Čas lásky a nenávisti

Čas lásky a nenávisti https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197612/cas-lasky-a-nenavisti-197612.jpg 4 7 3

Román o obyčejných lidech z Ústecka v běhu času od Nového roku 1945 do května a do prvních letních dnů toho roku je uměleckou zkratkou konce války a návratu Čechů do pohraničí.

milan3144
07.08.2022 4 z 5

Ani jsem nevěděl, že Sůl země, které jsem četl už před delší dobou, má pokračování. Z toho důvodu se mi už nepovedlo obnovit vazby na postavy, ale i tak jsem si dobře početl. Konec konců autor je u mne taková jistota dobrého čtení.
Závěr války v Praze a vůbec v Česku s promítnutím do postav rozličných charakterů a smýšlení.
Poctivé čtyři hvězdy.

Pavelpi
01.01.2018 5 z 5

Dostal jsem se k této knize náhodou a byl jsem překvapený,že je to docela dobré.Příběh,jak prožívali okupaci v Protektorátu a jak se někteří snažili i něco proti tomu dělat,škodit fašistům a někteří zase kolaborovali ( majitel kavárny ) a pak měli představu,že budou dělat revoluci.Je to příběh prostých lidí,kteří se po skončení války vrátili do pohraničí ( Ústí nad Labem ) a tam se snažili opět vybudovat,vše aby to normálně fungovalo.O Únoru 1948 jsem se tam nikde nedočetl,protože kniha končí rokem 1945,takže nedokážu posoudit co se tam stalo dál.Ale dost pochybuji,že kdyby vyšlo další pokračování,že by tam bylo něco objevného,protože autor byl oceněn za své dílo cenou Klementa Gottwalda,což mluví za vše.

maryzka
15.07.2015 3 z 5

Kniha uzavírá osudy hlavních hrdinů z knihy,, Sůl země". Ukazuje lidi jak si představovali život po válce kdy pak všechno zničil Unor 1948.