...

jaroiva
21.10.2023 5 z 5

Působivý thriller. Yrsa ve výborné formě.

Jeanine8
20.10.2023 5 z 5

To byla jízda, uff!

veronika3878
18.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Asi půjdu trochu proti proudu, ale u mě se žádno Wau nekonalo. Myslím si, že to Yrsa umí i o dost lépe. Románu se rozhodně nedá upřít čtivost ani mrazivá atmosféra. Části z farmy mě bavily hodně, rozkrývání jednotlivých tajemství, plíživý děs z neznámého, iracionální chování postav ... Na druhou stranu tu ale byla část z vyšetřování - a ta pro mě byla naprosto nedostatečná, dalo by se říci, že sloužila spíš jako výplňová vata. Veškeré počínání policistů mi přišlo zmatečné, nedotažené do konce a výsledné vyřešení případu stylem náhody nebo spíš štěstí mě teda neuspokojilo, i když člověk od začátku ví, jak vše dopadne, a dá se i dost dobře odvodit, kdo za vším stojí. Navíc pro mě zůstalo pár věcí nedořešených - viz podlaha ve sklepě.
A ke komentáři Dela111 - pokračování bude, v islandštině je dokonce už na světě.

bookcase
15.10.2023 5 z 5

Ta mrazivá atmosféra by se dala krájet.... Pecka, jako vše od Yrsy.

Dela111
14.10.2023 4 z 5

Výborné thrillerové počtení!
Tady rovnou začnu přiznáním, že mě autorka naprosto dostala. Děj tohoto thrilleru je výborně vystavěný, zápletka není složitá a celé rozuzlení je logické, ale já jsem to neprokoukla dřív, než to celé odhalila sama autorka. U podobných příběhů přitom často pachatele odhalím dříve, ale tady jsem měla nějaké zatmění či co... Nebo je to spíš tím, že Yrsa prostě umí.
Děj tohoto thrilleru se odvíjí ve dvou časových rovinách. V současnosti probíhá pátrání policie a v lince z minulosti je postupně odkrýváno k čemu vlastně na statku došlo, co vedlo k tomu neuvěřitelnému masakru. Tady je četba trochu zvláštní v tom, že od začátku víte, jak postavy dopadnou. Některé působí sympaticky, přáli byste jim, aby příběh dopadl jinak, bohužel konec je od začátku jasný.
Zarazila mne poslední věta příběhu, která vypadá jako by se chystalo pokračování v hlavní roli s Týrem. Může to ovšem být jen styl autorky, který já zatím tak dobře neznám.
Tady doporučím, není to jízda plná nečekaných zvratů, je to však poutavý thriller a rozuzlení mě překvapilo.
Silnější 4*.
Dodatek - už je jasné, že toto byl první díl nové série a já už se těším na pokračování.

LenkaWal
13.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Příběh se odehrává paralelně. Na jednu stranu tu mame vyšetřování vražd, na druhou tu máme příběh než se vraždy staly. Což pusobilo dost znepokojujícím dojmem, když člověk ví, co se stane. Obzvláště, když když některé postavy berou vše co se děje velmi na lehkou váhu.
To mi tam nesedělo, protože si myslím, že by lidi začali asi jednat dřív. No, ale v hororech a thrillerech se logika většinou nehledá.

Book-ista
12.10.2023 5 z 5

Děsivé, mrazivé, strhující... Pecka!

Paja1709
10.10.2023 5 z 5

Ja Yrsu prostě miluji. Toto bylo skvělé. I když má kniha tolik stran,tak přečteno za jeden den,jelikož se nedala vůbec odložit. Napínavé od samého začátku až dokonce, tak jak jsem u Yrsy zvyklá.

mysterygirl
10.10.2023 5 z 5

Mrazivý, napínavý thriller,bez hluchých míst, nutí vás otáčet stránku za stránkou .
Za mě nejlepší thriller roku