Čarodějův synovec

Čarodějův synovec https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350948/bmid_carodejuv-synovec-W5b-350948.png 4 2160 2160

Letopisy Narnie série

Podivínský strýc pošle svého synovce Digoryho a jeho kamarádku Polly objevovat jiné světy, do kterých si sám netroufá vstoupit. Oba kamarádi se musejí hodně ohánět, aby unikli nástrahám, které jim přichystá zlá čarodějnice Jadis. Jenže nebýt toho, nikdy by se nesetkali s bájným lvem Aslanem a neviděli by zrození nového světa jménem Narnie – a v Narnii je možné všechno…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Magician's Nephew , 1955

Tess.96
16.12.2013 5 z 5

Čtení jsme si naprosto užívala. Ponořila jsem se do světa fantazie a jsem ráda, že jsem si jí přečetla. Doufám, že seženu i ostatní díly, abych se pustila i do nich. Každou část knihy jsem si důkladně představila a Narnie se mi vyobrazila jako úžasná a krásná země. Doufám, že někde třeba existuje :)"

Alisce
01.12.2013 4 z 5

Vůbec jsem nevěděla, že je nějaký takový úvod do této série knížek. Skvělé, čtivé zpracování.

Lisbon
25.11.2013 5 z 5

Ze sady Letopisů Narnie se mi Čarodějův synovec společně s Lev, čarodějnice a skříň líbil nejvíc :-) Napětí, dobrá myšlenka = *****

alimrix
15.09.2013 5 z 5

Tahle knížka mi připomíná první část bible kde bůh stvořil svět. Moc pěkné uvedení do miloučké Narnie.

puplik
12.09.2013 3 z 5

Jeden ze slabších dílů :)

lukazsss
10.08.2013 4 z 5

Knihu jsem začal číst víceméně ze zvědavosti, jak byl Lewis ovlivněn Tolkienem, když byly takový přátelé. A rozhodně nezklamal, není to tak propracované jako u Tolkiena, ale je to něco úplně jiného, víc pohádkového, lehká četba, ovšem poutavá a napínavá, první díl jsem zhltnul jak malinu a už se těším na další. Ze zvědavosti se stala vášeň. :)

rencovav
09.08.2013 5 z 5

Nádherná kniha, hlavně proto, že je v ní vytvořen kouzelný svět: NARNIE! :-) :-*

Megi67
06.08.2013 5 z 5

Kniha byla suprová a mile mě překvapila. Knihu jsem do rukou brala s nedůvěrou, ale přesvědčila mě o přesném opaku.

petrisca
05.08.2013 5 z 5

Konečně jsem zjistila jak vznikla Narnie a skříň, atd... Hrozně se mi líbila. V knize bylo dost důležité ponaučení, které by si asi každý měl odnést :)

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

,,0-tá,, kniha ale celkem zaujímavá. o niečo lepšia než následujúce diely

Phoenix16.cz
11.05.2013 3 z 5

První půlka knížky je celkem nezáživná. Seznamujeme se s hlavními hrdiny, kteří kvůli zlovolnému strýci cestují do neznámých světů, kde probudí zlou čarodějnici a nakonec se dostanou do světa, který musí teprve vzniknout. V této chvíli se teprve začíná něco dít, i když je to v podstatě převyprávěný starý zákon a stvoření světa (v tomto případě Narnie). I když biblické motivy se prolínají celou autorovou tvorbou, tady už jsou natolik do očí bijící, že si toho všimne i nejzarytější ateista. Přesto tu příběh o stvoří a vyhnání z ráje není tolik protivný jako třeba v autorově Kosmické trilogii. Tady se mu podařilo příběh zasadit na správné místo a mladí čtenáři si z toho snadno odnesou ponaučení, aniž by měli pocit nějakého přehnaného moralizování.

hardrock
29.04.2013 4 z 5

Lewis opat nesklamal. Clovek ked to cita uplne vidi toho autora, ako to cita malym detom, ktore visia na kazdom jeho slove... Kniha je pekne prepojena s prvym napisanym dielom (lev, skrina a carodejnica). No a ked som cital o skrini, vyskocila mi na chrbte husia koža :-)Fajn oddychove citanie.

Posli
09.02.2013 4 z 5

Bavilo mě číst o tom, jak Narnie vlastně vznikla. Oblíbila jsem si Digoryho. Nebyl to zdlouhavý ani moc krátký příběh tak akorát. Zajímavý úvod do Narnie.

miawallacova
19.01.2013 5 z 5

Nádherný a opravdu poutavý příběh, který mě dokázal přenést do Narnie.
Knihy jsem četla před filmováním a tak byly pro mě všechny příběhy více kouzelné a tajemné.
NEJLEPŠÍ díl z celé série

Kate.S
02.12.2012 4 z 5

Další hezký díl:)

Filipfifas
18.11.2012 2 z 5

Hezký příběh, ale ne až tak zábavný a strhující.

TessDragon
14.09.2012 4 z 5

Tenhle díl se mi asi líbil nejméně,ale i tak nebyl vyloženě špatný.

Lady_Ef
23.08.2012 3 z 5

Pro mě slabý díl na to, že měl zahájit celou sérii. Naštěstí jsem ho dostala společně s druhým dílem, a tak dostala Narnie ještě šanci (a nezklamala!).

kotasbk
19.07.2012 5 z 5

Cestování mezi světy si každý chce přát nemám-li pravdu tak jsem vůl. Vydat se do světů jiných, než náš bude určitě pro každého vrušující a zábevné. Zatím v téhle době můžeme jenom psát o jiných světech, ale až někdo vytvoří kosmickou loď, tak rychlou, že se dostaneme na nějakou neznámou a životu bezpečnou planetu, pak to bude krása, že poznáme jiné tvory a jiné zvyky, jako se to stalo v téhle knížce.

Charlottka
05.06.2012 3 z 5

Nudná kniha, lepší je lev, čarodějnice a skříň