Zabijáci

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/118817/zabijaci-118817.jpg 4.31737

Carl Morck (2.)

Fasandræberne (2008)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Kniha Zabijáci

Bohemians

AUDIOKNIHA, BEZ SPOILERŮ. Všechno bylo fajn, jen jsem se trošku ztrácel ve jménech, ale nebyl jsem úplně nadšen. Děj bych tak trochu předvídatelný, konec velmi rychlý a čekal jsem lepší zvrat. I tak nad Olsenem nezanevřu a půjdu do dalších dílů.

smardice

Rozhodně lepší než první díl, dost surový a drastický příběh. Líbil se mi.

Greenfingers

Vcelku solidně napsaný thriller, avšak rozhodně ho neřadím mezi své favority. To by musel být kratší (aby neměl hluchá místa) a hlavní postavy (detektivové) přesvědčivější. Nemohu si
pomoci, ale dvojici Mörck-Asad jsem ještě nepřišel na chuť ani po přečtení druhého dílu série. Autorova snaha o jemné náznaky humoru na mě nepůsobila.

diNov

Se zvědavostí jsem vzala tuto knihu do ruky. O Olsenivi jsem již slyšela, ale nic od něj nečetla, pouze vidèla film.. Musím říct, že tato kniha byla mou první ze série s Carlem Morckem a přesvědčila mě k přečtení dalších.

Adelajda_4

V pořadí druhý případ oddělení Q nás zavede mezi nejvyšší patra dánské společnosti. Carlovi na stole přistane případ, který je zdánlivě vyřešený, avšak není tomu tak. Carl zjišťuje, že něco je zde velmi špatně. Od začátku sice čtenář ví, kdo je vrah, kniha je ale napsána tak mistrně, že od začátku do konce se rozhodně nenudí, neboť během vyšetřování začínají na hladinu vyplouvat další brutální vraždy. Tento díl je docela šílený, je dost děsivé si představit, že někdo zabíjí a mučí zvířata a lidi jen proto, že se nudí.

Pauline23

Tato kniha je zvláštní.... chvílemi za 5 hvězd, chvílemi na 3. Občas mě dělal žaludek kotrmelce z vražd zvířat a lidí. Jen pro zábavu či uspokojení svých choutek a zamaznuto prachy jako "drzhubne". Konec byl hustý....s hyenou v kleci. No teď si dám něco méně drastického:). Další díl čeká v knihovně. Autor mě baví i svým humorem.

Bacík

Tato série kriminálek od Jussiho se prostě čte sama. Určitě hodnotím plným počtem bodů, tato zápletka je určitě šokující, stejně jako první díl, ale udržuji se pořád v tom, že je to jenom jako :-), určitě dočtu celou sérii!

welcomeboredom

lepší než první díl, ale stále dost zdlouhavé a měřit s Keplerem nebo Larssonem se to prostě nemůže