Anna krví oděná

Anna krví oděná https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143093/bmid_anna-series-anna-krvi-odena-T36-143093.jpg 4 909 221

Cas a Anna série

Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé. Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla. Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov. Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Baronet

Anna Dressed in Blood , 2011

E.lisabeth
21.02.2017 4 z 5

Neurazi, pro me oddechove cteni.

Nikča1236
11.02.2017 5 z 5

Skvělá duchařina! Jako stvořené pro fanoušky Supernatural. :D

vivalamuff
02.02.2017 3 z 5

Na mě to bylo strašně americké. Chvilkami jsem měla pocit, jako bych před sebou měla místo knížky nějaký stupidní USA-film ze středoškolského prostředí. Všeho bylo MOC. Přišlo mi to takové vyumělkované. Na efekt. Za uši přitažené scény, krev, kam se podíváš a k dovršení všeho sedmnáctiletý kluk, který dokáže vyřídit krvelačné duchy, jako by se nechumelilo... no nevím. Po dlouhé době jsem sáhla po hororovém příběhu, ale přistihla jsem se, že jsem většinu času valila oči. Něvěřícně.

Jakahol
23.01.2017 4 z 5

Čtení této knihy jsem si velice užila. Dokázala mi vytvořit pocit napětí, smutku, ale i způsobit hlasitý smích. Děj byl zajímavý, tajemný a místy mírně strašidelný (no, přiznám se, že jsem čekala něco děsivějšího). Ke konci knihy, který byl podle mě povedený, jsem se dostala možná až moc rychle. Kniha mě moc potěšila, určitě si ji přečtěte.

LoverBooks
22.01.2017 5 z 5

Kniha byla vážně úžasná! Bohužel jsem se do ní nějak začetla a už jsem byla na konci. Co jiného dodat? Snad jen to, že jí každýmu doporučuji.

izfnp
12.01.2017 3 z 5

Knižka bola menej detinská, než som čakala, takže vlastne príjemné prekvapenie. Príbeh bol jednoduchý, občas prekvapil a hlavne sa fajn čítal. Ďalšie časti nemám potrebu prečítať, to však neznamená, že by ma Annin príbeh nebavil.

andyval
11.12.2016 4 z 5

Musím se přidat k většině z vás. Rozhodně bych více rozvinula Annin příběh. Jinak se mi kniha hodně líbila. Nevím jestli to je tím, že horory nečtu, ale asi jsem čekala, že když je to horor, tak se budu víc bát, ale nebála jsem se vůbec, ale zaseje to jen můj osobní postřeh.

deedulka
20.11.2016 4 z 5

Nevím proč jsem si myslela, že hlavní hrdinka bude Anna, která se svým otcem bude zabíjet nadpřirozené bytosti. :) Z hlavního hrdiny se však vyklubal mladý trochu nezkušený klučík, což mne noc nepovzbudilo. Obávala jsem se, že to bude čtení pro mladší osazenstvo, ale nakonec jsem se do toho cca po 50 stranách pořádně začetla a hltala jsem životní příběh a tajemství Anny.Bylo to napínavé po celou dobu bez zbytečné vaty.

Kiwicatko
20.11.2016 5 z 5

Obcas se mi stava, ze sfouknu knizku za noc, ale je to pravdu malokdy. Ale tahle me vazne pohltila, ani sem si nevsimla, jak rychle ubihaji stranky a uz sem byla na konci.
Nenudila sem se ani chvilku, vsechno melo hezkej rychlej spad, takze sem nemela ani cas vydechnout.
Nicmene jednu vytku bych mela....vzhledem k nazvu bych cekala, ze tam o Anne bude vic pasazi a vic podrobnosti. Trosku byl jeji pribeh uspechany.
Ale to nemeni nic na tom, ze kniha je bajecna :-)

carollfu
10.11.2016 5 z 5

Ke konci se mi chtělo brečet. Ani chvilku jsem se nenudila. Úžasná kniha.

EliaBooks
01.11.2016 5 z 5

Jelikož jsem si v knihovně vyřizovala průkazku a nejprve jsem si žádnou knihu půjčit nechtěla, takže když mi knihovnice řekla abych si něco vybrala dost mě zaskočila. Knížky, které bych si normálně půjčila jsem nemohla najít a protože jsem spěchala do školy vzala jsem tu první, o které jsem trochu slyšela, že je dobrá. Až pak jsem si uvědomila, že jsem si půjčila horor a já se musím přiznat, ale horory nečtu. Bojím se i u obyčejných knížek :D Ale když už tak už! :D Kupodivu se mi hned zalíbila a ani jsem se nebála. Myslím, že se na horory přece jen dám. :)

Dee.Grusova
23.10.2016 5 z 5

Knížka je čtivá, docela krátká a příběh zajímavý. Annin příběh mě velice zaujal, škoda že autorka trochu nerozvinula také tuhle dějovou linku. Ač jsem od této knížky čekala něco trochu jiného, tak jí nakonec nemám co vytknout a ráda si jí přečtu znovu.

Raymi
18.10.2016 3 z 5

Kdybych to měla k něčemu přirovnat, tak asi ke Stmívání.S tím rozdílem, že smrtelníkem je kluk a místo upíra duch.Prostě mysteriozní love story. Třetí hvězdičku dávám, protože mě občas rozesmál sarkastický humor hlavního hrdiny. Další díl si rozhodně odpustím.

Akimus
13.10.2016 3 z 5

Kniha mě přilákala úžasnou obálkou a zajímavým příběhem. Po přečtení, no řekla bych Stopy hrůzy ve slušivém kabátku. Jednoduchá, čtivá, naprosto odpočinková kniha, která ale nezanechá hlubší dojem.

trynitrix
08.10.2016 3 z 5

Nebylo to špatné ale pro mě trochu jednoduché ;-)

Evule114
06.10.2016 5 z 5

Tento příběh se četl sám. Skvěle napsaný, nevím co jiného dodat. Akorát mi bylo líto Tybalta :-( chudák kočka.. každopádně takové zakončení jsem rozhodně nečekala. Jdu pokračovat druhým dílem :-)

dzejn187
28.09.2016 4 z 5

Tahle kniha naprosto splnila má očekávání. Horory jako takové moc v oblibě nemám, ale vzhledem k tomu, že tato kniha má prvky fantasy, řekla jsem si proč ne. Je to opět po dlouhé době zase něco originálnějšího. Jednoduše jsem se začetla, nemusela jsem se do čtení nutit, takže za mě čtyři hvězdičky. :)

kejss044
08.09.2016 4 z 5

Bohužel jsem knihu četla v nesprávný čas a to se na mých pocitech z ní podepsalo :(
Určitě si ji plánuji v budoucnu přečíst znovu, protože napětí, akce, tajemství, špetka romantiky... zkombinujte to a máte skvělou knihu- Annu krví oděnou.
Mrzí mě, že v knize není více příběh Anny a Anna samotná, protože jsem si ji, jako postava, velmi oblíbila :)

vercaambrosova
07.09.2016 5 z 5

Moje první knížka od téhle spisovatelky. A už se těším na další. Líbila se mi.

Danuscka
25.08.2016 4 z 5

Hezká duchařská knížka, snadno a rychle se četla... Napínavá od začátku do konce. .. Mile mě potěšila absence milostného trojúhelníku

duchové a přízraky

Kendare Blake
jihokorejská, 1981
2013  80%Anna krví oděná
2019  80%Tři temné koruny
2013  72%Dívka z nočních můr
2019  85%Jeden temný trůn
2020  83%Dvě temné vládkyně

Kniha Anna krví oděná je v

Přečtených1 241x