Carolina

Carolina https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128029/carolina-128029.jpg 4 186 48

Dramatický příběh z Francie druhé poloviny 19. století sleduje osudy Juliana a Clauda, dvou přátel, a jejich společné lásky Emmy, pro kterou podstupují vzájemný souboj. Postupně se rozvíjí další předivo osudu, které tajuplně propojí i životy jejich potomků. Emma se za Clauda, který v souboji prohraje, vdá a Julien odchází do armády, v níž se mu podaří udělat kariéru. Julien se následně odstěhuje do Paříže, ožení se, avšak jeho žena brzy zemře a on zůstává se synem Simonem sám. Jeho potomek mu ale dělá pramalou radost. Vyroste z něho totiž karbaník, hazardér a podvodník. Aby se snadno dostal k penězům, unese z kláštera bohatou dívku. Netuší však, že je to Emina a Claudova dcera Carolina...... celý text

milisek21
17.01.2019 5 z 5

červená knihovna s napínavým příběhem. Přečteno jedním dechem.
PS: postava Simona mě strašně štvala :(

pip11
08.01.2019 5 z 5

Parádní kniha, skvělý příběh. Spousta napětí, která mi nedovolila knihu s klidem odložit. Opět paní spisovatelka nezklamala.

hapac
04.01.2019 3 z 5

Romantický příběh pro zpříjemnění víkendu. Paní spisovatelka je pro mne sázka na jistotu.

medlovice
12.12.2018 4 z 5

Tak krásně to začínalo, mladická osudová láska a krásná dívka , kvůli níž jsou muži ochotní se být . Jeden za ní šplhá po zdech , aby jí předal dopis , ale její lásku nevyhrál. Julien vůbec neměl štěstí v lásce , na tu pravou si musel počkat. Příjemné čtení v čase předvánočním , se skořicovým latté a kočkou v peřinách.

Bramhr
17.07.2018 5 z 5

Krásná červená knihovna,kterou jsem přesně v těchto dnech potřebovala. Příběh stěny jedním dechem mne vzal a nepustil. Krásný. Opravdu. Paní spisovatelka umí.

Evišťátko
13.03.2018 5 z 5

Romantické příběhy nejsou mým šálkem ranní kávy, nicméně autorka mě už poněkolikáté přesvědčila , že mohou být i takové, které mě nenudí a udržují v neustálém napětí.

Evaneva
19.12.2017

Pěkný příběh o lásce, která postupně vypluje na povrch.

helenkan
01.12.2017 3 z 5

Nejsem zrovna fanda tak naivních hrdinek,jako byla Carolina. Ale jinak pěkná romantika.

ivulka15
12.08.2017 4 z 5

Tohle je prostě pohlazení pro duši každého romantika.

knihovnička007
01.08.2017 5 z 5

Opět úžasná, parádní, skvělá kniha :) Nechybí kapka historie do romantického příběhu.
Částečně mi připomínal v určitých bodech knihu Hodina po půlnoci.
Simon (samozřejmě) byl hrozně nepříjemný člověk, na kterého člověk může narazit kdykoliv-nyní i před 100lety. Hazardní hráč, neurvalec, který si ničeho neváží. O to víc mi bylo Caroliny líto. Její chování bylo zpočátku dáno výchovou, až se člověk divil její naivitě... Ale z té krásně vyrostla v sebevědomého člověka, který si dokáže jít za svým a ví, co chce. Hezky se vyloupla :)
Člověk brzy pochopí, jak kniha skončí, ale ničemu to nevadí.
Opět skvěle napsaný příběh, těším se na další knihu této skvělé spisovatelky.
O víkendu dočtená kniha z Paříže ze současnosti, nyní ze stejného místa o více než 130let dříve! :)
Doporučuji určitě přečíst!!

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Autorka nezklamala. Tak jako její všechny knihy i tato byla skvělá. Nic v knize nechybělo - napětí, láska, zklamání.

mariva
28.02.2017 4 z 5

Zajímavý příběh, trochu mě zklamalo, že historické události se staly součástí děje až v poslední části knihy a často spíš jen letopisným číslem, než bližším popisem. Jinak příjemná četba, jako většina autorčiných knih.

TaLu
06.04.2016 4 z 5

Dobrodružná romantika. Chvílemi má děj tolik zvratů, že si užíváme dobrodružství a chvílemi to přece jen zajiskří a romantika se dostává do popředí.
Tentokráte mne zaujalo i zasazení do historické doby a vykreslení vztahů a emocí právě na základě toho, v jaké době se děj odehrává. Ústřední zápletka sice předvídatelná, ale u mé oblíbené autorky mi to nevadí. Odpočinkové čtení s krásným využitím češtiny. Mohu směle doporučit všem, kdo tento žánr mají rádi. I když si myslím, že kdo tuto autorku zná, tak netřeba doporučovat, ona dokáže psát tak, že se mi příběh odvíjí před očima jako film !

1casper
01.10.2015 4 z 5

Pěkně čtivý příběh z Francie 19.století.

he.olca
30.09.2015 4 z 5

Příjemný příběh, přečtený jedním dechem.

raty
30.09.2015 5 z 5

Krásný historický příběh o lásce. Vřele doporučuji všem milovníkům tohoto žánru. Knize není co vytknout. Příběh se odvíjí příjemným tempem, obsahuje správnou dávku napětí a vlastně všeho, co od takové knihy čekám.

januleverule
28.10.2014 4 z 5

Kniha se velmi hezky četla. Byla jsem zvědavá, jak příběh Caroliny dopadne. Kniha se bude určitě líbit tomu, kdo má rád historii. Těším se na další autorčiny knihy.

Prateri
13.10.2014 4 z 5

Líbilo se mi, jako všechny knihy od paní Körnerové.Prostě jsem její fanda:-)

evasamankova
23.09.2014 4 z 5

Hezký příběh vyprávěný velmi čtivým stylem. Nemám co vytknout, kniha se mi moc líbila.

Val
25.08.2014 5 z 5

Velmi milá kniha. Každopádně mi to nedalo a neustále mě to nutilo srovnávat s Andělskou tváří, kterou jsem nečetla, jen viděla film. Původně jsem ji ani neměla v úmyslu číst, páč když vidím knihu zfilmovanou, tak už jí skoro nikdy nečtu, ale po přečtení Caroliny se do toho určitě pustím, Paní Kornerová píše stylem, který se mi líbí a její knihy, ať historické či ze současnosti jsou velmi čtivé .