Carův kurýr

Carův kurýr https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74997/caruv-kuryr-74997.jpg 4 130 23

Jeden z nejlepších autorových románů se odehrává v carském Rusku za fiktivního povstání Tatarů proti v knize nejmenovanému ruskému carovi (z historických souvislostí v knize vypsaných však vyplývá, že se příběh musel odehrát někdy kolem roku 1862 a že tedy muselo jít o cara Alexandra II.). Během tatarského nájezdu dojde k přerušení telegrafického spojení mezi evropskou částí Ruska a jeho asijskými guberniemi. Za této situace je nutno poslat velkoknížeti v Irkutsku, který je zároveň carovým bratrem, zprávu, že ho chce zavraždit zrádce Ivan Ogarev.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Albatros (ČR)

Michel Strogoff , 1876

vitavita
06.04.2012 5 z 5

Výborná kniha. Já jsem ji četl i pod názvem Carův kurýr a viděl stejnojmenný film.

Gerbasin
30.11.-0001 5 z 5

Asi nejlepší a nejnapínavější dobrodružný román, který jsem dosud četl... od Julese Vernea určitě. Škoda, že je poměrně málo známý, ale fanoušci verneovek si k němu cestu jistě najdou. Jen pro zajímavost: v roce 1997 vznikla podle předlohy stejnojmenná a ceněná animovaná 26-dílná verze (k sehnání i s českým dabingem), která se celkem věrně drží předlohy a napětím nešetří.

deerslayer
30.11.-0001