Čekání na smrt

Čekání na smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346132/bmid_cekani-na-smrt-CrG-346132.jpg 4 127 36

Alvarezová & Pescoliová série

Někdy zkrátka vůbec nezáleží na tom, jak rychle utíkáte... Některá místa mají špatnou pověst nezaslouženě. Medvědí brod mezi ně ale nepatří – ten si zlověstnou reputaci zasloužil. Zde totiž příběhy o sériových vrazích nejsou pouhými legendami. Ne, v Medvědím brodu se opravdu vraždí a umírá. Už zase. Tentokrát se vrah skrývá v nočních stínech a sleduje místní teenagery. Vyčkává na správný okamžik, na správnou oběť. Detektiv Regan Pescoliová mezitím počítá dny, kdy bude moci odejít na mateřskou. Je naprosto vyčerpaná, cloumají s ní emoce, a poslední, co potřebuje, je další sériový vrah. Zvláště teď, když se její dcera Bianca ocitla uprostřed mediální bouře. Je nalezeno další tělo... a další. Pescoliová cítí, že se smrtící hrozba přibližuje k jejich domu, a tak se rozhodne jít nebezpečí naproti. Neexistuje jiný způsob, jak vraha zastavit. V temném lese je však příliš mnoho míst, kde se dá skrýt... a ještě více míst, kde se dá zemřít.... celý text

Detektivky, krimi Dobrodružné Pro ženy
Vydáno: , Domino

Expecting to Die , 2016

evvva
23.09.2023 3 z 5

Tak nevím...mohla bych se rozepsat o tom, co a jak a proč ne a nebo taky napsat dvěma slovy....nic moc!

SimonaP
20.09.2023 2 z 5

Knížka nudná, příliš mnoho jmen, motiv vraždy jsem už skoro zapomněla, tak byl nezáživný. Ztráta času.

smejkalova.m
07.07.2022 5 z 5

Tenhle díl mě bavil ze všechen nejvíc, měl spád a děj rychle ubíhal.

Atara16
12.12.2021 5 z 5

Tenhle díl, se mi už líbil - čtivý, zajímavá zápletka :-)

musivila
09.11.2021 5 z 5

Asi se budu opakovat, ale mně prostě knihy od L. Jackson baví.
7. díl se poprvé odehrává v parném létě a ne v mrazivé zimě, jak tomu bylo u předchozích dílů. Pescoliová má měsíc do porodu, měla by nastoupit na mateřskou dovolenou, ovšem to by se nesměla najít další mrtvola... Tentokrát je do případu zapletena i dcera Pescoliové Bianca, z které se stává ze dne na den mediální hvězda. Vše se točí kolem místních teenegrů a podezřelých je mezi nimi hned několik. Popravdě se mi ti kluci trochu pletli. Každý něco skrývá, každý má svá tajemství, tak kde je pravda? Rozuzlení celého propletence je nakonec překvapivé.

Katulinka69
04.02.2021 3 z 5

Tak tento díl za mě nejslabší, ale už stahuji další

laura
27.12.2020 5 z 5

Bylo to napínavé, práce doma šla stranou, jen abych už věděla... Jenže po přečtení zůstalo hodně nejasností... Jak mohla dívka, která zemře, poslat ze svého telefonu zprávu: Už se nevrátím, když byla už pár dní po smrti? A kdyby to udělal vrah, jak se mohl k jejímu telefonu dostat, když ho našla až policie u mrtvé na nedostupném místě? Tohle tam autorka nějak zapomněla vysvětlit... A těch věcí, které mi na konci tak úplně neseděly, bylo víc, přesto tahle kniha podle mě patří k těm lepším od L. Jackson - a to i přes ne zrovna příznivé hodnocení. Rozuzlení je nakonec překvapivé, taková novodobá A. Christie, dá se říct ;) a její Vražda v ... Hádejte :)

RomanDušek
25.09.2020 2 z 5

Další ze slabších knih od Lisy. Bohužel ne, co se počtu stran týče, nýbrž příběhem.
Začátek ve velkém stylu, ale pak už děj jen uvadal...

Havrdak
22.03.2020 odpad!

Název vystihoval mé pocity při čtení. Stále jsem čekala, kdy mě kniha zaujme. Ale bohužel... doufala jsem, že alespoň závěr a rozluštění případu dá knize nějaký smysl. Ale, aby jediná zajímavá věc byla rozebraná stroze na třech stránkách? Motiv hlavní vraždy nerozveden???? Ztráta času.

Adriassa
18.12.2019 3 z 5

Namet dobry, ale prijde mi dost nevyuzity. Napeti bylo pouze na zacatku a mozna chvilku ke konci. Pak jsem nektere pasaze i dost preskakovala. Lisu jsem cetla po dlouhe dobe a jsem docela zklamana. A k zaveru me jen napada.. "Hmmm, tak jo no". Urcite nebude patrit mezi knihy, ktere se budu pamatovat.

optimista55
09.12.2019

Zatiaľ posledný diel série Alvarezová & Pescoliová. Moje konštatovanie je, že ak aj bude niečo nové v tejto sérii už nebudem čítať. Rozvláčne rozprávanie o deji, ale žiadne vyšetrovanie a už vonkoncom nie adrenalín. Nakoniec sa zápletka vysvetlí v jednej kapitole. Ako detektívka veľmi slabé, ako novela veľmi povrchné. Možno ešte ako dievčenský román s detektívnou zápletkou by to obstálo, ale aj tam sú určité nároky.

moudivlacek
23.06.2019 5 z 5

A já pro změnu přidám kladný komentář. Přečetla jsem postupně celou sérii, ani tento díl mi nepřišel nudný. Jestli někoho nudí čtení o vraždách, tak ať to prostě nečte. To, že se zde nepopisuje na x-stránkách vraždění, neznamená, že to není napínavé. Je to zde hlavně o dedukci. Ono donutit teenagera, aby vám něco řekl a navíc ještě pravdu, totiž není vůbec nic lehkého. A zvlášť, když dotyčný má co skrývat. Také postoj okolí k Regan není nic neobvyklého. Mně daná situace přišla velice reálná, a to se mi prostě líbí.
A závěr... ve mně vzbudil dojem, že třeba jednou se ještě dočkáme pokračování série.

bizonka
04.05.2019 2 z 5

Nuda:-) Děj mě nebavil, puberťáci už vůbec, po přečtení Paganiniho smlouvy slabý čajíček:-)

Jirulka
27.02.2019 3 z 5

Děj se mi zdál zbytečně natahovaný a místy to byla nuda, hlavně když se jednalo o natáčení. Ale jinak se to četlo dobře, jen by tomu opravdu neškodilo ubrat pár stránek

Janysa193
16.02.2019

Knížka relativne ok, ale díky ní, jsem začala být velmi silně alergická na slovo “teenager” a “teenageři. Temeř na kaźdé stránce se vyskytovalo, někdy i vicekrát. Zkazilo mi to celý dojem z knihy. Nevím jestli je to zasluha prekladatele ale rozhodne je to prinejmensim ubohe.

pepa4081
29.12.2018 3 z 5

Po předchozí knize L. Jackson jsem se bál, aby to nebyl zase spíš román pro ženy s detektivní zápletkou. Jsem rád, že tomu tak není. Jde o celkem napínavou detektivku se zajímavým prvkem (bigfoot). Bohužel se mi opět zdálo, že autorka je placena od počtu stran (o 200 stran méně a mělo by to daleko větší spád) a osobní trable Pescoliové (i když souvisí s vyšetřováním) mne už začínají dost štvát. To nemohl tu mrtvolu najít někdo jiný. Nápad s reality show se mi také moc nelíbil. Konec byl podle mne tak nějak laciný a bojím se, že nejméně polovina další knihy bude opět o Biance. Hodně se rozmyslím, jestli ji budu číst (pokud ji L. J. napíše).

Mischone
01.12.2018 4 z 5

Knížka je jako vždy velmi čtivá už od začátku. Od knih L.J. vím, že nebudu mít ani ponětí jak to dopadne, kdo je vrah a co bylo pointou. Se všemi knihami jsem byla vždycky nad míru spokojená. Nyní ubírám hvězdičku jen za to, že bylo moc vražd, ale přeci jenom je třeba čtenáře zmást. A taky ubírám za to natáčení o "bigfootovi", reality show nemám ráda a tady se to probíralo furt dokola. Ale to je věc názoru :)
Každopádně je kniha prostě skvěle napsaná, máte ji přečtenou raz dva a Pescoliovou a Alvarezovou musí mít rád snad každý :)

x.capricorne
27.11.2018

Knížku jsem nakonec odložila nedočtenou, strašná nuda...Jediné, co mě na tom zaujalo, byl Bigfoot, to jsem si musela vygooglit, co to je, to jsem v životě neslyšela .... :-)

petrzel
10.06.2018 5 z 5

Výborná zápletka, výborný děj a jako vždycky četlo se to perfektně

tchiwawa
18.05.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Napínavý jak má být a hlavní hrdinka je mi sympatická