Čas čarodějnic

Čas čarodějnic https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92462/bmid_cas-carodejnic-cas-carodejnic-lxD-92462.jpg 4 1278 290

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství, Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti.... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

A Discovery of Witches , 2011

Brou
06.11.2018 2 z 5

Knížka se čte velmi dobře, ale na můj vkus je až příliš na hranici dívčího románku. Příjemná oddechovka.

Vlasta155
04.11.2018 5 z 5

Seriál jsem ještě neviděla, ale určitě se na něj taky podívám až budu mít příležitost. Kniha se sice ze začátku trochu vleče, ale když se příběh rozjede stojí to za to. Příběh je to krásný a určitě ho doporučuju k přečtení. Líbí se mi určitá magičnost příběhu a tajemná minulost hlavní postavy.

Jenny055
01.11.2018 2 z 5

Najprv som začala pozerať seriál, ktorý ma zaujal. Bola som zvedavá, ako to dopadne, tak som siahla po knihe. Ale podobne ako v seriáli, aj v knihe mi chýbalo podrobnejšie vyjasnenie tajomstiev a záhad minulosti. Autorka nechala dosť priestoru pre čitateľa, ale ja možno patrím medzi tých "natvrdlejších", ktorí potrebujú trochu viac svetla v príbehu. Začala som čítať už aj druhý diel, ale tam sa mi postava Diany zdá až priveľmi neschopná a niekedy až hlúpa. Cestou do minulosti sa zmenili jej čarodejnícke schopnosti, ale rozum predsa nestratila. Neviem, či knihu dočítam.

BarkaS
31.10.2018 4 z 5

Po dlouhé době něco, co se prvoplánově nesnaží napodobit všechno, co už vzniklo a jde alespoň trochu svou vlastní cestou. Diana Bishopová je možná trochu mdlá, jak jí tady mnozí vyčítají, ale dává to přeci smysl. Ona se za každou cenu chce chovat normálně a nevybočovat. Navíc je to "nudná" akademička. Co mi vadí víc, jsou zobecňování typu (parafrázuji): Výhodou je, že každý vědec má vždycky po ruce mobil a hned ho zvedne." (No, já mám tedy opačnou zkušenost, vědci se naopak často zaberou do práce a ani nezapnou zvonění.) Podobných vět jsem v knize našla víc a musím se přiznat, že mě trochu ruší. Ale abych to shrnula. Má to svoje mouchy, ale mě to prostě baví, má to atmosféru i švih.

DarylDixon
29.10.2018 3 z 5

Celkem pomalu se to rozjíždí a hlavní hrdinka je zpočátku dost nevýrazná a taková ušmudlaná. Doufám, že se vyvine v něco brutusáčtějšího.

Lenka_S
28.10.2018 5 z 5

Nádherný příběh, moc se těším na další díl a už teď jsem přesvědčená, že celá série bude patřit mezi mé oblíbené.

Nomia
20.10.2018 2 z 5

Pokud by byla hlavní hrdinka, alespoň elementárně zajímavá, nebo měla nějaký druh osobního kouzla, dala bych sérii šanci, ale s takto nezáživnou hlavní postavou, klišoidním dějem a otřepanou milostnou linkou - mě opravdu neláká si přečíst další díly.
V podstatě je to jedno velké klišé. Další romanťárna okořeněná upíry a nadpřirozenem, ovšem skoro ničím nevyčnívá z průměru.

Houty
19.10.2018 5 z 5

Tato kniha se mi velice líbíla. Je to jedna z mých oblíbených sérií.

makynka911
19.10.2018 4 z 5

Po prvním díle seriálu jsem nedokázala čekat ani jeden den, jak příběh dopadne, natož několik měsíců. Nevím jestli jsem udělala dobře, že teď už všechno vím, ale z mého pohledu na knihu, jsem ohromena...
Naprosto skvělá kniha, propracovaný příběh. Minulost upíra, kousky skládačky, které do sebe krásně zapadají. Nebojácnost, se kterou se Diana vrhá do vztahu, tajemná kniha. Jsem opravdu nadšena. A hlavně bych někdy opravdu chtěla vidět dům čarodějnic, a taky jsem zvědavá, jak ho vykouzlí právě v seriálu.

Moc povedená kniha, určitě doporučuji přečíst :)

Terez9119
17.10.2018 5 z 5

S tímhle jsem teda nepočítala! Jako spoustu dalších i mě zaujal trailer na seriál a já sáhla po knize. No co, v horším případě ji nedočtu. Ale já se od ní nemohla odtrhnout! Musela jsem číst dál a dál.
Autorka chytře kombinuje, další postavy postupně dávkuje a má do hlavního příběhu vpletených tolik nitek, že kniha nemá šanci nudit. Jen ten konec se mi zdál už trochu zdlouhavý.
Matthew mi v jedné části knihy přišel tak moc ochranitelský, až to začalo vadit i mně, a to mám tenhle typ hrdinů docela ráda. Nevím, jestli ke konci přibrzdil, nebo mi to přestalo vadit, ale pak už jsem ho zase zbožňovala jako na začátku.
Diana je dobrá silná hrdinka. Její schopnosti se postupně ukazují, takže se pořád těšíte, co přijde příště.
Až se dodívám na seriál, přečtu si tenhle díl rozhodně ještě jednou a pak s chutí navážu.

kklepkaa
12.10.2018 3 z 5

Aby mě něco okouzlilo, stačí kolikrát málo... třeba jeden nenápadný trailer. Takže jsem zákonitě skončila u knížky. Měla jsem z toho trochu strach, ale dostalo se mi do ruky nevtíravé oddechové magické fantasy. Mělo to svoje mouchy, ale Diana a Matthew mi přirostli k srdci. Konečně se mi dostala do ruky fantasy kniha, kdy hlavní hrdince není sedmnáct a hlavní hrdina je sympatický čtyřicátník.

RHorse
11.10.2018 4 z 5

K této sérii mě přilákal nový seriál, který mě čapl hned prvním dílem, takže jsem si řekla, že si to musím přečíst. To, jakým způsobem mě lapila knížka, se mi už dlouho nestalo. Jasné, je to knížka pro ženy, mužům se asi líbit moc nebude, ale je výborná. Dobře zvolené prostředí, poutavý příběh, poutavé propojení s historickými událostmi a postavami, které působí věrohodně. Uvítala bych asi více rozpracování děje (často jen několik vět), který je okrouhán na úkor popisu vztahu hlavní dvojice. Často mi chyběli i jen věty typu "ten a ten odešli, něco udělali". Jediné, co mě mrzí, je překlad se spoustou chyb, pletou se jména, někdy to nedává smysl a někdy jsem měla pocit, že mi nějaké informace unikly (otázka je, jestli to je vina překladu, nebo originálu). Jsem docela zvědavá na další díl.

Emičkazknihy
08.10.2018 4 z 5

Tak jsem jednou šla knihovnou a najednou záblesk světla, takový barevný- fialový, modrý, červený a trrošku zelený. Vydám se tamtím směrem a pohlédnu ne knihu v pestrobarevném obalu. Obálka je na první pohled velice propracovaná, když jsem si přečetla obsah, kniha mě zaujala z jednoho důvodu, mělo se jednat o příběh, kde je středobodem kniha. Knihu jsem se vypůjčila a šla domů. Měla jsem perný měsíc, ale kdykoliv jsem mohla tak jsem si četla, musela jsem vypdat jako blázen, šla jsem po ulici a smála se do knihy, tak mě kniha pohltila. Tajemný a ukrývaný svět kterému vládnou upíři, čarodějnice a démoni. Tam kde zkončila jedna víra, víra v kouzla a čáry má vyrůst jiná, ale uplně stejná. Stavěná na lásce, když láska zmiz, zmizí i vše co ji tvořilo a obsahovalo. Takový osud postihne hlavní hrdinku. Když se postupně zamotává do světa kouzel a lásky, vstávají vám chloubky na rukou a mráz vám přejíždí po zádech. takové pocity jsem měla.

Lenka.Vílka
07.10.2018 4 z 5

("Don't know whether I should kill or cry, Don't know if I should live or die, Should I stand or walk away, Don't know whet her I should be myself or change, Hold my ground or rearrange, Should I stand or walk away." ... Stand of walk away - Hellyeah)

O knize jsem věděla. Že existuje a tak. Ale nijak zvlášť mě nelákala. Ale potom jsem viděla trailer adaptace a ten mě dostal. Takže bylo jasné, že si tuhle knihu přečtu. První díl se mi moc líbil, tak mě zajímalo, jak vypadá původní příběh. Místní komentáře mi moc nepomohly. Protože to z nich působí jako upgrade Stmívání pro dospělejší. Takhle na mě pilot nepůsobil. Proto jsem si chtěla nejdřív přečíst knihu, než budu koukat dál. A výsledek? Přečtu si druhý díl a budu koukat.
(Takže předpřípravu máme za sebou. Psychologické okénko taky. Knihu jsem si přinesla z knihovny a chystám se na četbu. Na chvilku pá...)

Dočteno. Vydržela jsem to. Zlámala jsem si obě nohy, abych se nedostala k počítači, a nemohla se dívat na seriál. Takže hodnotím pouze knihu. Bez porovnání.

("Vykládá se toho o něm spousta - prý nemá rád ženské, je to intelektuální snob, neodpovídá na poštu a odmítá pomocníky z řad studentů.")

Ano, já se tohle dozvědět o chlapovi, tak vezmu nohy na ramena. Jenže já nejsem čarodějnice jako Diana a ten chlap není sériový vrah, jak se podle popisu Matthew zdá. Ale je upír. Jenže to je v tomhle světě normální. Celá pointa a podstata se tedy točí kolem knihy, kterou všichni chtějí, ale umí na ní písknout jenom Diana, která s těmihle věcmi nechce mít nic společného. Ve výsledku jsem tedy četla hodně příjemnou knihu. Člověk u toho nemusí moc přemýšlet, a protože je čtivě napsaná, přečtete se rychle. Diana svou moc neovládá, takže je to na dlouhé lokty, ale to neva, přestože se tam děje spousta věcí, než se čtenář dostane k té zatrolené knize. Ale série má tři díly. Času dost. Takhle jsem četla o lásce dvou, kteří by spolu neměli být (dohodou apokalyptických rozměrů), na pozadí s tím vším tajemnem a tajemstvími. A bylo to dobré. Autorka vymyslela dobře fungující svět čarodějnic, upírů a démonů. A vzala to zase trochu jinak než spisovatelé před ní.

Vadila mi jenom jedna věc. V knize se dost jezdí nebo chodí z jednoho místa na druhé. A ty přechody jsou až moc rychlé. Občas jenom dvě věty. Což je třeba v popisu vůní dost v nepoměru, přesto psáno krásně. Až bych si to skoro představovala. Sorry, ale nemám jak. Už jsem to psala jinde. Nevím, jak voní křída nebo jiné voloviny. Opravdu nevím.
Bavily mě krátké výpravy do minulosti. Díky autorce to má věrohodnou podstatu. Jiná autorka by asi tohle psát nemohla. Nebo by jí muselo pomáhat dalších dvacet lidí. Navíc autorka používá košatá souvětí, která nejenže vypadají na pohled dobře, ale na konci neztratíte myšlenku začátku věty.

Jenom od toho nečekejte žádné hardcore fantasy, ok? Potom budete zklamáni. Zjištění, že s kostrou Stmívání kniha opravdu nemá nic společného, jak zde bylo naznačeno, mi udělalo radost. Proč? Protože tenhle příběh má hlavu a patu. A už jsem zmínila tu nádhernou obálku? Je to vidět jenom pokud knihu držíte v ruce. Tak si to kupte a taky si sáhněte. Ale bacha na chyby v knize. Těch tam je fakt požehnaně. Jinak už v poslední době druhá kniha, kde jsem četla špatně dané jméno do pádu (neberu jako náhodu, že v obou případech jméno Matthew). Ale v obou případech stejná chyba. Možná úleva při překladu nebo to na papíře vypadalo lépe. Ale pravdou je, že tohle dobře znějící jméno v originále má u nás kvůli pádům problémy. Ale když to píše zahraniční spisovatel, chápu, že na překlady do jiných jazyků nemůže myslet, a volí jména, které dobře zní jemu.

V rámci žánru: *****/*****
(V knize je všechno, co tam být má. A všechno se vším dobře funguje.)

V rámci všeho: ***/*****
(Jsem akční typ a tady nebylo nic, co by se akci podobalo, jak jsem zvyklá, protože to je prostě trochu jinak napsané nadpřirozeno.)

Takže závěrečné: ****/*****
(Průměr obou hodnocení, protože 3 je málo, ale 5 si kniha nezaslouží.)

nikolpangracova
05.10.2018 5 z 5

pro knihu jsem utíkala, jakmile vyšla upoutávka na seriál, která mě dosti zaujala. Co napsat...kniha je naprosto fantastická. Dlouho jsem se k žádné tolik nepřipoutala. Doporučuji všem, kdo mají rádi tento druh fantasy, plný čarodějnic a jiných nadpřirozených bytostí v "moderním světě". Autorka nám předkládá jednak velice pěkný romantický příběh, jednak velice pečlivě napsané a v každém detailu propracované pojednání o vnímání světa. Její pojetí čarodějnic, upírů a démonů především na genetické úrovni je vskutku originální a pro mě zatím nejrealističtější. Déle se mi líbí fakt, že autorka bravurně čerpá z toho, že ve středu příběhu je 1500 let starý upír a skutečně nám umožňuje nahlédnout do střípků jeho života v minulosti. Klobouk dolů před propracovanými poznatky z historie, genetiky, biologie a chemie, nic podobného jsem ve fantasy knize nikdy neviděla. Pro mě je toto každým coulem skvost. Takový, ke kterému se s úctou ráda znovu vrátím.

sebemi
28.09.2018 5 z 5

Pecka! Viděla jsem dva díly seriálu a už jsem se vezla :D Nadchlo mě prostředí Oxfordu a jako vystudovaná dějepisařka prostě miluju všechny debaty a zmínky o historii. Diana je sympatická, no a Matthew je božský. Vrhám se s radostí a očekáváním na další díl!

Jediné, co mě štve, jsou neskutečné chyby, překlepy, chybějící uvozovky a čárky v celé knize, za to ale autorka nemůže, že u nás to odflákli :(((

MiraiYume
28.09.2018 4 z 5

Ze začátku jsem byla knihou i stylem psaní fascinovaná. Příběh se mi moc líbil, ale někdy kolem poloviny se ta fascinace a zaujetí začali vytrácet. Už to na mě bylo místy moc rozvláčné a občas mi Diana přišla... ani nevím, jak to vyjádřit. Ale rozhodně mi chováním nepřipomínala uznávanou akademičku, jak se nám autorka snažila nastínit na začátku. Už to zkrátka nebylo ono. A některé pasáže byly popsány tak mechanicky, že se z nich nedaly pochytit žádné emoce. Jiné zase byly přeemotivavané. No prostě se dalo z příběhu vytěžit víc. Nejvíc mi ale vadí to cestování v čase, respektive jeho nedovysvětlení, jestli mi to teda neuniklo. Kde jsou v tom čase jejich minulá já, když se přesunou do jiné doby? Tohle v knihách nemám ráda. Je to nedotažené.

mikoss
25.09.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, byla velmi čtivá. Trochu mi připomínala televizní seriál Moonlight. Jsem zvědavá jak bude série pokračovat.

LadyElisa
24.09.2018 5 z 5

Kniha mě naprosto pohltila, děj je zasazen do atraktivních lokací, chemie mezi Matthewem a Dianou je přímo elektrizující. Přečteno za tři dny a vrhám se rovnou na další díl. Seriál je úžasný :)

Dalgiona
18.09.2018 5 z 5

Ano, i já jsem si tuto knihu koupila tak trochu kvůli tomu obalu. Ale to nebylo prvotní, co mě zviklalo k nákupu. Nelitovala jsem. Kniha mě vtáhla do děje a nepustila mě, dokud jsem nepřečetla poslední slovo. Byla jsem nadšená a tak se nedivte, že jsem se těšila na její pokračování. Chyba. Možná se vám líbilo, ale já jej do dnešního dne nepřečetla, přes několik pokusů začít. Zklamalo mě to. A co vy? Dočetli jste pokračování? Poraďte co s tím. Díky D.

upíři láska magie čarodějnice démoni zfilmováno – TV seriál

Deborah Harkness