Cesty se rozcházejí

Cesty se rozcházejí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386362/bmid_cesty-se-rozchazeji-NUi-386362.jpg 4 280 57

Čáry života série

< 2. díl

Osud je spojil, teď je chce rozdělit. Druhý díl fantasy série Čáry života od autorky bestselleru Divergence. Životy Cyry a Akose ovládají jejich osudy, které věštba pronesla už při jejich narození. A zdá se, že osud se nedá změnit, ať se snaží sebevíc. Akos je zamilovaný do Cyry, i když dávné proroctví určilo, že zemře ve službách její rodiny. Nebezpečí se ještě více vystupňuje, když se mezi jejich národy rozpoutá válka, kterou se oba snaží zastavit.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Fates Divide , 2018

Kathleen
05.02.2019 4 z 5

Cesty se rozcházejí mě příjemně překvapily. Děj je napsán skvěle a postavy jsem si oblíbila již v prvním dílu. Ano, některé věci by se daly pozměnit a zdokonalit, ale jako celek je to výborná kniha.
Doufám, že se tato série dočká filmového zpracování jako Divergence.

vterinka
02.02.2019 4 z 5

Pěkné pokračování série, ve kterém jsem nečekala rozuzlení celého příběhu. Čekala jsem 3 díly, ale vůbec mi to nevadí, že nemusím čekat na další.
Není zde nouze o překvapení, lásku ani boj.
Kniha se mi líbila. :-)

ivzu77
01.02.2019 4 z 5

Četli se to dobře, napínavé to bylo. S Divergencí nesmíte vůbec porovnávat. Tohle je úplně jiné téma, jiná vesmírná budoucnost lidstva.

Nuray
01.02.2019 3 z 5

Docela fajn kniha. Zajímavý příběh, pěkně propracovaný (i když to zabití ke konci knihy mohlo být propracovanější)... Na druhou stranu mě to až tak nepohltilo. Vesmír mám ráda, ráda o něm čtu a tak, ale asi mi to prostě nesedí v takové knize :-)

dzejkbeltygros
31.01.2019 4 z 5

První díl byl paráda. Tohle bylo taky super! Mohl by takhle vypadat jednou vesmír? Možná to tak bude...

AliceTief
20.01.2019 3 z 5

Na to, že mě první díl velice zaujal, mě ten druhý moc nenadchnul. V první polovině knihy se nic neděje, v druhé se to trochu rozjede ….. a konec.....Jsem ráda, že se serie uzavřela a konec byl dobrý, ale příště si rozmyslím, jestli si od autorky ještě něco přečtu. Každopádně jsem ráda, že aspoň nezabila jednoho z hlavních hrdinů, jako to bylo v serii Divergence.

maja11231
19.01.2019 odpad!

Tak jak bych začala. Jak už jsem psala u Čar života neměla jsem v plánu si další díl koupit ale co vám zbývá když ji dostanete k narozeninám než že ji začněte číst i když první díl jste tak tak dočetli. První díl mě opravdu hodně zklamal no a ten druhý ještě víc. Děj zase na mě moc zdlouhavý a nezajímavý. Postavy jsem si neoblíbila jak v prvním tak v tomhle díle. No a na závěr jsem knihu nedočetla protože mi bylo úplně jedno co se s nimi stane. Jediné co můžu pochválit je obálka knihy která mě hned zaujala. Doufám že už další díly nebudou a pokud ano tak si je nekoupím a i kdyby je dostala tak je číst nebudu protože tahle série je úplný propadák (tím se chci omluvit lidem, kteří mají tuto sérii rádi- moc se omlouvám).

Lokina
11.01.2019 4 z 5

Na druhý díl ze série Čáry života jsem se hodně těšila. První díl se mi líbil, takže byla otázka času, kdy si dvojku přečtu.
Kniha se mi líbila méně než první díl, ale ráda jsem se vrátila do prozářené galaxie proudem s planetami, které mají jedinečnou kulturu či prostředí.
Ne že by mě díl nebavil, ale první díl shledávám lepším. Kniha je celkově moc hezky napsaná s originálními výrazy, má plno překvapivých momentů a příběh je vyprávěn z pohledu několika postav, takže to není monotonní.
Koncem jsem se nechala překvapit, protože jsem neměla tušení, jak to dopadne. Ale konec se povedl a já nelituji, že jsem si sérii přečetla :-)

simviki
09.01.2019 2 z 5

Jestliže první díl mě zklamal svým násilím a krutými scénami líčenými naprosto bez zábran a bez obalu, tak druhý díl je podstatně horší. Kdo si libuje v krvi a akčních scénách bude plesat nadšením, ale můj šálek kávy to rozhodně není. Navíc k tomu násilí se přidává zcela nelogická změna chování postav,zejména pak Akose. A jestliže byla Divergence o přátelství, cti a pokusu o fér hru ( i když většina z postav fér nehrála), tak tady nám autorka radí SPOILER : "čest nemá s přežitím nic společného." Takže nás pak už nepřekvapí, že hrdina obětuje přítele, který mu zachránil život, zradí své mateřské město pro vyšší cíle a pod. Naprosto nesmyslný a zbytečně překombinovaný se příběh stává také díky mnohokrát již omílanému tématu: on ji má rád, ona ho má ráda, ale myslí, že on ji nemá rád, tak on odejde atd. Dvě hvězdy dávám za nápad nové galaxie stejně jako u prvního dílu a za pravdivé vylíčení toho, že když se mocní perou o koryta, manipulují s ostatními, aby se navzájem pozabíjeli v jejich prospěch. Ačkoliv sága vypadá u konce, myslím, že autorka počítá s dašími díly, kdy dojde k válce mezi planetami a to už teda opravdu číst nebudu.

vandalindakova
29.12.2018 4 z 5

Druhý díl byl díky bohu o dost lepší. Bavilo mě to hned od začátku, v knize je pár scén, kdy jsem jen zírala překvapením na stránku a říkala si: jako cože? Byla jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. Nejméně sympatická postava pro mě je Isae, naopak Cyru jsem si tady docela oblíbila. Konec je dost klasický a dá se předpokládat možná i dopředu, ale s tou atmosférou vesmíru a dary proudu mě to bavilo.

Linda219
21.12.2018

Jsem na tom fakt špatně, když si představuji ledokvítí jako mozzarellu?

Airin
10.12.2018 4 z 5

Autorce se opět povedlo napsat skvělý a napínavý příběh! Opravdu hodně dlouho jsem se těšila na pokračování Čar života, protože již první díl mě velice nadchnul! A konečně jsem se dočkala. Nedokážu říci, jestli je druhý díl lepší, než ten první, protože oba dva jsou stejně dobře napsané. Ani u jednoho z nich nechybí akce – a té tam bylo převelké množství – napětí a samozřejmě zde nechyběly zvraty. S touto autorkou a jejím příběhem jsem velmi spokojena. A ta obálka! :))

Irsaf
17.11.2018 4 z 5

Nebylo to špatný čtení.

Nelly
12.11.2018 5 z 5

Nemohu jinak než hodnotit pěti hvězdami, což se možná bude lišit od jiných hodnotitelů (stejně tomu tak bylo u prvního dílu). Pro mne je to jedinečný příběh s novým světem, zajímavými postavami a jejich osudem. Tady už se příběh netočí jen kolem Cyry a Akose, ale do vysoké hry vstupují i další postavy (mne například zaujal příběh Cisi). Docela by se mi líbilo, kdyby to nebyly pouhé dvě knihy, ale celá, podrobněji propracovaná sága, která by se detailněji zabývala i dalšími světy. V neposlední řadě musím autorku, potažmo překladatele, pochválit za bohatý jazyk (některé popisy planet byly opravdu jako živé). Pro mě tyto knihy znamenají daleko více než Divergence, která svým námětem není zcela jedinečná - k té se už asi nevrátím, ale Čáry života jistě časem otevřu znovu.

Sarah11
05.11.2018 2 z 5

Ne, ne, ne, tohle bylo zkrátka celé špatně. Já neměla velká očekávání ani od prvního dílu, protože autorčina Divergence je moje srdcová záležitost, kterou překoná jen máloco, a pravděpodobně bych se do této série ani nepouštěla, kdyby ji nenapsala právě tato autorka, ale řekla jsem si, že to zkusím. Čáry života mě, i přes velmi nízká očekávání, zklamaly, ale jelikož je to Veronica Roth a jelikož mám takový blbý zvyk, že si musím kupovat a následně číst i další díly sérií, které mě úplně nezaujaly, tak jsem druhému dílu dala šanci. Vzhledem k tomu, že předchozí díl na mě působil spíš jako takové seznámení s fungováním světa, postavami a podobně a že konec byl dost otevřený, jsem si říkala, že by mě druhý díl mohl příjemně překvapit, ale překvapení se bohužel nekonalo, alespoň ne v tom kladném slova smyslu. Postavy jsou ploché, hloupé, nevyvolávaly ve mně absolutně žádné emoce, děj nulový, takže jsem jenom odpočítávala stránky do konce mého utrpení. Tohle byl po skvělé Divergenci opravdu krok vedle. Jediné, co můžu na sérii pochválit, jsou naprosto nádherné obálky, které rozhodně plní svůj účel, ale to je tak všechno.

BookEater
01.11.2018 5 z 5

Výborný příběh, zaslouží si právem pět hvězd. Jen to chce osvěžit první díl, než se vrhnete na tento.

betys6914
25.10.2018 4 z 5

Tahle knížka dalece přesahuje první díl. Série dospěla a vyzrála. Postavy jsou lépe prokreslené, témata vážnější a galaxie daleko komplexnější. Už to pomalu připomíná víc sci-fi než typické YA a to mě nesmírně těší. A navíc, takhle dobře napsaný závěr knih už jsem dlouho nečetla.

pro dívky romantika

Veronica Roth
americká, 1988
2012  86%Divergence
2014  73%Aliance
2012  80%Rezistence
2017  77%Čáry života
2014  81%Čtyřka: Divergentní povídky

Kniha Cesty se rozcházejí je v