Čas čarodějnic

Čas čarodějnic https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396778/bmid_cas-carodejnic-Uzs-396778.jpg 4 1274 290

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství, Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti.... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

A Discovery of Witches , 2011

Dadula118
19.11.2015

knížku jsem musela skoro v polovině odložit.Vůbec mě nebavila,moc zdlouhavé vysvětlovaní....za mě neee

Arya26
25.09.2015 5 z 5

Nečekala jsem ,že mě to tak chytí :) . Byla to moje vůbec první knížka ve které byli moderní ,,upíři´´ (nepočítám Drákulu) , trochu jsem se obávala ,že to bude klasická zamilovaná blbost , ale bylo to právě naopak. Diana mě bavila!! Říkám si - konečně nejaká inteligentní hlavní hrdinka , která umí smysluplně uvažovat. Hlavně díky jejich věku se čarodejnice nepropadly do bažiny zvaná twilight sága. Mathew byl taky sympaťák :). Oblíbila jsem si taky postava Ysebeu. Děj měl spád a byla zábava sledovat to jak se ti dva zpočátku nemuseli a potom nemohli bez sebe být. Rozhodně to bylo na pět hvězd!!!!

maxx
17.09.2015 5 z 5

Nádherný příběh popsaný do poslední možné fantazie, úplně mě pohltil... už se těším na další díl, který mě zaručeně nezklame..

Suza
01.08.2015 5 z 5

Třetí díl v češtině totiž ještě nevyšel, pořád to posouvají...

kyky0
10.07.2015 5 z 5

Prostě úžasné
Jedna z nejkrásnějších knížek, které jsem četla.Druhý díl byl taky skvělý.jenže třetí díl nemůžu nikde sehnat :(

Natyyy4444
27.05.2015 5 z 5

Ze začátku se mi do ní nechtělo,pořád jsem jí odkládala,ale řekla jsem si "Tak si jí přečtu,ať to mám za sebou".Vůbec jsem nechápala,proč jsem byla tak pitomá a odkládala jsem jí! Do té knížky jsem se přímo vžila,prožívala jsem všechno to,co prožívala Diana a Matthew.Prostě je vážně úžasná! Knížku jsem měla přečtenou za 5 dní,neustále jsem četla a četla a ještě,že jsem měla doma i druhý díl Stín noci.Když jsem zjistila,že je ještě třetí díl a že není přeložený,docela mě to naštvalo,protože jak první,tak druhý díl skončil úplně otevřeně.Hrozně se těším až vyjde třetí díl,protože tohle je moje nejoblíbenější trilologie.Jak se Diana a Matthew poznávají,tak je mi Matthew ze začátku nesympatický,ale to hned přejde,jak jí začne chránit.Knížka je zajímavá také tím,že jsou oba dospělí a ne šesnáctiletí a osmnáctiletí puberťáci.Celou knížku jsem četla jedním dechem,hltala jsem každou řádku,každé slovo,dočetla jsem jí asi ve tři hodiny ráno a ještě do rána mi to nedalo spát,jak to asi skončí.

Safienka
05.03.2015 5 z 5

Opět kniha, která se mi dostala pod kůži. Dlouhou dobu jsem ji odolávala, ani vlastně nevím proč... a až poté, co jsem si přečetla několik pochvalných recenzí, jsem se k ní odhodlala.
Přemýšlím k čemu bych ji tak přirovnala, nejspíše je to takový mix Stmívání (kusem zamilovanosti), Harrym Potterem (kouzly, čaroději a nahánění) a ještě spoustu dalšího, co jsem nečetla :o)Prostě fantasy jako vyšité.
Jednoduchý příběh mladé čarodějky - nadané vědkyně, která odmítá přijmout své schopnosti a snaží se žít bez nich. Do té doby než se jí do života přimotá očarovaný alchymistický rukopis, který nemohl nikdo z bytostí po hodně dlouhou dobu najít. A od tohoto klíčového momentu všechno letí rychlým spádem. Do života Diany vstupují upíři, ostatní čarodějové, démoni, kteří touží po stejné věci - po svazku. Ukrývání, únos, zamilovanost, čarování a vymýšlený nových a nových plánů ... to vše a další čtivé věci Váš nenechají nečíst.
Díky tomu, že jsem tuto knihu četla v časově náročném období, tak jsem ji nemohla zhltnout rychleji. Přesto jsem dělala, co jsem mohla:o). A už se těším na další díl, který by měl v Čechách vyjít v lednu 2013.

Beovulfak
26.02.2015 3 z 5

Zatím jsem u strany 200 a začínají se mi ježit vlasy :D :D Asi jsem se do toho moc zažrala :D

Lady Rock
08.02.2015 5 z 5

Je to strhující příběh o tom jak se čarodějnice Diana Bishopová dostává k dávno ztracenému svazku,svým schopnostem coby čarodějnice a k upírovi,který je její minulostí-přítomností-a možná i budoucností....
Musím si přečíst i další díl,abych věděla víc...Protože když to nevím jsem nervozní..

Kytiii
09.11.2014 5 z 5

Ještě nedočteno, ale již s jistotou zařazuji do mezi své favority. Poutavě a čtivě npsáno, konečně chytrá hrdinka, u které se nemusím plácat do čela a trpět nad její hloupostí. Překvapení pro mě :-). Jen ty chyby by tam být nemusely.

pajka0071
28.08.2014 2 z 5

Zezačátku mě to bavilo, čekala jsem senzační příběh, ale trošku mě to zklamalo. I když jsem se snažila, aby to bylo jinak, kniha mě nudila. Snažila jsem se číst co nejrychlejí, abych to už měla, ale nešlo mi to. Přestala jsem to číst. Nicméně mám knihu koupenou, tak si to možná někdy přečtu celé znovu a změním názor. :)

kikizubik
23.08.2014 4 z 5

Kniha se četla pomalej, než jsem zvyklá, ale přesto se mi líbila. Těším se až se pustím do dalšího dílu.

kysepe
19.08.2014

Mě se kniha líbila. Doufala jsem v trošku víc drama, ale jinak zajímavá četba plná dobrodružství.

aktak1203
09.07.2014 3 z 5

Nejhorší byly chyby, korekturu nějak úplně vynechali. Jinak mě kniha moc nepobavila. Čekala jsem větší napětí. Tohle bylo něco mezi Harry Potterem a Twillight sagou. Spíše pro teenegery.

kolacky
06.07.2014 5 z 5

Naprosto souhlasím s kolegyní LiLLu - číst s tužkou v ruce a opravovat chyby je otrava. Korektory pověsit v kleci nad Vltavu!!! Jinak příjemné překvapení, co se děje a postav týče. Být tak sama a nejistá, taky bych běhala a veslovala... a ČETLA!!! A potkat upíra jako je Matthew, to je mimořádná prémie!

Lucka.79
24.06.2014 5 z 5

Pro mě úžasný čtenářský zážitek, kniha si mě získala hned od prvních stránek. Asi to bylo tím prostředím vědecké knihovny, kde historička Diana zkoumala dávné rukopisy a asi také tím, že hlavní hrdinka je dospělá žena, což se u fantasy poslední dobou nevidí. Je to krásný příběh obestřený dávkou tajemna, pro mě dějově celkem nepředvídatelný, obohacený dávkou historie. Vzhledem k událostem na konci knihy se moc těším, až se začtu do pokračování.

Marbulka
24.06.2014 4 z 5

Zezačátku se to táhlo, ale pak mě to celkem chytlo a četlo se to moc dobře. tahle knížka se mi líbila i víc než triogie Stmívání. Jsem zvědavá na pokračování.

zuza.floderova
23.06.2014 5 z 5

Kniha se suprově četla nejdřív sice nuda, ale nakonec bomba.

Blančitos
19.04.2014 4 z 5

Když jsem ji začala číst, byla jsem velmi rozpačitá a v pokušení knihu odložit. Nakonec jsem ale ráda, že jsem jí dala šanci, protože dostala neuvěřitelný spád a opravdu mne nutila číst "ještě jednu kapitolu." A to chtěl jít člověk dříve na kutě. :D :D :D

IvcaK98
15.03.2014 2 z 5

Tak tohle mě opravdu nemile překvapilo. Už na začátku jsem se divila, jak může mít fantasy knížka o čarodějnicích a upírech přes 500 stránek, ale přesto jsem se do toho pustila. Jak tohle mohlo bavit někoho psát, když jsem se málem uzívala u čtení? Konec už byl lepší, ale prokousat se prvními dvěma třetinami byl téměř nadlidský úkol :)

upíři láska magie čarodějnice démoni zfilmováno – TV seriál

Deborah Harkness