Čas havranů

Čas havranů https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210173/bmid_cas-havranu-1Ly-210173.jpg 3 14 8

Na pozadí historických událostí pobělohorské doby a násilné rekatolizace, v čase tajných evangelických bohoslužeb, se odvíjí příběh lásky evangelického kazatele Martina Suly a Verunky, dcery zchudlého svobodníka Jury Sívka.

zluk
25.04.2019

Poměrně slabý a vleklý počin. Asi jsem čekala něco jiného. Nedočeteno, takže nehodnotím.

Kerberos
17.06.2017 3 z 5

Detektivky jdou autorce lépe

Alma-Nacida
16.11.2015 3 z 5

Dobrý pokus, jen závěr ve stylu " a pak žili šťastně až do smrti" mi poněkud kazí dojem.

miriama
16.03.2015 4 z 5

Mně se kniha líbila. Příběh mě zaujal, byl napínavý a dobře se mi četl. Jen konec mi připadal trochu narychlo ukončený. To je podle mě trochu škoda. Historické romány z doby pobělohorské mám ráda. Navíc se odehrává na Moravě, což tak často nebývá. Je to kniha o kraji, kde končí chleba a začíná kamení. Život je tu drsný a tvrdý a každý se s tím vyrovnává po svém. Konec je vlastně otevřený, ale přesto vyznívá optimisticky.

orinka3
06.02.2015 1 z 5

Slabota. Mám ráda příběhy z Valašska, viděla jsem anotaci a na knížku jsem byla zvědavá. Zklamala mě. Je taková jalová, bez břinku, táhne se to a kde nic, tu nic, postavy šustí papírem. Nedočetla jsem, ztráta času. Autorce bych doporučila, aby si přečetla něco od Kramoliše. Pěkné romány z Valašska napsal dřív a mnohem líp - však tam vyrůstal. Tuhle knihu si mohla odpustit. Kdyby ji nenapsala, nikomu by nechyběla:)

Antoaneta
20.10.2014 3 z 5

Příběh je to pěkný,kniha neurazí ale ani nenadchne něco tomu chybí příběh postrádá takovou tu jiskru která čtenáře nadchne.Knihu jsem dočetla ale vracet se k ní určitě nebudu-patří k těm které přečtete a záhy na ni zapomenete.

MartinaF
06.10.2014 4 z 5

Příběh se mi líbil, krásné čtení. Ale jak píše KikiZ, jezuiti mohli dostat více prostoru. Láska mezi Verunkou a Martinem byl však akorát dlouhý.

KikiZ
27.08.2014 3 z 5

Nebylo to špatné na ukrácení dlouhé chvíle, ale něco tomu chybělo. Snad kdyby byl milostný motiv Martina a Verunky trochu více rozveden. Takhle vyznívá pro mne trochu hluše. Stejně tak motiv putujících jezuitů vyznívá v podstatě do ztracena.