Nesmírný

Nesmírný https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294010/bmid_nesmirny-u6Z-294010.jpg 4 1625 331

Případy oddělení Q série

Šéfa oddělení Q Carla Mørcka vyruší z obvyklého ranního šlofíku v práci telefon. Neznámý kolega, policista z ostrova Bornholm, ho požádá o pomoc, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádně tragickému případu dopravní nehody, při níž byla mladá dívka vymrštěna vysoko do větví stromu. Střízlivě uvažující Carl tentokrát čelí velice záhadnému případu a jeho protivník, zkušený manipulátor se železnou vůlí, chrání sám sebe i své blízké všemi dostupnými prostředky a nedopustí, aby se mu kdokoliv postavil do cesty. V průběhu vyšetřování se Rose, Asad, Carl i nováček Gordon seznamují s prostředím alternativního přístupu k životu a osobitým způsobem se s ním vyrovnávají, zároveň však odhalují staré tajemství, které hrozí položit čtyřlístek z oddělení Q na lopatky. ----- Kdyby byl Nesmírný koktejlem, byl by to „Velký Jussi“. Silný koktejl ve vysoké sklenici s černým deštníčkem a plátkem citronu, profesionálně namíchaný ze strašlivých okolností a tajemných motivů. - Politiken Jussi Adler-Olsen opět potvrdil, že dokáže sestavit příběh ze součástek, které z něj dělají dobrý detektivní román. Zvolil správné tempo, pracuje s napětím, používá extrémně vypjaté scény, břitké repliky, stvořil zvláštní postavy a čtenářům důvěrně známého, ač napůl neschopného hlavního hrdinu, který oplývá bodrým humorem a vykazuje i přiměřenou dávku sociálního cítění, jež zahřeje u srdce, aniž působí násilně nebo polemicky. - Merete Reinholdtová, Berlingske... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Den Granselose , 2014

Space.Junkienka
13.05.2016 4 z 5

Po pátém dílu jsem měla z další knihy celkem strach, jelikož Marco mě celkem zklamal, ale musím říct, že v Nesmírném se zpátky vrací starý dobrý Jussi Adler-Olsen. Zakončení a pro mě trochu nedomyšlené završení celé série vražd a pokusů bylo sice slabší, ale přesto jsem knihu přečetla v podstatě na jeden nádech a se spokojením založila do knihovny ke zbylým případům Carla a jeho týmu.

rodak
13.05.2016 5 z 5

Bavilo mne to, každou volnou chvíli jsem knihu bral do ruky jak to bude pokračovat.Není to slabší díl jen je kniha ,námět a prostředí jiné.Zůstávají jen naši staří, dobří a originálně vtipní hrdinové.

TerkaM
10.05.2016 5 z 5

Musím říct, že původně mi kniha nepřipadala nijak zvláštní, ale když jsem se do ní nějakým způsobem začetla, nemohla jsem z ní spustit oči a zajímalo mě, jak teda dopadne. A víte, co bylo nejhorší? Myslela jsem si, že to vím, ale na konci mě autor naprosto vyvedl z omylu, takže ať už jsem knihu chtěla kdykoli odložit jako nedočtenou, jsem ráda, že jsem tak neučinila.

Jenom, abych byla upřímná, jsem se na závěr neubránila smíchu. To rozuzlení, to, jak mi všechna kolečka v hlavě secvakla, mi v tu chvíli připadalo opravdu k popukání a já si musela přiznat, že jsem to až do poslední chvilky netušila. Páni. Neříkám, že je to adept na nejlepší knihu roku, ale těch pět hvězdiček si dle mého názoru zaslouží. :)
Recenze již brzy na blogu. :)

alzbeta4340
02.05.2016 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Měla jsem po Marcovi trochu obavy, protože ten mi nesedl, ale Nesmírný je opravdu výborný. Konec mě docela dostal. Doufám, že si o oddělení Q ještě několikrát počtu.

šipek
02.05.2016 4 z 5

Tak musím jednu hvězdičku ubrat. Na knihy od tohoto autora se vždy těším, ale téma sekty mě trošku zklamalo. Oddělení Q super, ale to vymílání mozků mě opravdu nesedí. Samozřejmě se těším na další knihu.

kate333
28.04.2016 3 z 5

Pro mě nejslabší díl z oddělení Q...

astroweb
28.04.2016 5 z 5

Zatím jsem přečetl všechny knihy tohoto autora a všechny se mi líbily v podstatě stejně. Opravdový román, moc pěkné čtení se vším všudy.

jana9674
21.04.2016 3 z 5

Podle mě je tahle kniha slabší než ostatní autorovy knihy. Připadalo mi, že se snaží být za každou cenu vtipný, a tak to sklouzlo do jakési grotesky, než aby to byla čistokrevná detektivka. Ale četlo se to pěkně.

klokan.1905
06.04.2016 4 z 5

Šestý díl Oddělení Q se mi líbil zatím ze všech nejméně... Zkrátka dle mě nedosahuje kvalit všech předchozích pěti kousků ;-) Nudit se však určitě nebudete :-) Rozhodně si i tento díl přečtěte ;-) Těším se na případné pokračování...

Makii
02.04.2016 3 z 5

No, co dodat... Na to, jak jsem se hrozně těšila, až se do knihy pustím, tak mírné zklamání. Jasně, je to Adler Olsen, takže myslím, že i na 3 hvězdy to stačilo :) Ale - čekala jsem od něj tak trochu více. Už Marco byl na hraně.. První třetinu knihy se vyloženě nic nedělo, přišlo mi, že místo napínavé detektivky čtu spíše humoristický román. Postupně se to sice trochu rozjelo, ale přesto to nebylo úplně ono. Rozuzlení sice dobré, ale cesta k němu hodně naivní, jednoduchá.. No a úplný závěr - tak to bylo přes čáru :D Jak od Steelové...

Evik30
01.04.2016 3 z 5

Kniha se četla pomaleji, ale příběh nebyl špatný. Jen Olsen se do toho nějak na začátku zamotal a pak se postupně klubíčko rozmotávalo. Posupně vás příběh vtáhl do děje a číst to byl požitek. Kniha plná napětí, mezilidských vztahů a vyšetřování. Je fakt že z těch 600 stran by se dalo něco ubrat, ale jinak dobrý. Carl Morck, Asad, Rose a nově i Gordon rozhodně nezklamou ať už svým humorem nebo na konci rozuzlením případu.

myshmother
07.03.2016 5 z 5

Sice to nebyl až zase takový "akčňák", jako v prvních dílech, ale i tak dávám plný počet hvězdiček, protože jsem knihu přečetla jedním dechem a rozhodně jsem se nenudila. :-)

Hella
05.03.2016 4 z 5

Dávám za pravdu všem, kteří tento příběh vidí jako jeden z těch autorových slabších. I tak je u mě ale hodnocen velmi slušnými 4 z 5 hvězdiček.

Lindulinek
02.03.2016 5 z 5

Opět skvělá detektivka. Tento autor mě nikdy nezklame. Přečteno jedním dechem. Doporučuji.

kyssling
28.02.2016 5 z 5

Olssen opět nezklamal, kniha je bez vycpávek a pět hvězd dávám za skvělý závěr knihy, který čtenáře nečekaně překvapí. Mimochodem Gordona by měl v příštím románu více do oddělení zapracovat, bude to zajímavá postava dost odlehčující děj.

Eidalon
21.02.2016 4 z 5

Na další knihu pana Olsena s oddělením Q jsem se vskutku těšil. Marco nebyl vysloveně špatný, ale předchozí Složce 64 se ani nepřiblížil a tak jsem čekal, jak to bude s dalším příběhem, kde hlavní roli hraje Carl Mørck, Rose, Asad a nově i Gordon – Nesmírný.

Šestý případ oddělení Q, opět 17 let stará záležitost, k jejímuž vyšetřování je oddělení Q donuceno okolnostmi. Vtaženi takříkajíc přímo do děje se Carl a jeho kolegové stávají součástí příběhu, který se zdá být na první pohled jasný.

Autor v knize opět rozbíhá dějově a časově dva příběhy, které se mají střetnout v závěru knihy.

Na začátku je podmět vskutku dramatický a jak se později ukáže, jeho role je jen doplňující. Na téměř šesti stech stranách se opět ponoříme do děje, který překračuje klasické detektivní nastavení a předkládá čtenáři další fenomén doby – nejrůznější alternativní přístupy k životu a meze, kam pod vírou své pravdy se dá až zajít.

Proti týmu oddělení Q stojí zkušený protivník a dobrý manipulátor, který až do poslední chvíle brání a chrání svou pravdu, svůj úhel pohledu na život a svět a to takříkajíc za každou cenu.

Zdánlivě jasný případ dopravní nehody odhalí mnohá tajemství a poklidně plynoucí děj a vyšetřování, kde před necelou půlkou knihy již čtenář tuší kam vítr vane, nabere v poslední čtvrtině nebývalý spád, který doslova smete vše ze stolu.

Olsen poodhalí další tajemství Asada či Rose a nakonec „boží mlýny“ semelou vše. Případ je objasněn, tajemství rozkryta, jen jaksi není koho soudit . . .

Přesto bych řekl, že první část knihy plyne až moc poklidně a může vás odradit, závěr je naopak strhující, pro mne něco mezi 3,5 - 3,7 - nakonec tedy dávám 4 hvězdy, ale jen pro ten závěr knihy . . .

konformita
17.02.2016 5 z 5

Nelze jinak než za 5. Téměř probděná noc a Asad, který toho skrývá stále více a více. Mám jisté obavy o Rose. Nezbývá než si počkat na další díl.

septime
11.02.2016 4 z 5

Velice vtipné jako vždy, ale dalšího vzkazu v lahvi už se asi nedočkám.

happy-smile
10.02.2016 4 z 5

Nebylo to špatné, ale na předchozí díly to podle mě nemělo. Částečně to sice říkám proto, že téma sekty mě úplně neoslovilo, ale částečně taky proto, že stará dobrá parta tentokrát neměla v zásobě tolik úsměvných chvílí jako obvykle. V předchozích dílech jsem se více nasmála, byla jsem taky více napnutá, co se týká vyšetřování vražd. Na druhou stranu oceňuju, že oproti Marcovi byla knížka více soustředěna na Carlovu mordpartu.

jendoslav
09.02.2016 3 z 5

Pro Olsena mám slabost, ale poslední díl série o oddělení Q zůstal za očekáváním. Nesmírný se pomalu a dlouho rozjíždí, o napětí se dá mluvit až v závěru, je to ukecané... S žádnou Olsenovou knihou jsem se netrápil tak dlouho.