Čas čarodějnic

Čas čarodějnic https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396778/bmid_cas-carodejnic-Uzs-396778.jpg 4 1274 290

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství, Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti.... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

A Discovery of Witches , 2011

x-lee-x
14.02.2019 5 z 5

Jsem mile překvapená. Knížka se četla skoro sama a sotva jsem začala tak už sem najednou koukala na poslední stránku. Začala jsem číst až po shlédnutí dvou dílů seriálu, protože se mi nechtělo čekat až vydají další díl. Rozhodně ji řadím mezi oblíbené knížky. Sem zvědavá jestli i další díly budou stejně čtivé.

kristyna4977
07.02.2019 5 z 5

Četla se jedna báseň. Příběh je dobře napsaný a děj se ani necourá ani nepádí. Začala jsem číst po shlédnutí prvního dílu stejnojmenném seriálu.

Ferum
31.01.2019 5 z 5

Knihu jsem začala číst až po shlédnutí seriálu a upřímně jsem z ní nadšená.
Mám tento druh knih ráda, protože u něj vypnu hlavu.
Určitě stojí za přečtení.

slezakmartajh
31.01.2019 5 z 5

Je fajn si občas přečíst jiné téma než jsme zvyklí, krásné čtení pohádkové trochu červená knihovna to asi ano,historie tajemno a kouzlení.moc se těším na druhou část zase se neodtrhnu doufám týden od čtení :-)

maca1245
29.01.2019 5 z 5

Tak upřímně jsem nevěděl co od toho očekávat. Jelikož jsem si celou serii kupoval díky druhému dílu a triguetry na něm. Ale toto němělo chybu. Příběh běží jak na běžícím pásu.

Michalka98
26.01.2019 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky skvělému seriálu a musím říct, že knižní předloha nezklamala. Líbil se mi popis vyvíjejícího se vztahu mezi hlavními postavami. Jedná se o fantasy, ve kterém se to nehemží akčními scénami, ale odehrává se zde zajímavý příběh kolem začarované knihy a historie. Mrzí mě, že je kniha tak často přirovnávána ke Stmívání. Tato kniha je mnohem vyspělejší a z mého pohledu zajímavější. Těším se na další díly.

Dumicek
21.01.2019 3 z 5

Pro mě opravdu oddechová četba ve světě upírů, čarodějnic a démonů..moc na tuto četbu nejsem, ale shlédla jsem náhodou seriál, který se mi vcelku líbil, tak jsem si řekla, že zkusím přečíst i knihy..no v knize toho je vždycky více než v seriálu či filmu, tak kniha dávala mnohem větší rozměr a rozsah celému případu..i tak mi to občas přišlo až moc přitažené za vlasy, ale je to fantasy, tak proč ne asi..nevím zda někdy dočtu i zbylé díly..každopádně kniha pro mě nebyla ani zklamáním a ani nadšením..

Niu
21.01.2019 3 z 5

Co se ze začátku jevilo jako celkem zajímavý příběh čarodějnic, upírů a démonů v lidském světě kořeněný historií a alchymií, to se od poloviny knihy zvrhlo v totální "matlajs" všeho druhu. Hm, velkou část knihy jsem se snažila pochopit Dianinu práci, ale vzhledem k existenci jiných bytostí jsem to akceptovala. Diana mi byla hodně protivná. Hrála si na něco, co není a zas tak okouzlující se mi nezdála. Arogance se střídala s nulovým sebevědomím, bez trochy snahy k něčemu se odhodlat. Ke konci knihy mě bavil už jen návrat do Ameriky a zapojení kouzelného domu (to bylo úsměvné) spolu s konverzací dalších postav. Vlastní dialogy mezi Dianou a Matthewem byly ubíjející. Někdy jsem měla problém pochopit, co tím autorka myslí. Byla jsem zklamaná a dočíst to, byl pro mne téměř nadlidský výkon. Sice nemám ráda nedočtené knihy, respektive série, ale tady je otázka, jestli se k ní vrátím.

aginecka
18.01.2019 3 z 5

Další upíři, další Bella a Edward… Nic nového, jen víc stránek a míň děje. Ale přiznávám, čte se docela dobře. Možná dám časem druhému dílu šanci.

Marky182
16.01.2019 3 z 5

Nadchnul mě seriál, proto jsem sáhla po knize. Četla jsem tedy knihu paralelně se seriálem. Moc se mi líbil začátek a prostředí Oxfordu, záhadného rukopisu, knihovny a poznávání ostatních bytostí. Poté ale nadšení postupně opadávalo a to zejména z chování hlavní hrdinky, která na to jak byla opěvována její statečnost, byla až moc závislá na Matthewovi a ta milostná linka mi přišla až moc přitažená. Věřím, ale že ve svých teen letech bych knihu hodnotila lépe.

mandari
10.01.2019 5 z 5

To byla jízda! Ke knize jsem se dostala díky seriálu, který je podle ní natočen. A rozhodně nelituji, že jsem se do ní postila. Je to skvělé, romantické i akční dílo, které vás nenechá knihu odkládat. Rozhodně ji doporučuji k přečtení ;)

JířaBalicu
31.12.2018 2 z 5

Uff, zklamání. Upíři co cvičí jogu, maji za kámoše homosexualni demony, čarodějnice co nechce být čarodějnice a vychovavaly ji teplé tety, no ja nevim prostě toto se čist nedalo.

BarkaS
27.12.2018 4 z 5

Děj trochu na houpačce, některé pasáže mi přišly nudnější, klidně bych si odpustila milostné scény, které děj spíše brzdily, než posouvaly dál. Příběh skvělý, neotřelý. Přestože se jedná o fikci, trochu mě rozesmutily některé pasáže, které se týkaly faktů např. z medicíny. Troufám si tvrdit, že ani čarodějnice typu Diany Bishopové by nepřežila takový mix vakcín :). Uvidíme, co přinesou další díly.

SoniaR
26.12.2018 5 z 5

Moc čtivá kniha. Baví mne zápletka mezi upíry a čarodějnicemi :)

Pavla79
12.12.2018 4 z 5

První díl jsem začala číst až po první filmové sérii a musím se přiznat, že filmové zpracování mi přišlo asi lepší, což nebývá zvykem... Tam se mi postavy zdály takové "normálnější"... Na knižní jsem si trochu déle zvykala, ale děj tomu pomohl, a jelikož jsem si toto fantasy vybrala i kvůli odpočinku od "svých mordů", určitě splnilo a druhým dílem plní účel :)

malyLibor
26.11.2018 4 z 5

Zajímavá knížka. Líbí se mi, jakým způsobem autorka zapojila své hrdiny do běžného lidského života. Postavy mi byly od začátku sympatické a jejich jednání snadno uvěřitelné. Jedinou malinkou připomínku mám k Dianě - když už autorka uvádí její datum narození, mohla ho posunout o dva měsíce dopředu. Dianinu jednání by mnohem lépe odpovídalo narození v blížencích než ve lvovi :-) Co bych naopak vyzvedl je propracované zasazení historických reálií do děje. Vždyť např. popis roku "narození" Mathewa odpovídá zcela přesně nejnovějším věděckým poznatkům. Kniha je navíc velice čtivá, takže až na tradiční bolest většiny novodobých českých překladů - absenci korektury - je to opravdu krásné čtení. Ovšem ty chyby, především překlepy v sazbě, to je opravdu katastrofa. Tiskárna by za tuhle knihu měla dostat pokutu, ne zaplaceno, a vydavatel by se měl omluvit všem čtenářům a především autorce za to, jak její dílo zprznil. Ale ať už je to jakkoliv, těším se na druhý díl.

v.kalabova
20.11.2018 5 z 5

Kniha mě totálně oslnila a pohltila, nutno ale dodat, že hlavně díky seriálu, který byl opravdu kouzelně natočen. Občasná pitomost hlavní hrdinky mi vůbec nevadila, občas jsem taky taková blbka... Matthew se mi zdál příliš... mmm... inteligentní, přitažlivý, příliš všechno. Ona je to vlastně celkem slušná romantika. Za mě velké ano a těším se na další díly.

Vendulis
19.11.2018 2 z 5

Libí se mi, prostředí v jakém se kniha odehrává, kniha jako taková by taky nemusela být špatná, ale neskutečně mě nebavily hlavní postavy a znechutily mi celý požitek z knihy. Hlavně teda Diana, která se chovala jako puberťačka. Dočetla jsem jen proto, že nesnáším rozečtené knihy.

Klarkaa
15.11.2018 5 z 5

Naprosto boží, úžasná kniha. Velice čtivá. Začala jsem se koukat na serial, který teď nově vyšel a říkám si, že je to dobré. Zkusím si to přečíst. Čte se jedním dechem. Děj je úžasný. Naprosto spokojená.

Litocha
09.11.2018 3 z 5

Ke knížce jsem se - jako spousta dalších - dostala díky seriálu, nevím ale, jestli byl nejlepší nápad číst a sledovat paralelně. Zatímco na začátku u mě vyhrával seriál a knihou jsem se poměrně nesnadno prokousávala, časem se vše obrátilo. První půlka knihy byla totiž dost rozvláčná, neustálé popisy Dianina bádání a rozebírání jídla a vína a dokola se točící úvahy byly úmorné, navíc se Diana chovala jako puberťačka a chvílemi byla neskutečně naivní a působila neschopně. Překáželo mi i poměrně velké množství chyb (korektura už je zřejmě přežitek).
Později to ale přece jen nabralo spád a přibližně od střetu se Satu už mě knížka bavila. Líbila se mi část odehrávající se v domě tety (čarodějnický dům si mě získal). Začala jsem oceňovat promyšlenost tohohle fantastického světa, díky informacím o Matthewově osobnosti a minulosti působí příběh propracovaněji a upír tady naštěstí nevychází tak "normálně" jako v seriálu.

upíři láska magie čarodějnice démoni zfilmováno – TV seriál

Deborah Harkness