Anna krví oděná

Anna krví oděná https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143093/bmid_anna-series-anna-krvi-odena-T36-143093.jpg 4 909 221

Cas a Anna série

Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé. Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla. Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov. Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Baronet

Anna Dressed in Blood , 2011

Rajcozrout
16.10.2020 3 z 5

Slušný začátek, který mě namlsal na strašidelnou jízdu, po pár stránkách ztratí na atmosféře. Ale protože si i po třech letech od přečtení pamatuju detaily, dávám tři hvězdičky.

0249
14.10.2020 5 z 5

tato kniha se mi líbila a byla celkem zajímavá

Monika848
02.10.2020 5 z 5

Jedna z mála hororových knih, které jsem kdy četla a opravdu si ji zamilovala. Autorka dokáže skvěle popsat a navodit pocit strachu, jako byste místo čtení tento hororový příběh viděli. Definitivně doporučuji všem, co mají v oblibě hororové příběhy a rádi se bojí.

Verdel163
13.05.2020 5 z 5

Může být.

KnihomolkaMari
17.04.2020 3 z 5

Inu, neměla jsem od toho kdovíjaká očekávání, takže se mi to líbilo a ve volném čase jsem to přečetla jako oddychovku. Doporučuji to zejména mladším, jelikož se jedná o lehčí literaturu, jak už jsem naznačila a určitě neurazí, v knize se drží napětí a dobrodružství mladých přátel stoupá v čele s odhodlaným Casem.
Také mě potěšila zmínka Jasona Deana z mého oblíbeného filmu Heathers (1989) na začátku knihy. Neplánuji zcela koupit druhý díl, ale kdyby se mi připletl někdy do cesty, tak bych si možná i nechala říci..

Eeve
26.02.2020 4 z 5

Túto minisériu som si kúpila naraz, keďže ma zaujala obálka aj anotácia. Aby som pravdu povedala, čo ma trochu sklamalo hneď na začiatku, bol štýl písania - nemám osobne v obľube písanie v prvej osobe, a takisto v prítomnom čase, mätie ma to a ťažko sa začítavam - no a tu som narazila na kombináciu oboch. Ale povedala som si - hrom do toho, ja to dám. Takže som sa tým prekusala, a nakoniec môžem zhodnotiť, že sa jedná o vcelku zaujímavé dielo.
Niekoho môže zo začiatku odradiť mierne zameranie na "young adult" (predsa len, násťroční hrdinovia k tomu jasne nabádajú), no v tomto prípade mi to nevadilo - autorka sa vyhla typickým klišé, ktoré sa zvyknú v takomto žánri objavovať, a vyvážila to dostatočným množstvom krvi a strašidelnosti.
V tejto prvej časti sa dočkáme aj väčšieho množstva ducharín, než v tej druhej (o tom potom), čo mňa zaujalo najviac :) Postáv nie je veľa, no ku každej si vytvoríte nejaký vzťah, sú dobre vykreslené, nie čiernobiele, ale naopak so všetkými ľudskými chybami a rysmi. Knižka mi aj napriek sťaženosti štýlom písania ubehla vcelku rýchlo, pre mňa kvalitnejšie počteníčko, než druhý diel. Autorka určite vie písať, bude zaujímavé prečítať si od nej možno iné dielo, iného žánru.

alekis
23.02.2020 3 z 5

Krásná obálka a poeticko - hororový název... Nejsem cílová skupina, ale když pominu obvyklé americké středoškolské rekvizitky (není jich mnoho), příběh má něco do sebe.
Děj je popsán v anotaci, a snad nebude spoiler, když prozradím, že zde máme neobvyklou zamilovanou dvojici... Cas miluje ducha dívky Anny, zavražděné před šedesáti lety, a Anna miluje jeho... V závěru knihy byli rozděleni... Doufám, že v druhém díle se setkají... a budou šťastně žít až do konce svých životů (?).
Příběh samotný je jednoduchý, dobře se čte, děj odsýpá. K čemu je vůbec dobré si tuto vymyšlenost přečíst, když ani těch romantických prvků mnoho není? Dva zamilovaní se sice políbili... ale líbejte ducha, který je vidět, ale jinak vlastně nic.. Bez chuti a bez zápachu.
Kniha mě znovu podnítila k zamyšlení, jak to s těmi duchy asi vůbec je. Mám na to své teorie, ale žádné důkazy, proto o nich pomlčím. Každopádně tuším, že pokud někdo z lidí doopravdy ví, jak je to s věcmi mezi nebem a zemí, určitě to neprozradí...
Děkuji mému příteli z DK za poskytnutí knihy :-).

Adee.K
22.02.2020 4 z 5

Ze začátku mi chvíli trvalo než jsem se začetla, ale někde před polovinou knihy jsem začala stránky opravdu hltat. Co se týče té strašidelné stránky příběhu, nepřišlo mi to až tak děsivé, ale ani nemuselo, kniha je skvělá tak, jak je.

Kudík
01.02.2020 4 z 5

Pro lidi s fantazií je Anna dokonalá. Jednou nevinná dívka v bílých šatech a následně vražedné monstrum, a co teprve Obeahman s křížkovým stehem. :) Přesto kniha až takový horor není.
Oblíbila jsem si hlavně vedlejší postavy, ať už Thomase s "amazonkou" Carmel, anebo Casovu maminku či Thomasova dědu Morfrana. A co teprve černého kocoura Tybalta. ♥ Celkově knihu (vč. krásné obálky) hodnotím na 3,5*.

MamaKnihomolka
01.01.2020 5 z 5

Za mě povedená kniha se strašidelným prostředím, která je velmi čtivá a má zajímavý děj. Krásně popsané chování a vzhled Anny. Za mě mnohem povedenější díl než druhý. Kdyby to skončilo lépe nemusel by být druhý díl, který se mi nelíbil.

Kacennnka
04.11.2019 3 z 5

pokud od toho nemáte velká očekávání. A já toho čekala asi opravdu moc. Kniha mě nudila, byla předvídatelná a většinu informací jsem vypustila z hlavy hned po tom, co jsem to přečetla. A hlavně mi od začátku do konce šel proti srsti vztah mezi Annou a Casem a taky takové to, že všechno kouzlo zabíjení v noži. A ono... všechny ty okultní věci a kouzla, magie, prokletí, voodoo a čtení myšlenek... U těchto knih stojím za tím, že by tam mělo být buď všechno nadpřirozeno nebo žádné.

Monni
18.10.2019 5 z 5

Kniha se moc líbila. Byla jsem do ní zažraná od začátku až do konce. Sice bych to doporučila určitě mladším čtenářům. Rozhodně se chystám na druhý díl, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby pokračování nebylo. Přišlo mi to ukončené a tak by to klidně mohlo zůstat. Doufám že druhý díl nebude moc přitažený za vlasy.

Nikidree
12.10.2019 4 z 5

Obálka i anotace zaujaly i mě. Byť to na první pohled vypadá jako děsivé dílo, rozhodně jím není. Avšak příběh je velmi zajímavý a ke konci knihy i překvapivý. Ani ne tak Annou ale něčím jiným.
Pro mě byl problém se do knihy začíst. Prvních několik stránek bylo zvláštních a když se to podstatné objeví v první třetině knihy, měla jsem o celém vývoji příběhu velké pochyby. Naštěstí jsem byla poměrně příjemně překvapena, takže v tomto ohledu dobré.
Bohužel čím víc člověk přečte knih, tím je těžší ho něčím překvapit a tak mi bohužel poměrně brzy došlo, jak to celé bude. Nechci to označit za typická klišé, ale prostě děj vám to řekne dřív, než je to zmíněné v knize. Což však neberu za mínus, prostě to tak mám.
Ovšem jeden mínus (pro mě) tu přeci jen je - styl vyprávění. Bylo mi velmi nesympatické, že hlavní hrdina vypráví co se děje, do toho zmíní vsuvku ze své minulosti a když to daná situace dovolí, ještě je zároveň s tím schopný vysvětlovat nějaký pojem který zmínil. Někdy se to hodí, avšak většinou mi to přišlo úplně zbytečné. A právě kvůli tomu jsem měla problém se začíst. Naštěstí jsem se přes to dostala a knížku poté dočetla vkuse.
Sečteno podtrženo poměrně dobrá knížka se zajímavým nápadem a hezkým zpracováním na oddechové čtení.

Peťa2110
04.10.2019 4 z 5

Veľmi ma zaujala obálka a Anotácia. Nebolo to ale to čo som čakala. Kniha sa dobre a rýchlo číta, desivé tam ale nič nebolo. Určite ju hodnotím pozitívne ale myslím si že skôr pre mladších čitateľov. Pre dospelého je skôr nezáživná...

Ivka14
14.07.2019 3 z 5

Cekala jsem podle anotace něco jiného. Čekala jsem horor nebo něco takového, ale i tak mě to bavilo a zkusím druhý díl, protože jsem zvědavá jak to dopadne.

PapayaD
14.07.2019 4 z 5

Tuhle knížku jsem si přečetla proto, že jsem chtěla zjistit, jestli je opravdu tak děsivá jako obálka a anotace.
Není. A není to ani taková kravina, jak jsem čekala, i když že bych si z toho sedla vyloženě na zadek, to také ne. Pod pojmem čarodějnická matka a kocour větřící duchy jsem si představovala úplně něco jiného a jak už jsem se zmínila, se strašidelností se zde pytel opravdu neroztrhl. A kam se poděla policie? Tolik mrtvých a oni nic?
Oceňuji ale sympatické hlavní i vedlejší postavy, čtivost, napínavé scény a nepříliš přeslazenou romantickou linku mezi „lovcem stínů a jeho mrtvou holkou.“
Jinak byla ale knížka fajn a jsem celkem zvědavá na druhý díl. Hodnocení: slabší 4*.

Cleo De Nile
07.06.2019 4 z 5

Asi takhle - nevěřte obálce, nevěřte anotaci, nevěřte recenzím, které vám budou tvrdit, že jde o horor. To vůbec, bát se u toho nebudete na sto procent, a ta scéna nebo dvě, které jsou krvavější, jsou hodně slabý čaj. Ale když se od toho oprostíme, je to docela fajn romantická young adult. Zamilovat se do ducha a ještě k tomu do vraždícího, to je docela psycho. Kniha není zbytečně přeslazené, což jsem ocenila, a prostoru se dostává spíš akčním scénám, napětí a mystické lince kolem Anny.

Catwoman292
18.05.2019 4 z 5

Knížka mě opravdu bavila! Líbilo se mi, že děj vyprávěl kluk.. Hlavní hrdina byl velmi sympatický a kniha mě nejednou rozesmála... Ocenila jsem konec, jelikož jsem očekávala ,, a žili šťastně až navěky"..
Upřímně jsem ale doufala, že bude téct více krve a kniha bude děsivější a napínavější...

nycol
04.05.2019 4 z 5

Čekala jsem blbinu a byla jsem mile překvapená, hodně čtivé, až mi byl líto, že to má jen 2 díly

Leniik33
09.03.2019 5 z 5

Úžasný příběh, chvílemi až děsivé. Kniha se čte doslova sama :)

duchové a přízraky

Kendare Blake
jihokorejská, 1981
2013  80%Anna krví oděná
2019  80%Tři temné koruny
2013  72%Dívka z nočních můr
2019  85%Jeden temný trůn
2020  83%Dvě temné vládkyně

Kniha Anna krví oděná je v

Přečtených1 241x