Cena krve

Cena krve https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360243/bmid_cena-krve-7Ne-360243.jpg 4 337 42

Gene Hawkins přichází do styku se zločinem dnes a denně, strach ovšem nemá. Od chvíle, kdy ztratil milovanou ženu, pro něj život pozbyl smyslu a smrti se vyhýbá vlastně jen proto, aby dostál profesním povinnostem. Zčásti i proto, aby unikl depresím, je pověřen novým vyšetřováním – americkému příteli jeho nadřízeného beze stopy zmizel už druhý vzácný plemeník. Z hledání koně, které zpočátku vypadalo spíše jako mimořádná dovolená v USA, se velmi rychle stane případ, který vyžaduje plné nasazení – a při němž Gene poznává cenu života.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Blood Sport , 1967

petrarka72
29.01.2020 3 z 5

Jedna ze slabších francisovek - možná proto, že jedna z prvních...? Napětí zůstává, i když některé skoky v ději jsou skoro neurvalé. Pro mne nejpoutavější motiv deprese, kterou trpí hlavní postava.

"... ani velká sláva, světové uznání a úcta a mnoho skvělých osobních přátel nedokázalo zachránit řadu geniálních jedinců že spárů zničující deprese, která ročně pohlcuje tisíce bezvýznamných lidí, kteří nikdy neviděli svá jména v tisku ani na reklamách, ani o to možná nestáli, právě tak jako já. Uvažoval jsem o tom, že deprese je asi nemoc jako každá jiná, třeba jako žloutenka, a že jednoho dne proti ní budou očkovat miminka v peřince. Taky mě napadlo, že vlastně musím být rád, že tu nemoc nemám v nejtěžší formě, kdy se její chapadla vpíjejí do těch nejtajnějších koutků duše, kterou vysávají, až je život skutečně nesnesitelný a člověku najednou případně skok z velké výšky jako jediné snesitelné řešení, jediná úleva." (s. 138-139)

cukrovka
19.01.2020 5 z 5

Skvěle napsaný detektivní příběh. Autor dokáže zaujmout hned od prvních stránek. Hlavní hrdina je jen člověk, který má své problémy s kterými bojuje a díky vyšetřování snad i úspěšně.

Boogie007
16.01.2020 5 z 5

Dobře popsaný boj hlavního hrdiny s depresí, naštěstí zvládnutou do té míry, že se může věnovat pátrání. Na závěr jsem musela zamáčknout slzu ...

RendyaDav
10.01.2020 4 z 5

Výborná detektivka,četla se suprově...

Miláček484
29.05.2019

Dick Francis mě nikdy nezklame, čtivé, napínavé.

tonda3582
05.05.2019 4 z 5

Francisovka podle klasického střihu. trochu škoda, že už jsem asi od půlky věděl o co jde. Nicméně, druhotné zvraty, přece jen docílili čtivosti.

Jana K
19.04.2019 4 z 5

Standartní Francisovka byť s trochu nestandartním hrdinou a s překvapivým a dosti smutným koncem.

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Pěkně napsaná, napínavá, čtivá detektivka :-)

85098211
29.10.2018 5 z 5

Další výborná detektivka z prostředí koní a všeho, co k tomu patří. Kniha je, jak bývá u Dicka Francise obvyklé, dobře napsaná a děj hezky odsýpá. Ale já si teď dám od těchto ušlechtilých zvířat pauzu a vrhnu se na něco jiného :-).

Jaruš7
11.06.2018 4 z 5

Fakt, že se v tomto oboru točí veliké částky, pak je jasné, že ušlechtilá krev bude tím, co stojí za riziko podstoupit vše. Akce pro napravení je natolik složitá, neboť musí projít bez následné msty, důkaznost musí odradit od odplaty, bez újmy na zdraví ušlechtilého, bez případného vyšetřování, bez ztráty pověsti, bez finanční újmy, bez zpronevěry důvěryhodnosti a prestiže.
Cena krve má hodnotu života.
Audiočetba pohodová.

Disease
12.03.2018 4 z 5

Určitě jedna z těch lepších až nejlepších. Jen škoda toho předčasného vyvrcholení, druhá polovina knihy tak nějak plyne, ale příliš napínavé to není.

Vidlička
18.10.2017 4 z 5

Nemůžu než souhlasit s Atanone.

Atanone
05.05.2017 5 z 5

"Když člověk dostane darem něco,o co vlastně nestojí,je potíž v tom,že ten dar nemůže s čistým svědomím zahodit"

Moje platonická láska k hrdinovi Francisových knih (ano,ať už se jmenuje jakkoli-povahově je to vždy tentýž muž) začala kdysi dávno přečtením té první a trvá dodnes.
Z dlouhé řady těch příběhů Cena krve tak nějak vybočuje. Přesto je to opět velmi napínavá krimi se vším všudy.A mám ji asi nejradši.
Což bych vlastně mohla napsat o všech.

Hoshi
29.04.2017 5 z 5

Knihu jsem četla už kdysi a teď jsem po ní sáhla znovu. Příběh se čte sám, hlavní hrdina Gene si mě získal už na začátku příběhu. Trochu by mě zajímalo, jak to s ním bylo dál ...

denča1000
18.03.2017 3 z 5

Velice hezky napsaná kniha. Moc se mi líbil příběh a zápletky. Bylo to velmi zajímavé, napínavé a konec byl šokující. Čekala jsem jakékoli překvapení nakonec, ale tohle ne. Do knihy se člověk musí nejdříve pořádně začíst, aby se do ní vžil a začala ho bavit, neboť začátek byl nudný, ale pak to začalo dávat smysl.

Jara 56
09.03.2016 4 z 5

Pěkně napsané i když mě překvapily deprese hlavního hrdiny (u Francisových hrdinů věc ne zrovna častá).

Rup
09.10.2015 5 z 5

Je vidět, že se autor vyzná v koních i lidech. Jako vždy výborně napsané.

DenisePartridge
23.12.2014 4 z 5

Ze začátku mě sice kniha moc nechytla, ale jakmile hlavní hrdina odletěl do Států, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

studentice
08.07.2014 4 z 5

Pro me trochu netypicka francisovka, protoze vyzneni pro me bylo spise pesimisticke, ale tak to v zivote chodi... S hlavnim hrdinou jsem se opet ztotoznila a knizka me nepustila do posledni stranky.

kattyV
11.03.2013 4 z 5

Kniha, ve které hlavní hrdina bojuje nejen s nepřítelem, ale také sám se sebou.