Čarodějnice

Čarodějnice https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33973/bmid_carodejnice-659dbaee6dca6.jpg 5 341 53

První dětský horor o zápase anglického chlapce a jeho norské babičky s čarodějnicemi. Čarodějnice žijí všude po světě a vypadají jako obyčejné ženy. Nenávidí děti a snaží se je vyhubit. Babička hlavního hrdiny je čarodějnicolog na penzi, ví o čarodějnicích všechno, ale přesto se jí nepodaří chlapce ochránit. Je proměněn v myš, čímž se před ním otevírají netušené možnosti v boji proti světovému klanu čarodějnic.... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , Jan Kanzelsberger

The Witches , 1983

yaoiyuri
20.06.2019 3 z 5

Nevím, čím to, ale Dahlovy knihy jsou jedny z mála případů, kdy mám raději jejich filmové adaptace (platí to jak o Čarodějkách, tak o Matyldě, Karlíka jsem ještě nečetla, ale Johnnyho asi nepřebije).

tanecnica
27.05.2019 5 z 5

Škoda, že nejde dát víc hvězdiček. Dahl je prostě Pan Spisovatel. Čarodějnice jsou vtipné, napínavé, zábavné a nepředvídatelné. Četla jsem je nejprve sama, pak s maličkou cenzurou dětem (jen jsem ubrala na popisu hlavní čarodějnice, to byl můj jediný zásah) - všichni jsme se bavili.
Je to čtení pro malé i velké, fakt doporučuji všem!

Broukodrak
12.05.2019 5 z 5

Moc se mi to líbilo, bylo to strašidelné, napínavé, trochu smutné a vážné. Je to trochu jiné než normální dětské knížky, tváří se to, že ČARODĚJNICE OPRAVDU existují, možná se bude hodit popis: ČARODĚJNICE není bába, která lítá jako pomatená na koštěti, ale rafinovaná a nemilosrdná ženská. ČARODĚJNICE vypadá jako normální paní, dá se ale poznat díky několika znamením. Za prvé, OPRAVDOVÁ ČARODĚJNICE moc neukazuje zuby a pusu, jelikož má modré sliny. Za druhé, OPRAVDOVÁ ČARODĚJNICE nemá vlasi, proto nosí kvalitní paruku. Za třetí, OPRAVDOVÁ ČARODĚJNICE nemá prsty, ale dlouhé drápy, proto nosí rukavice. Za čtvrté, OPRAVDOVÁ ČARODĚJNICE má velké nosní dírky, aby mohla vyčmuchat děti, které nenávidí, protože jí smrdí po (čerstvích) psích hovínkách, zvlášť když jsou umyté. Za páté, OPRAVDOVÁ ČARODĚJNICE nosí boty s podpatkem, protože nemá prsty, ale má to tam prostě hranaté. A za šesté a naposledy, OPRAVDOVÁ ČARODĚJNICE nekouzlí na veřejnosti, není hloupá.
V zájmu přežití se to naučte nazpaměť :)

Lessana
23.11.2018 4 z 5

Na Dahlov humor a štýl treba mať náladu a rozpoloženie. Je to veľmi svojská literatúra :).

huliver19
17.09.2018

Příběh se odehrává v Anglii a potom ještě v hotelu u moře kde se většina příběhu odehrává. Hlavní postavy jsou Luke a jeho babička. Zápletjka spočívá v tom že Luke a jeho babička jedou na dovolenou k moři. V tom hotelu nebyly sami bylo tam také setkání všech čarodějnic které se snažily zbavit všech dětí po celé zemi.Zaujala mě příhoda jak Luka proměnili čarodějnice v myš protože je při jejich schůzy šmíroval a celou schůzy poslouchal.

Anet223
17.09.2018 4 z 5

Název knihy Čarodějnice
Autor Roald Dahl

Brumhilda
13.09.2018 4 z 5

Hororová pohádka Čarodějnice je podle mého názoru velice zábavné, napínavé a originální čtení. Je dobře promyšlená, co se děje týče, ale má dost překvapivý konec. Příběh bych doporučila větším dětem, které jsou už zvyklé na knihy, protože začínajícím čtenářům se nemusí překvapivý konec líbit.

Kattie
04.08.2018 5 z 5

Opravdu, dětský horor :). V dětství jsem milovala film Matylda. Asi před půl rokem jsem dostala jako dárek (za nějaký nákup) audioknihu Obr Dobr. Ta se mi moc líbila a později jsem zjistila, že je Dahl i autorem Matyldy :). Už tyto dvě knihy mě přesvědčili o autorově úžasné fantasii, a to jsem ještě nevěděla, že i další díla stojí za to. Čarodějnice obzvlášť. Navíc se mi díky zdejšímu bazaru podařilo sehnat verzi ilustrovanou A. Bornem, to mi udělalo velkou radost.

Tesinka_Laufey
24.04.2018 5 z 5

Další z úžasných knih od Dahla. Dřív jsem se u ní dokonce bála a některé věci jako třeba teorie o utopení Bruna mi dělaly zle, ale i přesto je skvělá. Sice se mi o chloupek víc líbí film, ale knížka určitě stojí za nejedno čtení.

Měňavka
28.03.2018 5 z 5

Jsem opět velmi nadšená. Nejsem sice dítě, ale v příbězích pana Dahla jsem našla velké zalíbení a nemůžu se jich nabažit. Málokdy se mi stává při čtení, že zapomenu na svět okolo. S Čarodějnicí se to povedlo na 5 hvězdiček.

Mergirus
03.03.2018 5 z 5

Nejdříve jsem tuhle knihu viděla zfilmovanou a příběh mě velmi nadchl. Když jsem zjistila, že je to kniha, musela jsem si ji přečíst. A zklamání se nedostavilo. Knížka je naprosto báječná. Vyzkouším ještě nějaké další knížky od tohoto spisovatele. Ale určitě ji ještě chvilku nebudu číst svému synovi, aby neměl noční můry.

Liliana2006
25.01.2018 5 z 5

Jedna z nejhezčích dětských knih. Kniha se mi ohromě líbila velmi doporučuji !!! Taky se mi moc líbila zápletka byla dost promyšlená takže jako super !!!!

ZuK1
27.12.2017 5 z 5

Nedávno jsme si se sestrou povídaly o našich oblíbených dětských knížkách, ke kterým samozřejmě patřily Děti z Bullerbynu, Mikulášovy prázdniny, Boříkovy lapálie a spousta dalších. Naprosto vyjímečné místo zaujímá Mluvící balík s úžasnými ilustracemi Adolfa Borna, který jsme však obě, narozdíl od našich dětí, četly až na prahu dospělosti. Podobně sestra hodnotila i Adolfen Bornem opět nádherně ilustrované Čarodějnice od Ronalda Dahla a já najednou nechápala, jak mi tato knížka mohla uniknout, přestože Dahlovy knihy mám moc ráda. Tuto chybu jsem okamžitě musela napravit a hned se do čtení Čarodějnic pustila.
Už dlouho jsem se u nějaké knížky nemusela od prvních stránek tolik usmívat, ale zároveň i nelitovat děti, které ji budou číst a živě si představovat jejich panickou hrůzu z každé paní, která by mohla být potenciální čarodějnicí.
Takže k hodnocení - úžasná knížka, u které se ale menší děti budou určitě hodně bát a dospělí si ji naopak hodně užívat ...

zupri
09.12.2017 5 z 5

Fakt strašidelné (musela jsem dočíst sama, děti odmítly) a fakt vtipné:-)

evindel
20.11.2017 4 z 5

Škoda, že som knihu nečítala ako dieťa, určite by som ju dokázala adekvátne oceniť. Originálny príbeh ako všetky od Roalda Dahla. Odporúčam detským čitateľom.

ThrisaManx
19.04.2017 3 z 5

Já jsem se ke knize dostala až téměř v dospělosti, kdy jsme ji ve škole převáděli na scénář a nacvičovali divadelní hru. Příběh pěkný, ale kdyby mi ho někdo přečetl jako dítěti, asi z něj mám noční můry, už nikdy nevlezu do vany a mám hrůzu z každé své učitelky nebo cizí ženské.

TipsyChipsy
13.03.2017 5 z 5

Tato kniha je pro moje děti klíčová. Dosti strašidelná, ale díky ní se naprosto přesně dozvěděly, podle jakých znaků se poznají v běžném životě čarodějnice. Děti potřebují dobré informace. Jsem zastáncem toho, že děti se potřebují bát, dělá jim to dobře a nevnímají to jako něco nepatřičného. Jen dospělí moc přemýšlí.

galadrielin
09.12.2016 5 z 5

Když se mě někdo zeptá na knihu mého dětství, automaticky se mi vybaví tato. Jako malá jsem ji četla několikrát, naprosto fascinovaná dějem, který mi sice naháněl hrůzu, ale byl tak jiný, že mi nedal spát. Knihu jsem dostala od tatínka - obrovského fanouška Kinga. Dodnes si spolu o Dahlových Čarodějnicích povídáme, nedá se na ně zapomenout!

Rilian
17.10.2015 4 z 5

Pohádka hororového ražení. Na rozdíl od dnešních pohádek zde není eliminován prvek zla či není omezen, aby se ho děti nebáli, ale smáli. Hlavní čarodějnice skutečně nahání hrůzu. Velice oceňuji otevřený konec, není to zkrátka "a zazvonil zvonec..."

Petra2006
11.10.2015

Je to super kniha síce smutná ale super. Odporúčam knihu Matilda tiež od Roalda Dahla tá kniha je veľmi krásna. Matilda je aj sfilmovaná ale určite vás to neodradí si ju dočítať.