Rázcestia osudu

Rázcestia osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388731/bmid_razcestia-osudu-sxs-388731.jpeg 4 280 57

Čáry života série

< 2. díl

Osud ich priviedol k sebe. Teraz ich rozdelí. Akos Kereset a Cyra Noavek žijú v tieni proroctiev, ktoré v okamihu ich narodenia naraz vyslovili všetci jasnovidci. Svojmu predurčenému osudu predsa nik nemôže utiecť. Akos miluje Cyru napriek tomu, že mu bolo určené zomrieť v službách jej rodiny. A keď sa Cyrin otec Lazmet Noavek – bezcitný tyran, ktorý bol dávno vyhlásený za mŕtveho – vráti na šotetský trón, Akos verí, že sa jeho koniec neodvratne blíži. Keď Lazmet rozpúta krutú vojnu, Cyra a Akos ho chcú za každú cenu zastaviť. Pre Cyru to znamená, že možno bude musieť mužovi, ktorý je jej otcom, vziať život. Pre Akosa to značí, že bude zrejme musieť obetovať svoj vlastný. Ohromujúci zvrat odhalí, že osud ich životné cesty ovplyvnil úplne nečakaným spôsobom. K známym rozprávačom zo Zárezov smrti pridala Veronica Roth dva výrazné nové hlasy, čím získalo pokračovanie svetového bestselleru okrem osudových tónov aj humorné ladenie a novú intenzitu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

The Fates Divide , 2018

tabaluga
06.04.2020 3 z 5

Knihu jsem si zapůjčila v knihovně a bohužel jsem nevěděla, že existuje i první díl, ale ten si myslím půjčovat nebudu. Četla jsem knihu celkem dlouho a nebyla to taková ta kniha, která mne uvrta do křesla a pak je mi líto od ní odcházet, u ní jsem s tím problém neměla. Akose jsem si oblíbila, ale Cyra mi moc k srdci neprirostla, jediné, co se mi opravdu líbilo, byly popisy planet a různých rostlin, které se na planetách objevovaly. Nicméně nápad to byl hezký, jen to zpracování mohlo být více propracované...

Anastazie0810
21.03.2020 4 z 5

Co na to říct, tato kniha začíná přesně tam kde končí první díl. Cyra a Akos opět čelí mnoha nástrahám svého osudu. Je zde určitě několik "wow" momentů, které nám dají odpověď na některé otázky. Přidává se zde další dějová linka z pohledu jedné z vedlejších postav.
Kniha jako taková je čtivá a svět, který zde popisuje autorka je zajímavý a originální. První díl se mi však líbil více. Přesto si myslím, že je to povedená fantasy série.

parvitas
08.03.2020 4 z 5

Druhý a záverečný diel (hurá, konenečne nie trilógia!) bol oveľa lepší ako prvý. Rázcestia osudu boli omnoho zaujímavejšie, pretože sa konečne začal opisovať vesmír a jeho rôznorodé planéty. Príbeh Akosa a Cyry pokačuje, prekvapujúci zvrat v ich osude nebol až taká novinka, keďže autorka to už akosi naznačovala a opisovala fyziognómiu rodinných príslušníkov. Jasnovidci sú stále tak trochu záhadní, Eijeh je ale dvojnásobne divný (rozpráva o sebe a Ryzekovi v množnom čísle), ale našťastie to nie je o ňom. Cisi, o nej v prvej čsati nebolo takmer nič povedané, ale tu dostala veľa priestoru a bola to príjemná zmena. A asi najviac ma bavila planéta Ogra. Trochu schematické rozdelenie ľudí pokračuje, napr. ma vždy udivilo, ako sa autorka vyhrala s hlavnými postavami a ich darmi, ale ostatní (sluhovia, vojaci, predavači a pod.) už neboli spomenutí... Minimálne pri bojoch s vojakmi a strážcami to mohlo byť zaujímavé, ale nie, vždy ich tak ľahko premohli... :D A čo sa týka ukončenia konfliktu, tak to bolo tiež hr-hr. Ale v podstate som si čítanie užila. Naozaj je len dobre, že z toho nespravila autorka trojdielnu ságu... :)

Alex.rrr
27.02.2020 2 z 5

Bohužel, v porovnání s jinými knihami ze stejného žánru je toto slabota. První díl byl hrozný a toto teda taky neudělalo extra slávu. Přitom kniha by měla potenciál. Co se mi nelíbilo - všichni lidé mají mít dar proudu, naši hrdinové jsou popisování jako superhrdinové, kteří jsou supersilní, ale o lidech ve městech se vůbec nemluví, že by někdo uměl něco víc nebo něčím vyčníval, nebo vůbec že by něco uměli. Cestování po planetách - popisy jsou plytké a více méně fantazii nijak nerozvinou ani nenutí si nic představovat, protože to je celá kniha jen o tom co si 3 hlavní postavy myslí a jestli se milují nebo nemilují a jsou spolu dobrovolně nebo z donucení.
Co mě dostalo - 'ogranům vládla žena a sema, coš v šotetštině označuje člověka co není ani mužem ani ženou.' Jako fakt?? Jsem hodně moderní, ale jako fakt??? U knížek zařazených pro děti a mládež potěš...
Nevím, kniha se četla dobře, ale obsahově mě zklamala. Četla jsem hlavně kvůli zakončení série, ale trochu mě to mrzí.

Knihomolka10
06.02.2020 3 z 5

Musím říct, že první díl se mi líbil o trochu víc. Prvních sto stran jsem přemýšlela o tom, že knihu odložím a vrátím se k ní později, ale v polovině knihy se něco zlomilo a knížka mě začala bavit. Možná to bylo i tím, že se Cyřiny a Akosovy cesty na nějaký čas opravdu rozešly.
Autorka knihu zakončila tak, že není jasné jestli bude další díl nebo ne. Pro mě byl, ale tento díl konečný.

Katri
15.01.2020 3 z 5

Cesty se rozcházejí je kniha, která neurazí, ale ani nenadchne. Narozdíl od Čar života, (které mě natolik uchvátily, že jsem je musela přečíst dvakrát), pro mě toto dílo bylo trošku zklamáním. Je dost možné, že to bylo způsobeno přehnaným očekáváním, které jsem měla po senzačním prvním dílu, ale nemohla jsem se do příběhu začíst. Chyběla mi dynamika, na můj vkus to bohužel gradovalo příliš pomalu.
Tím nechci říct, že by kniha byla špatná - to vůbec ne. Jen jí chyběla ta správná "rothovská" jiskra, kterou Veronica do svých knih vkládá.
Přesto však nelituji, že jsem příběh přečetla a rozhodně se těším na autorčina další díla. :)

heliiinka
05.12.2019 4 z 5

Něco tomu chybělo, že? Nedokázala jsem tomu propadnout a přitom vím, že Veronica Roth umí napsat taak strhující děj. Ale bavily mě části s Cisi, nenápadná a přitom důležitá. A veliké plus je za Cyřin dar, výborně využitý potenciál. Jo a chci vědět Astův dar. i když je to blb :D

Barbara182
08.08.2019 4 z 5

Druhý díl je malinko roztříštěný kvůli množství postav, které se ve vyprávění střídají, ale po chvíli jsem se opět začetla a dost mě to bavilo :-) Kniha je napínavá a vzhledem k hrozící válce i lehce depresivní, ale aspoň řeší poměrně důležité otázky. Jen trochu tápu, jestli jde o poslední díl série, nebo bude ještě nějaké pokračován :-)

hasič
04.08.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, děj zajímavý i napínavý. Doporučuji.

Doomiiniikaa
23.07.2019 3 z 5

Rozhodně zajímavý příběh, ale dal by se více propracovat :) ubrala politické problemy, které se řešily a přidala více toho adrenalinu.

nataalie7
14.07.2019 2 z 5

Knihu jsem bohužel musela odložit.. a důvod? Vůbec mě to nebavilo.. omlouvám se, třeba někdy jindy ;)

masielko27
13.07.2019 3 z 5

Rozuzlenie osudov hlavných hrdinov som uhádla ešte v prvej knihe. Táto mi však pripadala omnoho temnejšía a zabralo mi. než som ju dočítala. Furt túto sériu považujem za pokus o svoju verziu Star Wars. Ale obdivujem autorku za otvorenie témy chronickej bolesti ako fenoménu. Ľudia sa naozaj utrpenia boja. Nielen vlastného, lebo aj cudzia bolesť im pripomína ich zraniteľnosť. A tak sa trpiacim vyhýbajú, ako keby boli nákazliví.

ydnac
31.05.2019 2 z 5

(SPOILER) Docela hezké čtení, ale nijak moc napínavé. Zajímalo mě, jak to bude pokračovat. Jediné překvapení bylo, že Cyra a Akos byli vyměněni. Další díl netřeba...

Tranny
14.05.2019 4 z 5

Knížka je zajímavá a čtivá. I přesto, že některé (i zásadní) věci jsou předvídatelné tak je napínavá a přečetla jsem ji téměř na jeden zátah :-)

Lethania
11.05.2019 2 z 5

Tak tahle kniha byla pro mě obrovské zklamání. Nejenže jsem ji četla po troškách, ale to v rámci několika měsíců, což už samo o sobě o něčem vypovídá. Nedokázela jsem ji přečíst najednou, pořád jsem ji odkládala a doslova se nutila ke čtení. Vůbec mě to nebavilo. A to jsem prvnímu dílu dala pět hvězd! Tady dávám jen dvě a to jsem ještě milosrdná.
Chování postav bylo mnohdy nelogické a naivní, příběh se tak uměle natahoval k ne moc překvapivému konci. Postava Akose mě asi nejvíc iritovala - jeho hrdinská výprava ztroskotala hned na začátku - závěr naštěstí zachránil. Dokonce i Cisi mi vadila. Jediná Cyra my přišla alespoň trochu sympatická. Jinak je tato kniha velmi podprůměrná. (A co se obálky týče - odfláknutá.)

Brambu
03.03.2019 3 z 5

A ani pokračování bohužel není tak dechberoucí jaké by mohlo být. Na můj vkus je tu až příliš moc politikaření, pořád samé cestování a pletichaření a žádné wau efekty a ani tolik akce, jako bylo v prvním díle. Samotné zakončení příběhu je už jen nutné vyúštění děje, ke kterému se schylovalo už od počátku knihy. Možná snad jen jeden dojem tu byl pro mne překvapením, ale to je na tak obsáhlou knihu dosti málo. Škoda, příběh měl velký potenciál.

lumiyeu
28.02.2019 2 z 5

Na tento díl jsem se opravdu hodně těšila, ale nebylo to přesně takové jak jsem si představovala. První polovina knihy mě držela v napětí a četla se snad opravdu sama. Přibližně v polovině, už bylo poznat, že příběh měl dávno skončit, ale autorka se rozhodla jej dál natahovat. Proto mi trvalo asi 14 dní než jsem se odhodlala pokračovat v druhé polovině knihy. Kombinace krizových situací byla sice fajn, ale i z knihy samotné bylo znát, že je to pouze slátanina, která má příběh pouze natáhnout, aby se dostal na podobnou délku prvního dílu. Jsem ráda, že jsem oba díly přečetla, ale nebudu litovat pokud již další díl nebude a tímto neurčitým prologem se celá série uzavře.

Michelle.1995
20.02.2019 3 z 5

Na pokračování jsem čekala rok a možná i proto jsem od knihy čekala trochu víc. Děj nebyl tolik akční jako v prvním díle a občas zbytečné pasáže. Zklamala mě postava Akose, kterého jsem si v prvním díle oblíbila, ale tady mě svým chováním vážně odrazoval. Celkově se mi to líbilo, nemůžu říct, že ne, ale opravdu jsem čekala trochu lepší závěr série.

andrejci
17.02.2019 3 z 5

Tak za mně to bylo zklamání. Na to jak se mi první díl líbil a rychle jsem ho přečetla tohle mi trvalo. Bylo to celé takové zamotané a ten konec jsem čekala víc zajímavý. Co ale musím přiznat autorka mě překvapila. A to doslova. Tohle jsem nečekala. Jako dalo se to přečíst, ale určitě po téhle knížce znovu nesáhnu.

luculi
11.02.2019 3 z 5

Pro mě naprosto zbytečná kniha. To hlavní a důležité pro příběh se dalo shrnout na pár stran a mohlo to být součástí první knihy. Zbytečná dilogie...

pro dívky romantika

Veronica Roth