Carrie

Carrie
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193885/bmid_carrie-qOV-193885.jpg 4 4187 4187

Sedemnásťročná Carrie je outsiderka v škole i v živote. Odmalička robí všetko pre to, aby sa vyrovnala ostatným, ale nedarí sa jej. Nepeknú, neobľúbenú, zakríknutú stredoškoláčku ešte aj doma priam terorizuje fanaticky nábožná matka. Carrie si však jedného dňa uvedomí svoje mimoriadne schopnosti, ktorých rozsah sama sotva tuší. Je telekinetička - silou vôle pohybuje predmetmi. A keď ju na školskom majálese opäť surovo ponížia, jej pomste nič nestojí v ceste. (oficiálny text vydavateľstva)... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Carrie , 1974

HoneyMM
15.05.2014 1 z 5

Knížka mě nijak zvlášť neoslovila. Moc se mi nelíbil styl psaní, každou chvilku to vypadalo, že se autor rozhodoval pro jiný styl, až z toho byl přeplácaný mix. Někdy dokonce i v jedné větě či odstavci. Hodně mi vadili nesrovnalosti v ději. Na začátku otec Carrie umře ještě před jejím narozením a ke konci najednou brání onen mrtvý otec matce, aby malou narozenou Carrie zabila. Není to pro mě knížka, ke které bych se ještě někdy vrátila....

SillverAngellus
13.05.2014 5 z 5

Jsem ráda, že jsem Kingovu tvorbu začala jeho prvotinou :) Čekala jsem, že Carrie bude více strašidelnější, ale nevadí :) i přes to, že už ze začátku děje se ví, že se stane něco velkého, jsem byla kolikrát i překvapená a děj mi vehnal i slzy do očí... takže super a dle mě si plný počet hvězdiček zaslouží :)

Sima:)
11.05.2014 5 z 5

Jak jsem předpokládala, super knížka ;), ikdyž trošku jiné pasáže než ve filmu, doporučuji určitě všem. Kdo si myslí že je to drastický nebo tak něco tak vás můžu ujistit že není. A obecně bych řekla že knížky od Kinga nejsou nějak drsný, jak se říká :)... no co můj názor :)

jindrich5708
08.05.2014 5 z 5

Tenhle příběh mám velice rád a rád se k němu vracím . Je napsaný jakoby se opravdu stal a klidně se stát mohl nebo může :-) . Film je také dobrý , ale mě osobně se líbil ten z roku 2013 s Chloë Grace Moretz v roli Carrie . Byla to taková moderní Carrie :-)

Agneska
04.05.2014 4 z 5

Mám ráda knihy od Stephena Kinga. Kniha Carrie mě velice zaujala; doslova mě vtáhla do děje, který byl velice napínavý a už začátku knihy jsem chtěla vědět, co že se to na tom maturitní plese stalo. Pasáže s rozhovory, články a vědecké studie knize dodaly úžasný nádech skutečnosti, jako kdyby se to opravdu stalo.

dennie3
16.04.2014 5 z 5

Na to, že je Carrie Kingova prvotina, připadala mi skvělá. Zbožňuju, jak Stephen popisuje situace, reakce, myšlenkové pochody. Každého v knize si dokážu reálně vyobrazit.
U scén s matkou jsem jen valila oči a četla a četla, totálně zažraná do děje. King už svou první knihou prokázal, že má obrovský talent na psaní.

Misan1993
14.04.2014 4 z 5

Carrie, to je knížka pro silnější povahy. Kdo na tohle není doporučuju spíše něco od sester Bronteových! :-)

Mishak
13.04.2014 3 z 5

Nu, co Vám budu povídat, čekala jsem od toho mnohem víc. Je tedy pravda, že jsem první viděla filmové ztvárnění a to ještě to nové z loňského roku, ale na knihu jsem se moc těšila a jsem hodně zklamaná.
Moc se mi však líbily průstřihy z vyšetřování, z knih, ze studií - to byla paráda =) Ale z knihy jako z celku mám dosti rozporuplné pocity... Musíme brát ovšem v potaz, že je to autorova prvotina a nápad je to dobrý.
Za mě 3 hvězdičky...

Dymond
06.04.2014 3 z 5

Čekala jsem o něco víc...

Donika
02.04.2014 2 z 5

Na to, kolik doporučení jsem slyšela, jsem čekala od této knihy mnohem více. Dost mě to nudilo.

kvádr
25.03.2014 3 z 5

S časových důvodů jsem musela čtení přerušovat, ale určitě bych jí věnovala více času v kuse než mi bylo dovoleno. Dávám pouze 3 hvězdičky. Kinga miluji, ale určitě jiná díla jsou povedenější, určité pasáže z výslechů jsem záměrně přeskakovala, samotný děj mě vtáhl daleko lépe. Klasika co by možná snesla delší zpracování.

iva23
28.02.2014 2 z 5

Carrie řadím do jedné z nejpřeceňovanějších knih.

kjubik
28.02.2014 3 z 5

Moje první Kingovka. Je pravdou, že jsem od knihy očekával mnohem víc. Knížka mě ale vtáhla a zhltl jsem ji za jediný den. Jiné knížky od Kinga jsou určitě lepší. A myslím si, že je nejlepší začít právě s Carrie, protože to není nijak náročné čtení a čtenář se tu seznámí s Kingovo stylem psaní.

Manyna
27.02.2014 4 z 5

Šikana je strašná věc, naštěstí jsem ji nikdy nemusela na vlastní kůži pocítit. Nemám zkrátka ráda, když se někdo povyšuje nad mladší či slabší jedince, proto jsem ji ani nikdy neprovozovala. O to horší je, že děti dokážou být hodně zlé a vybočujete-li jakýmkoliv způsobem, dají vám to patřičně najevo. Carrie byla jiná, ale taky proč ne, každý člověk je jedinečný. Měla matku, která byla náboženská fanatička a svoje dítě od mala týrala a přála si její smrt, to asi dítěti moc nepřidá, když ví, že ho matka nesnáší. Měla spolužáky, kteří ji terorizovali, protože se vyhýbala obvyklým standardům chování a vzhledu.... v malé (mladé) Carrie narůstal pocit, dusivý a tíživý, chuť po pomstě......a pomstila se a s velkou parádou like a boss.

mauvais-ange
25.02.2014 4 z 5

Moc dobrá kniha, líbily se mi prostřihy do studií o Carrie i do výslechů...Celkově zajímavé, jen se mi nelíbilo, že bylo řečeno brzo, že se něco "velkého" stane...Raději bych byla na konci více šokovaná :-)

sipkulka
24.02.2014 5 z 5

Krásný počtení :)

Ladys
14.02.2014 2 z 5

V době prvního vydání to byl hit, ale já nevím proč. Sice jsem to dočetl, ale nijak mě to nenadchlo

Miš
07.02.2014 4 z 5

Carrie je moje první knížka přečtená v elektronické podobě ve čtečce. Moc pěkně se to četlo, až jsem se divila, že už je konec. Rozhodně mě to naladilo k přečtení dalších autorových knih.

gudaska
25.01.2014 1 z 5

Dost jsem se na Carrie těšila a musím říct, že jsem byla nakonec zklamaná. No asi jsem čekala dost něco jiného...Ale i tak má tato knížka svoje kouzlo.

manau
22.01.2014 3 z 5

Podle mě už Stephen King napsal o hodně lepší knížky, pořád nám ve škole hučí do hlavy, jak je to úžasný spisovatel, ale abych pravdu řekla, tahle knížka mi nějak úžasná nepřišla... Samozřejmě byli tam pasáže, od kterých jsem se nemohla odtrhnout, ale v určitých částech knihy sem se musela hodně přemlouvat abych to dočetla... Ale jsem ráda, že tuhle knížku nezlikvidoval jak měl v plánu, a že ho Tabitha přemluvila ať ji nechá vydat :)