Černobílý svět

Černobílý svět https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101120/cernobily-svet-101120.jpg 5 2489 535

Společenský román a jedna z nejúspěšnějších amerických knih posledních let. Hluboký a dojemný příběh zasazený do 60. let 20. století na americký Jih je vyprávěn očima tří výjimečných žen. V době panující rasové segregace se mladá běloška slečna Skeeter s pomocí moudré Aibileen a rázovité Minny rozhodne ukázat svět očima černých hospodyň, čímž převrátí vzhůru nohama město i způsob, jakým se na sebe dívají ženy – matky, dcery, pečovatelky, přítelkyně. Za otázkami rasismu i postavením ženy ve společnosti tkví hlubší poselství o hranicích, těch skutečných i těch, které existují v našich myslích.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The help , 2009

mol378
29.07.2019 4 z 5

Jednoduchý příběh, lehčí, ale příjemné a zábavné čtení, knížka, která se snaží o víc než jen pobavit a docela se jí to daří. Místy trošku za vlasy přitažené, např. strach hospodyně z manžela zaměstnavatelky - celkem nesmyslný a táhne se na kolika stranách. Ale to je detail. Už od dětství, kdy jsem četla Jih proti Severu a chtěla být Scarlettou O´Hara, mě knihy o americkém Jihu baví a tahle taky. Nečekejte extra intelektuální literaturu, jde o lepší standard, čtení na dva večery o prázdninách. Ráda se podívám i na film, i když kniha se mi líbí, jako ostatně většinou, víc. Ale dobré výstižné obsazení mu hodně pomohlo. Odpočinková literatura i film.

Verča103
15.07.2019 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Nejde se od ní odtrhnout :)

Mirrites
10.07.2019 5 z 5

Tak úžasně čtivá kniha. Skvělé čtení! Jen tedy sem tam překlepy, pravopisné chyby...

Kulturnice
22.06.2019 4 z 5

Čtivá, poutavé exotické prostředí amerického Jihu a dusná atmosféra pro mne zcela nepochopitelné zrůdnosti segregace. Prostě se pusťte do čtení hned!

jiri77
18.06.2019 3 z 5

Nemohu říci ,že by mě kniha nebavila ,ale asi jsem čekal něco jiného, příběh mi přišel celkem jednoduchý. Co mě na knize bavilo ,byla postava Skeeter a fandil jsem jí až do konce.

Kishidlo
14.06.2019 5 z 5

Film jsem viděla dávno a moc se mi líbil. Kniha ho ale ještě mnoho násobně překonala. Moc se mi líbí, že je kniha napsaná jakoby z pohledu tří žen. Zhltla jsem ji během týdne a už pokukuju po něčem podobném.

Terez25
13.06.2019 5 z 5

Nádherný, dojemný příběh plný ženské síly a odvahy k něčemu, co v té době nemělo obdoby. Tato kniha má hluboké poslání a vždy se k ní ráda vrátím. Kathryn Stockett je talentovaná spisovatelka a doufám, že budu mít možnost si od ní do budoucna přečíst i další knihy. Nemohu také opomenout úžasné filmové zpracování. Rozhodně doporučuji.

danny_21
11.06.2019 4 z 5

Ke knižnímu Černobílému světu jsem se dostal po zkoukutí stejnojmenného filmu a musím říct, že je povedený. Pohled na předsudky, střety a soužití barevných služebnic a chův s bělošskými paničkami v jižanských Optimistických Spojených státech 60. let. Věřím, že hlavně ženské čtenářky si užijí, pokropí stránky slzami při rozmanitých scénách s dětmi, pokývou hlavnou nad manžely a určitě se najdou i v případech vendety za neposlušnost či prostého znelíbení :-). Těžko říct, jestli M. L. King toto viděl ve svém snu, být to sepsáno v době této segragace, pochybuju, že by to někdo vydal - 80 %

Aghatte
10.06.2019 5 z 5

Odvážné čtení, doporučuji všem ženám

Martinates
24.05.2019 5 z 5

Úžasná kniha, nemohla jsem se odtrhnout, neni co dodat - snad jen ROZHODNĚ DOPORUČUJI!!!

Irsaf
18.05.2019 5 z 5

Moc hezká kniha

Janunet
09.05.2019 5 z 5

Jednoduše úžasná

MikyMrky
09.05.2019 5 z 5

Úžasné čtení. Skvěle napsaný příběh o ne moc příjemné věci. I když už jsem viděla film, teď, když se mi dostala do ruky kniha, s nadšením jsem ji přečetla, no spíše shltla.

Moron
30.04.2019

Knihu doporučuji. Četl jsem podruhé a opět jsem v ní našel, co jsem poprvé neviděl.

pedroK
27.04.2019 5 z 5

Tři ženy vypráví svůj příběh, své pocity. Každá je úplně jiná, ale mají společný cíl. Poutavě psané vyprávění s takovým množstvím detailů, abyste dokázali pocítit mississippské horko, ale nebyli jimi zahlceni. Realita byla tíživá a nabubřelost bílých paniček donebevolající. Nespravedlnost zcela běžná v minulosti ne zas tak vzdálené je pro mě nepochopitelná. A co se týká Minniina kousku s dortem, musím říct, že se skláním před genialitou toho nápadu a odvahou ho provést! Minny, já ti tleskám!! Čokoláda už nikdy nebude to co dřív :)))

Richisa
24.04.2019 5 z 5

Krásně napsaný příběh o soužití bílých a černých na jihu USA. Příběh má mnoho co říci do dnešních dnů.
Jednoznačně doporučuji.

Radka17
08.04.2019 4 z 5

Poutavě psaný příběh, který vás nenechá v klidu, dokud jej nedočtete. Jde o velmi silný příběh, autorkou moc hezky zpracovaný. Oblíbila jsem si všechny hlavní postavy, ale nejraději mám Aibileen. Rozhodně mohu knihu doporučit!

Radka1911
08.04.2019 5 z 5

Nádherný příběh o soužití "bílých" a "černých" z prostředí amerického Jihu. Doporučuji

eva2114
06.04.2019 5 z 5

Krasna. Tazka. Smutna. Plna ocakavania a nadeje. Uzasna kniha.

Radim.01
26.03.2019 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knih. Četl jsem poprvé asi v 25letech a čím jsem starší, tím více se mi líbí.
I film stojí za to.