Čarodějův synovec

Čarodějův synovec https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350948/bmid_carodejuv-synovec-W5b-350948.png 4 2152 235

Letopisy Narnie série

Podivínský strýc pošle svého synovce Digoryho a jeho kamarádku Polly objevovat jiné světy, do kterých si sám netroufá vstoupit. Oba kamarádi se musejí hodně ohánět, aby unikli nástrahám, které jim přichystá zlá čarodějnice Jadis. Jenže nebýt toho, nikdy by se nesetkali s bájným lvem Aslanem a neviděli by zrození nového světa jménem Narnie – a v Narnii je možné všechno…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Magician's Nephew , 1955

Eilem
12.04.2012 2 z 5

Kniha mi prisla strasne slaba , koniec koncov preto som sa neodhodlal kupit si dalsie.

Selekcaje
07.04.2012 5 z 5

Lepčí začátek, než u filmového zpracování....ale to je vždycky...filmy jen slabě pokulhávají za knížkama:)

HonzaF
13.03.2012 4 z 5

Přestože zde vše teprve začíná, pro mě jednoznačně nejlepší díl série.

JaneTrestry
04.12.2011 4 z 5

Tak nakonec se mi ta knížka líbila, ale trvalo mi, než jsem se do toho začetla, jak mě to ze začátku nelíbilo, ale nakonec je to taky super napsané a mohu to jen doporučit :)

RouZuše =P
28.11.2011 5 z 5

nádherná!! =) ... je to strašná škoda že knížka není zfilmovaná!

KateCullen
08.10.2011 4 z 5

S kamarádkou jsme se pořád hádaly, jaká je první kniha Letopisů Narnie - Čarodějův synovec nebo Lev, čarodějnice a skříň? Vedly jsme o tom dlouhé debaty a nakonec našly box knih, kde se na prvním místě vyskytovala právě tato kniha - takže jsem měla pravdu! :)
Ale teď ke knížce, je opravdu poutavá, krásně se čte... prostě jsem se od ní nemohla odtrhnout :)

Scarletty
28.09.2011

Je to první díl (Podle Narnijského času). Lev Čarodějnice a skříň byl první film, který byl natočen v novém zpracování.
Tato kniha je velice zajímavá, je napsána tak, aby si každý člověk s dobrou fantazií mohl udělat v hlavě vlastní obraz Narnie a postav. Pro každého je Narnie krásná tak, jak si ji člověk dokáže představit.

Tripedalia
30.08.2011 4 z 5

Často pomíjený první díl Letopisů Narnie, ale je to krásná pohádka pro děti, v níž celý příběh začíná... Letopisy mám ráda a vyjímkou naní ani tento první díl..=)

studentik
21.07.2011 1 z 5

Obsahově se mi kniha naprosto nelíbila! Měl jsem štěstí, že jsem přečetl druhý díl jako první. Strašné zklamání.

martinkaLLL
02.05.2011 5 z 5

Moc krásně zpracovaný příběh a dobrý úvod do série Letopisy Narnie.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Boidil
31.12.2010 1 z 5

Moc se mi to nelíbílo, chybělo tam napětí, kniha byla krátka, celá taková podivná, ale je to jen můj názor.

skeepy
21.12.2010 5 z 5

pro mě taky nejlepší díl celé série

Jill
30.11.-0001 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů...

motycek
30.11.-0001 5 z 5

mě se takový starobritský knihy s atmosférou mafie nelíbí ale tohle se povedlo.pro mě nejlepší díl série