Anna krví oděná

Anna krví oděná https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143093/bmid_anna-series-anna-krvi-odena-T36-143093.jpg 4 909 221

Cas a Anna série

Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé. Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla. Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov. Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Baronet

Anna Dressed in Blood , 2011

laura
05.03.2019 5 z 5

Žánr, který obvykle nečtu, pustila jsem se do ní na doporučení od kamarádky - a fakt jsem se bála. Zajímavé, tolik jiné, šokující a napínavé. Některé scény byly drsné, ale fakt je, že kdo četl třeba Řbitov zviřátek, ten zase tolik netrpěl :) Přesto se mi příběh líbil dost na to, abych se hned vrhla na pokračování... Jedna z těch nej, na které budu dlouho vzpomínat a mít husí kůži...

Betty96
02.03.2019 5 z 5

Už jen samotný název knihy mě velmi lákal. Ze začátku mě to moc nezaujalo, ale nakonec jsem tomu přišla na chuť trošku moc :). Opravdu doporučuji. Akorát si myslím, že by jí mohli zařadit i do hororu, některé pasáže jsou malinko drsné.

Kovajda
07.02.2019 3 z 5

!!!Spoiler Alert!!!
Knihu jsem četl mezi dvouma Kingovkama, tak možná proto mi přišla né tak úplně dobrá... Měl jsem z Anny respekt, bál sem se a zároveň se těšil na chvíli, kdy se objeví. To jakou sílu měla a jak lehce rozpůlila prvního klučinu z party mi teda strach nenahnalo. Líbila se mi ta "investigativní" část, kdy zjišťovali co, jak, proč se s Annou děje, ale že Cassi se do ní zabouchne a to, že tam je pro něho vidina, že sní bude chodit? Ano je to Young Adult literura, ale takhle naivní snad nebyly ani filmy ze ságy Stmívání... Mně jako ješitnému muži imponoval Cassiho šarm a to bylo tak vše. A jedno z největších kliše bylo promíchání "outsiderů", kteří vidí/slyší/zabíjí duchy s populárníma hvězdičkama střední školy. Dal bych knize o jednu hvězdu méně, ale líbil se mi začátek a poté zjišťování informací o Anně.
Pro mě naprostá šeď průměru.

xArt
06.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha, děj mě okamžitě chytl (miluji tématiku duchů). Přiznám se, knihu jsem večer nebyla schopná odložit a ponocovala do 4 ráno, abych věděla, jak to dopadne.

RemiBlack
09.11.2018 4 z 5

2018/57
Kniha úplně mimo můj žánr, ale bylo to fajn. A "fajn" je právě to slovo, které Annu a její příběh vystihuje. Byla to příjemná oddechovka, měla něco z hororu, něco z YA. Nic nového, co by změnilo celý náš světonázor, ale na deštivý večer ideální. Zásadní plus je dle mého v tom, že hlavní postavou je Cas, a tedy kluk. Z pohledu dívky by to asi byla jen tuctovka s Mary Sue v hlavní roli, ale takhle můžu s čistým svědomím doporučit. ;)

makynka911
01.11.2018 4 z 5

Dočteno, ale nemůžu říct, že by šlo o něco extra. Z popisu jsem čekala něco krvavého, strašidelného, neuvěřitelného. Sice byl příběh zajímavý, ale ke konci všechno dostalo nesrozumitelný a rychlý spád. Teď čtu druhý díl, a čtu ho velmi pomalu, protože mám už teď pocit, že nedočtu.

Klad je určitě postava Anny, a příběh její minulosti a to, jak se proměňuje na svou temnější část. Cas je dle mého kluk, který vlastně ani neví, co takové "povolání" obnáší a víceméně zabíjí díky štěstí. Ale líbil se mi Thomas a Carmel, i když u té je dost prapodivné, že se královna školy přidá k podivínům.

Ale kniha byla čtivá, poutavá a líbily se mi výrazy, kterými autorka popisovala např. Anninu transformaci. Za mě slabší 4* :)

marara
26.10.2018 5 z 5

Horory normálně nečtu, ale tuto knihu jsem musela přečíst na doporučení a byla skvělá. Celý příběh má úžasnou atmosféru a Anna je prostě skvělá. Krásná obálka.

kalinka99
06.10.2018 2 z 5

No, k tomuhle není ani moc, co říct. Námět zajímavý, ale chybí mi napětí a pořádná zápletka.

Allysa1985
05.09.2018 2 z 5

Zklamání... Název i téma zaujaly, bohužel provedení hodně kulhá. Děj i postavy se motají bez smyslu a vývoje až k extrémně nenapínavému konci. Z příběhu lásky mezi lovcem duchů a duchem se přece dalo vytřískat mnohem víc. Promarněná šance, škoda jí.

kedlis
18.07.2018 2 z 5

Cas působil (nebo se o to snažil) jako někdo kdo zná a umí všechno nejlíp a když se mu věci začaly vymykat kontrole najednou to všechno pominulo. Došlo k prvnímu setkání s Annou a už do ní byl zakoukaný, první myšlenka o ní byla "bohyně"... uuh.
Vzhledem k tomu, že Casovo otec byl zabit duchem se mi jeho máma zdála až moc v pohodě s jeho "kariérou".
Thomas byl dle mého celkem zajímavá postava, škoda že tam o něm nebylo víc, od Anny jsem upřímně čekala trochu víc.
Trochu jsem se bála happyendu ve formě vztahu Anny a Case, takže jsem s koncem spokojená, druhou knížku raději číst nebudu.

Lily-fairy
12.07.2018 3 z 5

Ale abych jen nekritizovala, zde je seznam věcí, co se mi líbily:
1. Sarkastický humor
2. Postavy Carmel a Case
3. Zajímavý styl psaní
4. Annina minulost (jediný klad této postavy)

Lily-fairy
12.07.2018 3 z 5

Spoilery?

Tato kniha mě zklamala. Hrdinové jsou sice zajímaví, ale:
1. Některé věci jdou nelogické a nedávají smysl (Anna Case nezabila; královna školy Carmel se baví s novým studentem...)
2. Do knihy jsem se nemohla začíst

Přesto je kniha celkem hezká, ale nepatří k mým nejoblíbenějším

Suziella
10.07.2018 3 z 5

Zklamání u obou dílů. Nápad fajn, ale nutila jsem se dočíst.. prázdné, nezáživné. Očekávala jsem dle anotace něco jiného, více "krvavého".

klarik
28.05.2018 5 z 5

Skvělé a nečekané čtení. Ukáplo mi i pár slziček. Doporučuji.

Terry.89
22.05.2018 5 z 5

Kniha mě zaujala svou obálkou, no a popravdě i název zní zajímavě, ne? Když jsem se do knihy konečně pustila, naprosto mě uchvátila. Příběh je zajímavý, má spád a správnou míru strašidelnosti. Annu i Case jsem si hned oblíbila, takže bylo jasné, že se od knihy neodtrhnu, dokud se nedozvím, co, jak a proč. :) Přiznám se, že jsem knihu musela odložit, i když mi do konce zbývalo jen pár kapitol, jelikož už bylo mírně po půlnoci a já se zrovna dostala k tomu, jak se Obieman plíží z půdy. Kniha je naprosto úžasná a já ji doporučuji všem, kdo se rád bojí, má rád duchařské příběhy nebo i romantickým duším se zálibou ve fantasy příbězích.

Lenka40
08.04.2018 5 z 5

Teda musím říct ,že tuhle knihu jsem si opravdu užila. Kniha má spád hned od začátku a nemůžete ji odložit , dokud nejste u konce. Opravdu moc doporučuji . A určitě si pořídím další díl .

zuzca.h
29.03.2018 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Běhm první třetiny na mě Cas působil strašně divně. Jako by v něm zápolil takovej ten outsider, kterej s nikým nekamarádí ne proto že nechce, ale protože nemůže kvůli vyššímu poslání, které kdyby neplnil tak by šla Země do kytek. Chvílema se choval jak dospělej a chvílema zas jak 13ti letý děcko. Nicméně zhruba od doby přestěhování za Annou jsem aspoň pro mě zaznamenala skok v Casově charakteru. Kniha začíná být uvěřitelná možná je to tím, že si Cas najde přátele , přízná si že není super hrdina co všechno zvládne sám a tím se zdá uvěřitelnější, možná je to tím, že se začal chovat jako "normální" puberťák a přizná si city. Každopádně si přečtu navazující díl.

efka.saf
08.02.2018 4 z 5

Kniha mě zaujala jak svým přebalem, tak i anotací. Přesto, že fantasy žánr nečtu a vůbec mě neláká (nejsem ovšem kompetentní posoudit, jak je tato kniha pro fantasy žánr typická), prvky hororu rozhodly a já obratem zaběhla do knihovny.

SPOILER!

Během čtení knihy jsem měla hodně smíšené pocity. Nejvíc jsem bojovala s tím, že v první polovině až dvou třetinách knihy jsem se pořád nemohla pořádně začíst. Nemyslím si ale, že byla kniha špatně napsaná nebo nudná, spíš jsem se pořád nemohla spřátelit jak se žánrem, tak s hlavním hrdinou. Upřímně řečeno, Cas na mě působil jako takový ten televizní cool týpek, který nemá žádné přátele z nějakého vyššího důvodu, ale jeho vzezření, které zahrnuje černé oblečení, černé vlasy neustále ležérně padající do tváře a smyslně přivřené oči způsobuje, že mu holky ze školy samy padají k nohám, zatímco on je záměrně přehlíží. Ufffff! Ale jak kniha plynula ke konci, díky Casovým novým přátelům, kteří mi byli od začátku sympatečtější než hlavní hrdina (bez nich by vlastně nic moc nedokázal), jsem pomalu přicházela na chuť i jemu. Co se Anny týče, byla jsem spokojená. Způsob, jakým opustila svět živých, byl v knize popsán podrobně a velmi barvitě a já víc vědět nepotřebovala.
Jak příběh plynul ke konci, vše se začalo zamotávat a události nezadržitelně spěly k závěrečnému fightu. Hrdinové se na něj dlouho a pečlivě připravovali a já byla napnutější a napnutější. A tady byl asi hlavní kámen úrazu. Celý závěr byl sfouknutý příliš rychle! Zasloužil by si mnohem víc stránek, slov, akce, zaláskovaných pohledů, kouzel, boje, ohně, řevu, krve, prostě všeho. Je velká škoda, jak autorka všechno rychle ukončila, jakoby to potřebovala rychle uzavřít, aby se mohla vrhnout na druhý díl.

Nakonec přečtení knihy ale rozhodně nelituji. Je to zajímavý příběh určený pro dnešní mládež, který je psaný jasným čistým jazykem a děj neobsahuje žádnou zbytečnou vycpávkovou vatu. V knize je vše, co tam mladí potřebují mít - lidi a duchy, osamělého hrdinu, tajemný dům, trochu té lásky a notnou dávku přátelství, ale taky hodně akce, krve a kusů lidských těl.

wildXchos
06.01.2018 4 z 5

Tuhle knihu jsem četl hlavně proto, že jsem přečetl Antibohyni, a upřímně, myslel jsem že to bude horší. Příběh byl opravdu dobře zpracovaný.

dancadragneel
26.12.2017 5 z 5

Rohodně tato kniha byla více než jsem očekávala a k tomu byla vyprávěná z pohledu chlapce. Do postav jsem se prostě zamilovala a příběh mě doopravdy zaujal. Ano máte pravdu konečný boj byl trochu krátký a mohlo v něm být více, ale popravdě kdo doopravdy očekával, že bude bojovat s tím dredáčem a ne s Annou? Já jsem sice čekala, že se do ní zamiluje, ale tenhle konec jsem nečekala. Prostě kniha předčila všechna má očekávání a jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst...

duchové a přízraky

Kendare Blake
jihokorejská, 1981
2013  80%Anna krví oděná
2019  80%Tři temné koruny
2013  72%Dívka z nočních můr
2019  85%Jeden temný trůn
2020  83%Dvě temné vládkyně

Kniha Anna krví oděná je v

Přečtených1 241x