Anna krví oděná

Anna krví oděná https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143093/bmid_anna-series-anna-krvi-odena-T36-143093.jpg 4 910 910

Cas a Anna série

Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé. Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla. Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov. Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Baronet

Anna Dressed in Blood , 2011

Zrzka2
09.08.2016 2 z 5

Pokud máte rádi napětí a romantiku, tak jistě kniha pro vás, protože co je romantičtějšího než láska mezi duchem a lovcem duchů? Kniha má dobrý nápad a staví na dobrém příběhu Anny, bohužel občas to přejde do nudných chvilek, které máte chuť přetočit.
Když se teď zamyslím, jsem přibližně ve věku jako hlavní hrdinové a rodiče by mě, ani nikoho koho takhle znám, nenechali po nocích běhat venku a honit duchy... :/
Ještě bych se ráda vyjádřila ke konci, který je dosti otevřený a smutný, ale přijde mi mnohem sympatičtější, protože vztah mezi člověkem a duchem by přece nemohl nikdy fungovat :)

Surmei
25.07.2016 5 z 5

První knížka tohoto žánru, kterou jsem kdy četla. Říkala jsem si, jestli jsem nešlápla vedle. Nešlápla. Knížku jsem nedokázala odložit na delší než nutnou chvíli a prakticky za odpoledne padla. Mělo to prostě spád... Jdu si sehnat druhý díl, dokud jsem v ději.

LilianaFalcon
21.07.2016 4 z 5

Jo... to bylo hezké. Zajímavý hrdina, mám ráda, když je to z úhlu pohledu kluka. S Annou mi to tedy celé přišlo až moc jednoduché a konec dost předvídatelný... ale od tohohle žánru se ani nic jiného očekávat nedalo ;-) druhý díl si s chutí přečtu.

Lenka40
07.07.2016 5 z 5

Teda musím říct ,že tuhle knihu jsem si opravdu užila. Kniha má spád hned od začátku a nemůžete ji odložit , dokud nejste u konce. Opravdu moc doporučuji . A určitě si pořídím další díl .

CHESS
04.06.2016 2 z 5

Z nějakého důvodu jsem jí nedočetla :)

Lucy263
22.05.2016 5 z 5

Úžasná kniha :-) :-) :-)

Nikiny
28.04.2016 5 z 5

Kniha byla čtivá, občas jsem se opravdu nemohla odtrhnout, hlavně v akčních hororových scénách. Kdo si přečte, neprohloupí :) Hned jdu na další díl.

Mirime13
23.03.2016 3 z 5

Očekávala jsem od toho něco víc. Nevím co, ale něco mi tam chybělo. Jako horor nic moc, jako romance to ušlo.

qydko
05.03.2016 4 z 5

Zpočátku jsem měla trochu problém se začíst, ale pak se to nějak zlomilo... slušná kniha, jen mi asi neseděl ten závěr... ale jsem zvědavá na další díl.

Terez111
01.03.2016 5 z 5

Nelze ohodnotit jinak než 5 hvězdičkami :) .. Horor jsem četla poprvé a musím říct, že jsem nadšená. Nechyběli chvíle, kdy jsem byla v napětí a s očekáváním jsem čekala, jak vše dopadne. Prostě skvělá kniha :-)

ivusse
16.02.2016 4 z 5

Pohodová kniha, nic náročného. Jsem poseroutka, ale tentokrát jsem se ani moc nebála :-)

Sarfias
04.02.2016 5 z 5

Z počátku jsem si nebyla jistá, jestli mi styl psaní vyhovuje. Hlavní představitel také nebyl zcela dle mého gusta (vzhledem k jeho věku a situaci, kde se nacházel). Nicméně po několika stránkách mě kniha pohltila. A musím přiznat, že místy mi šel i mráz po zádech. Škoda toho otevřeného konce, ale další kniha od autora už na mě mile mrká, takže uvidíme, jestli se čtenář dočká nějakého lepšího zakončení.

angelice
25.01.2016 2 z 5

Je to jedna z těch knih, které přečtete, kladně hodnotíte a za týden si z ní nic nepamatujete.
Prostě vám nic nedá, že by to však byl úplý škvár však taky říct nemůžu. Takže zážitek je jaksi neutrální.

milamarus
08.12.2015 5 z 5

Takovéhle romanci se dá uvěřit jen těžko, ale čte se dobře. Škoda proto toho otevřeného konce. Casův styl vyprávění (krátké věty, jízlivé poznámky a puberťácké uvažování) se mi líbil a zabavil mě i těch nekonečných prvních cca 60 stránek než se setká s Annou.
Co se týče expresivních částí s mrtvolami odehrávajících se v uzavřených prostorech – auto, sklep, dům – říkám si, že vidět to v potemnělém kinosálu, tolik bych si to neužila. Strach by mě paralyzoval a nedal by mi čas na fandění a uvažování o tom, že jestliže se ze dvou možností rozhodla Anna pro to odejít, byla to ta těžší z cest.
Těším se na dvojku.

zylla
07.12.2015 3 z 5

Kniha mě napůl nadchla a napůl zklamala. Moc se líbil příběh, ale méně jeho zpracování. Zpočátku byla navíc nudná a chytla jsem se až s Annou, pak už se to četlo samo. Chvílemi mi ovšem knížka přišla vysloveně přiblblá a jméno hlavního hrdiny mi lezlo krkem. Nicméně ve finále to tak moc špatné nebylo.

juli2
21.11.2015 4 z 5

Kniha mě velmi překvapila. Bylo v ní úplně vše od mírné romantiky až po děsivé scény. A můžu přiznat, že jsem se u konce skutečně bála. Jako nenáročné čtení mohu tuto knihu vřele doporučit.

soarka
03.10.2015 4 z 5

Kombinace hororu, detektivky, okultismu, romantiky a nekrofílie byla dost čtivá. Ale přesně jsem věděla, co se z toho vyklube. Stačilo si přečíst, že Casovi je 17 a Anně 16 a tradá.. začátek super, od půlky nic moc. I tak jsem knihu přečetla za den.

Vampirosa
15.09.2015 5 z 5

Z Anny jsem byla naprosto nadšená. Příběh hrůzostrašné dívky a krotitele duchů, kteří se do sebe zamilují. Prostě nádhera. Jenom ten konec je smutný. Ale už se těším na pokračování, ve kterém se to snad všechno spraví a budou spolu šťastni až do smrti. (Heh, teď jsem si uvědomila, jak je to ironické :D )

Ewik
31.08.2015 4 z 5

Originální a příjemná četba. Děj byl svižný a příběh zajímavý.

Kočičáci
31.08.2015 5 z 5

Naprostá paráda, napínavá od začátku do konce a strašidelná jako hrom, v daném žánru řadím mezi pětihvězdičkové kousky!
Annu a Casse jsem si zamilovala, ale i ostatní z podpůrného duchařského týmu byli úžasní. Kocoura mi bylo fakt líto :-(
Kniha se četla sama a jedním dechem, perfektně se hodí na vyčištění hlavy mezi náročnějšími literárními kousky, doporučuji! Také za obálku dávám palec nahoru.

duchové a přízraky

Kendare Blake