Černošský Pán Bůh a páni Izraelité / Starej zákon a proroci

Černošský Pán Bůh a páni Izraelité / Starej zákon a proroci https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89464/cernossky-pan-buh-a--89464.JPG 4 167 46

Kniha amerického autora je pohledem na biblické příběhy očima jednoduchého černošského věřícího. Napětí mezi klasickými příběhy a biblickými postavami na straně jedné a americké reálie na straně druhé nás odzbrojuje svým humorem a kouzlem. Své kouzlo má i znamenitý překlad a kongeniální ilustrace.

Literatura světová Náboženství Příběhy
Vydáno: , Artur

Ol' Man Adam an' His Chillun / Ol' King David an' the Philistine Boys , 1928

Corso
06.11.2017 4 z 5

Taka akoby biblia prerozpravana pre ateistov. Konkretne su to pribehy zo stareho zakona, novy sa nekona :) Praveho veriaceho by nieco mohlo urazit, hoci po chvilke premyslania pridete na to ze je tu vsetko podane s citom a milym humorom. Proste si predstavte, ze ste male deti, mate stareho otca, ktory nikdy nema k vtipu daleko. A on vam po veceroch bude rozpravat pribehy z biblie. A mate to olrajt richtik presne.
Ps: Predstavujem si ze toto nacital pan Werich. Presne by mu to sadlo. Skoda ze sa tak nestalo.

elena8267
23.10.2017 4 z 5

zajímavý pohled

martina.culik
23.02.2017 2 z 5

Začátek mě bavil a párkrát jsem se i zasmála, ale čím dál víc mě kniha přestávala bavit, až jsem ji četla jen proto, abych ji dočetla. Možná je to tím, že dobře znám jen začátek bible (a tím pádem jsem mohla srovnávat toto pojetí s originálem), ale později mě už ani narážky nepřišly nijak moc humorné.

"Za starých časů byly docela jiné poměry. Na světě nebylo vůbec nic, poněvadž žádný svět ještě nebyl. A nikde nebylo nic a každý den byla neděle. A v pozadí stál Pán Bůh a měl každý den kázání od rána až do večera. Vyjímaje sobotu, kdy všichni chodili jíst smažené ryby."

Lanisa1966
04.02.2017 3 z 5

Kdo nemá chuť číst pravou Bibli, tak tato kniha člověka seznámí s celým Starým a Novým zákonem a to humornou formou.

angloumene
28.11.2016 4 z 5

Celkem vtipně zpracované biblické příběhy, tentokrát ale v tak trochu pikantnějším a snad i dost zjednodušujícím podání. Pokud ale knihu nebudete brát zase tak vážně, může odlehčit kdejaké dlouhé odpoledne.

Netopyr07
07.11.2016 3 z 5

S hodně velkou nadsázkou dá se říci, že je to převyprávěný Starý zákon, koneckonců tomu titul napovídá. Leč některé příběhy jsou u mě "na hranici" :-) A to si myslím, že nejsu zas takový puritán. Vtipné to ovšem celkově je. Časem zase budu pokračovat. Na jeden zátah se to ale opravdu nedá :-)

Ali Ahmed
10.04.2016 5 z 5

Fantastická knížka, která mě vdy pobaví. K Bibli přistupuje s citem a úctou. Není to posmívání se, ale jiný pohled. Pohled s humorem.

Briv
11.01.2016 3 z 5

Knížku mi doporučil tchán, přečetla jsem ji celou, protože jsem si říkala, že se o ní spolu určitě budeme dál bavit:). Musím, ale přiznat, že sama bych si ji nevybrala. Nejsem žádná zapřísáhlá křesťanka, ale tohle nebyl můj šálek kávy. Asi jsem od toho čekala něco jiného. Každopádně ilustrace od Heleny zmatlíkové naprosto skvělé a dost netypické (většinou ji znám z pohádek a tady kreslí nahé ženské:)).

AdmiralPata
04.01.2016

Zábavná kniha která přináší povědomí o bibli.Sepsat bibli humornou formou byl velmi dobrý nápad a autor musel mít velkou fantazii.Ani ve snu by mě nenapadlo,že by Noe mohl celou potopu propít a nic si z ní nepamatovat.

limetka2008
04.11.2015 4 z 5

Jedna z mých oblíbených, přečtená již dávno pradávno. Vtipná knížka, která nevěřící pobaví a věřící pobaví a neurazí.

Gold351
27.08.2015 5 z 5

Ohromný a vtipný přepis biblických příběhů. Kdysi jsem si knížku koupila, abych si ukrátila dlouhou cestu vlakem. Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem ji nemohla odložit. Skoro mi bylo líto, že už jsem u cíle své cesty a těšila jsem se na večer, až budu ve čtení pokračovat.

woodward
23.06.2015 5 z 5

"Ty jseš starej Goliáš, ty nám houby uděláš" zazpíval David a zabrnkal při tom na harfu. Poprvé jsem tato sova slyšel z rádia, když Jan Werich četl z knížky Roarka Bradforda na pokračování. Přiznávám, že svoje první znalosti biblických příběhů jsem čerpal právě odtud; až později jsem se dovídal, že to či ono bylo "trochu jinak". Ale stejně to musely být báječné časy tenkrát, když Hospodin měl kázání od rána do večera a každý den byla neděle s výjimkou soboty, kdy všichni chodili jíst smažené ryby...
Pět hvězd!

jarmik
25.02.2015 3 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem tón Černošského Pána Boha přijal, ale já bych tu knížku nakonec doporučil, byť s drobnými výhradami.

vlkodlaq
07.08.2014 4 z 5

Jsem zarytý ateista, ale tohle mě opravdu bavilo, příjemný relaxační humor. Zaslouženě patří do mé sci-fi/fantasy knihovny.

Kateriska
10.05.2014 4 z 5

Kniha se četla lépe, než jsem očekávala :-)

Moška
20.03.2014 5 z 5

Mám moc ráda knihy, které stírají nedotknutelnost témat, dovolených ztvárnění a zažitých představ. Jako tato.

miklaras
02.12.2013 4 z 5

Jako malá jsem tuhle knihu objevila zcela náhodou a "Well", pravil Hospodin jsem si nadlouho zamilovala

Saffron
04.09.2013 3 z 5

Biblické příběhy tak trochu jinak ale rozhodně vtipně :)

maid
22.05.2013 2 z 5

Nejsem silná křesťanka, ale tato kniha mě upřímně moc nepobavila... :(

kattyV
18.02.2013 4 z 5

Zábavná variace starého zákona jak by si ji mohli vyprávět černoši.