Černošský Pán Bůh a páni Izraelité / Starej zákon a proroci

Černošský Pán Bůh a páni Izraelité / Starej zákon a proroci https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89464/cernossky-pan-buh-a--89464.JPG 4 167 46

Kniha amerického autora je pohledem na biblické příběhy očima jednoduchého černošského věřícího. Napětí mezi klasickými příběhy a biblickými postavami na straně jedné a americké reálie na straně druhé nás odzbrojuje svým humorem a kouzlem. Své kouzlo má i znamenitý překlad a kongeniální ilustrace.

Literatura světová Náboženství Příběhy
Vydáno: , Artur

Ol' Man Adam an' His Chillun / Ol' King David an' the Philistine Boys , 1928

denpek
15.02.2013 5 z 5

Zábavné čtení pro znalce i neznalce Bible. Akorát čtenář pak nesmí zaměňovat humoristické verze biblických příběhů za znalost originální předlohy ;-)

maryzka
16.06.2012 2 z 5

Je to převyprávěna bible. Mužou si v té knize číst i když bibli moc nemusí.

Silikon Ali
17.03.2012 5 z 5

Z knihy si dovolíme citovat při představení "A co když je pámbu...černý?" v literární kavárně Caféidoskop dne 27.3. v 19.30.
A k tomu zazpíváme pár příhodných gospelů, jejichž originální texty tímto doufáme ctěnému publiku přiblížit.
Kavárna je k nalezení v Lazarské 8, vřele doporučuji jakýkoli z jejich pořadů (viz na www.cafeidoskop.cz/akce) záhodno si rezervovat místo, bývá občas nabito.

s-reader
30.11.-0001 5 z 5

Je to skvělý přípravný kurz ke čtení bible. Kdo tou knihou zhrdne, ohrne nad ní nos, právem si zaslouží označení zapšklý intelektuál bez špetky smyslu pro humor.

nightlybird
30.11.-0001 4 z 5

Warning! Oxtodortním Židům a hluboce věřícím křesťanům (zejména bez smyslu pro humor) nedoporučuji číst tuto knihu – mohla by pobouřit jejich náboženské cítění ( ostatně její dramatizace byla z těchto důvodů v Londýně v 30. letech zakázána). Ale ostatní, zejména ti čtenáři, kteří se chtějí seznámit s biblickými příběhy a samotná Bible je pro ně těžce stravitelná si rozhodně pošmáknou. Vyšlo asi 6 vydání, takže si myslím, že by mohla být dosažitelná. Při jejím čtení mám před očima hřímajícího kazatele v kostele černoské komunity a slyším gospel.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Kouzelná převyprávění biblických příběhů, vnímaných očima prostých amerických černochů první poloviny minulého století.