Príbeh čarodejnice

Príbeh čarodejnice https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90903/mid_cas-carodejnic-pribeh-carodejnice-hLy-90903.png 4 1277 290

Vedkyňa Diana Bishopová si počas výskumu v oxfordskej Bodleianskej knižnici nevedomky vyžiada zakliaty alchymistický rukopis. Diana pochádza zo starobylého, významného čarodejníckeho rodu, no sama nechce mať nič spoločné s čarodejníctvom, zanevrela naň po smrti svojich rodičov. Preto po zbežnom nahliadnutí a pár poznámkach vráti knihu do skladu. Jej objav však spôsobí nebývalý rozruch vo svete bytostí a do knižnice sa nahrnie horda démonov, čarodejníc a upírov. Diana totiž náhodou natrafila na žiadaný, stáročia stratený poklad - a je jediná, ktorej sa podarilo prelomiť jeho zaklínadlo. Debutujúca spisovateľka Deborah Harknessová napísala fascinujúcu knihu s prvkami histórie a mágie, romantiky i napätia. Diana je odvážna hrdinka, ktorá nájde rovnocenného partnera v úctyhodnom upírovi Matthewovi Clairmontovi. Ich spojenectvo postupne prerastie do intímneho vzťahu, porušujúceho dávne tabu. Bytosti sa nesmú medzi sebou sobášiť, aby neoslabili svoju moc, inak ich neminie krutý trest... Ako mu uniknúť a pritom sa pokúsiť o odhalenie tajomstva rukopisu, ktorý na svojich stranách sľubuje kľúče k poznaniu záhadnej minulosti aj neistej budúcnosti?... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Ikar (SK)

A Discovery of Witches , 2011

2368
28.09.2012 3 z 5

Začátek knihy byl nudny a zdlouhavý, až jsem začala uvažovat nad tím, že knihu ani nedočtu.Autorka opravdu v sobě nezapře své povolání, na můj vkus jsou zde až moc podrobně popisované historické pasáže a dále i genetika.Ani jednomu moc nefandím, proto mě to nebavilo.Jinak téma je zajímavé a jsem ráda, že jsem knihu dočetla.Určitě si přečtu i další díl.

Čarodějka0458
23.08.2012

Tato kniha mě zaujala na první pohled svou obálkou. Když sem ji začala číst z prvu mě ta kniha přiša trohu nudnější ale když jsem ji četa dál, něak sem se do ni začetla a nemohla sem se od ni odtrnout. Mám velmi ráda knihy na téma čarodějnictví, upíři, atd.
Tato kniha se mi velmi líbila a těším se na další díl který bude navazovat na konec prvního. Tuto knihu velmi doporučuji :))

bookcase
06.08.2012 1 z 5

Mě to tak těžce nebavilo. Moc roztahané. Škoda, těšila jsem se, zdejší recenze mě nalákaly, ale něčím mi to nesedlo :(

Andulienka
05.08.2012 5 z 5

Fantastický príbeh a mňa doslova očaril !!!!!! Neviem sa dočkať pokračovania... Nenechajte sa odradiť rozsiahlejšími popismi histórie, je to vskutku zaujímavé a patrí to k tomu....Krásna, krásna, krásna !!!!!

padajicidvere
25.07.2012 5 z 5

Při pohlédnutí poprvé na obálku jsem si řekla "Tuctová kniha..", ovšem musela jsem se podívat tady na její recenzi. A výsledek mě opravdu překvapil (stejně jako kniha sama). Nedalo mi to, a musela jsem tu knihu hned mít..a začala sem okamžitě číst. Při prvních stránkách sem ovšem myslela že usnu..nebo upadnu do kómatu..nuda. To se ale hned změnilo s příchodem "stínového muže", a já knihu přečetla jedním dechem! Je to naprosto úžasný příběh, který má své kouzlo a kvalitu. Tolik představivosti jsem si přála jednou přečíst v knize, jako je tato. Hlavního hrdinu jsem si hned zamilovala, a těšila se na další stranu s ním. S Dianou sem se snažila cítit..i když je to většinou nemožné. Ale představa o smíšené józe, mi připadla trochu absurdní. A taky mi dělal problém neustálý přísun nových postav.

alipeli
15.06.2012 4 z 5

Tahle kniha mě opravdu mile překvapila...moc jsem od ní totiž neočekávala a ani se mi do ní nechtělo, ale už od začátku se tam něco děje a ani nevíte, jak rychle se tahle tlustá kniha (upozorňuju, že to má i relativně malá písmena) čte...jestli se do Času čarodějnic začtete jako já, nebudete chtít přestat a budete nejspíš ponocovat stejně jako já, takže jsem se zase celý týden nevyspala...ještě že budu mít teď ty prázdniny :) už aby vyšel další díl...kdo nečetl, určitě si to přečtěte

trpaslyk
01.06.2012 5 z 5

Nemám moc ráda téma čarodějnictví, a tak i když jsem si tuhle knížku půjčila na základě četných pozitivních recenzí a doporučení knižních blogerek, chtěla jsem ji nakonec nechat netknutou a přečíst jiné z knížek, které čekají v pořadí. Jenom pro klid svědomí jsem ji otevřela a rozečetla, ale už po pár stránkách mi bylo jasné, že mě chytila. Snoubí v sobě inteligentní hlavní hrdiny, zajímavý a propracovaný příběh bez předem jasného konce univerzitní prostředí, knihy a knihovny, upírství, kvalitní vína – to všechno mám ráda, takže jsem se brzo nemohla od knížky odlepit.
Autorka klade velký důraz na líčení smyslových zážitků, zajímavé je hlavně její detailní a jakoby odborné popisování chuti a vůně vína, které hlavní postavy ochutnávají, ale také kávy a čaje. Postavy jsou propracované, mění své názory na základě prožitých událostí. Příběh je velmi pěkně propracovaný a z každého slova čiší autorčin velký rozhled a její vzdělanost.

bend-ik
01.06.2012 5 z 5

Už naozaj dávno som neprežila takýto pocit, dojem, pohnútku:
Je príjemný jarný nedeľný večer a mne na návštevu príde kamarátka z môjho rodiska. Sadneme si na terasu, objednáme pivko, no pohodička najväčšia. Ako je teda možné, že po prvých minútach mnou šije nedočkavosť, kedy už budem môcť zaplatiť, rozlúčiť sa a (verte, takmer doslova) utekať domov, k rozčítanej knižke..
Je to knihou. Je to upírom. Je to čarodejnicou. Je to PRÍBEHOM..
A to je vlastne všetko, čo som potrebovala povedať :)

Schullerka
30.04.2012 4 z 5

Úžasná knížka,nezaobírá se jenom jedním tématem- je do ní zapojena historie,věda,kouzla, upíři, démoni, duchové atd. atd. Tahle knížka rozhodně vystupuje mezi nynějšími knihami a mými favority... prostě nezapomenutelný zážitek, doporučuju a těším se na další díly x)

trynitrix
14.02.2012 5 z 5

Moc pěkný příběh co se týká jak je to napsané čte se to lehce děj vás zaujme i když jsem si dávala na čas abych to neměla hned přečtené a knihu se pořádně vychutnala :-) a co se mi nejvíc líbilo že je to udělané tak když čtete že netušíte dopředu co se stane jako u většiny knížek a to spojení romantického příběhu s historii nemá chybu vřele doporučuji ted jen čekat na další díly.... :-)

upíři láska magie čarodějnice démoni zfilmováno – TV seriál

Deborah Harkness