Zápisník jedné lásky

Zápisník jedné lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6476/bmid_zapisnik-jedne-lasky-fz3-6476.jpg 4 1266 294

Calhounovi série

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou. Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Notebook , 1996

Sixtínka
20.10.2022 3 z 5

Za mňa je táto kniha taký priemer. Keď vidím tie päťhviezdičkové hodnotenia, tak sa sama seba pýtam, ako je možné, že mňa ten príbeh tak neuchvátil. No a... neviem. Skrátka ma láska Noaha a Allie vôbec neohúrila a ani vo mne nezarezonovala.

Veronika_mad
04.10.2022 5 z 5

Vlastně jsem nenašla žádný rozdíl mezi filmem a knihou... Ale jako vždy je kniha lepší :)

pavlina4737
27.09.2022 5 z 5

Tahle kniha už je už taková klasika. Hodně se mi líbil film, kniha he napsaná sice stručněji, ale vůbec mi to nevadí, protože autor dobře popsal lásku, kterou Allie a Noah prožívali. U téhle knihy mě nezůstalo jedno oko suché

MarkétkaD
16.09.2022 4 z 5

Dojemný příběh velké lásky.

Sanny_happ
29.08.2022 5 z 5

Nádherný příběh, ale film se mi líbil více než kniha.

kamila5306
12.08.2022

Nádherný příběh, člověk se od knihy nemůže odtrhnout.

Andynka
24.05.2022 5 z 5

Tenounká kniha, která v sobě skrývá krásný příběh o lásce.
Kdysi jsem viděla film , ale s knihou jsem si ho vůbec nespojila. A jak to u mé hlavy děravé bývá, tak jsem si nepamatovala díky bohu, jak příběh dopadne.
Ale tuhle romantiku, kdy to celé prožíváte...mám prostě ráda.
Mozek vypne a srdce plesá.
Každopádně bych řekla, že film byl lepší. Bylo tam více prostoru na zpracování citů a vykreslení příběhu.
Ale i tak mě bavilo se k příběhu po letech dosat zpět.

Michelleee
02.04.2022 5 z 5

Miluju ten příběh. V knize i ve filmu.

vydrata
11.03.2022 5 z 5

Knížka se mi líbila víc, než filmová podoba. Mám dobrou fantazii na tu film prostě nemá.

Anna415
30.01.2022 2 z 5

Dobře – řeknu to asi takhle: už dlouhou dobu ve mně kniha nevyvolala takto protichůdné názory. Ještě ve druhé třetině jsem byla radikálně přesvědčená, že se mi kniha nelíbí a že se opravdu nutím, abych ji dočetla. Ale pak se něco změnilo. Jakmile se autor vrátil do „současnosti“, text začal být čitelný, procítěný a celkově pěkný. Největší problém jsem měla s dějem z minulosti. Absolutně mi neseděla třetí osoba vyprávění a děj mě kvůli tomu vůbec neoslovil a připadala jsem si, jako bych četla nudné výpisky ze školy... on tohle, ona tamto. Hlavním postavám jsem nevěřila jejich dialogy a celkově mi to přišlo takové studené. Ano, u poslední kapitoly jsem si i pobrečela (dobře, ukápla jen slzička), ale i tak... po druhé bych po této knize dobrovolně zřejmě již nesáhla. Četla jsem i mnoho recenzí podobných té mé a stejně tak srovnání s filmem, který prý je takřka bezchybný. Ten jsem bohužel ještě neviděla, ale díky Bohu mě kniha až tak neodradila, a na film se ráda podívám. A jak to máte vy s touto knihou? Skončil děj podle vás šťastně, nebo smutně?

Jita160
23.01.2022 5 z 5

Po takové knížce sáhnete když vás bolí srdce nebo když vzpomínáte na ztracenou lásku. Každý z nás občas potřebuje pohladit po duši když ho bolí a nebo si připomenout lásku a jaké to je být zamilovaný. Kdo neviděl nebo nečetl zápisník jedné lásky...přišel o hodně.
Pro mě naprosto nezapomenutelný knižní zážitek byla jsem ke konci moc smutná a zažívala jsem citovou bouří.
Zamilovala jsem si Noaha, miluji na něm asi úplně vše.
A Alie za její statečnost a odhodlání jít si za hlasem svého srdce.
Miluji tento krásný příběh ,miluji lásku tu děsnou mrchu ....

katerina.marko
22.11.2021 5 z 5

Krásný příběh, četlo se to samo :-)

maryska09
24.10.2021 3 z 5

Romantická kniha pro romantické duše s reálným, smutným koncem. Láska má velkou moc, na ničem jiném nezáleží

KarinNechvata
19.10.2021 5 z 5

Klasika, kterou žádná romantická duše nemůže nemilovat, ať už jako knihu, nebo zfilmovanou. Dávám si ji opakovaně.

LéňaM
16.10.2021 3 z 5

Tuto knihu jsem četla před lety a moc se mi líbila. Proto jsem se k ni vrátila.
No a teď jsem usoudila že červená knihovna pro mě uz není.
Pěkně napsáno, příběh hezký, ale asi pro jiné čtenáře než jsem já.

Lu200
17.09.2021 4 z 5

Zpravidla první čtu knihu a pak se dívám na film. U této knihy jsem to udělala opačně a možná to ovlivnilo mé hodnocení.
Film se mi líbil víc, protože tam byl krasne zachycen počátek jejich lásky. V knize byly jen malé náznaky a to mi trošku vadilo.

Samozřejmě tak hlubokou lásku lze jen závidět.

Je to taková malá oddechová romantická jednohubka v létě k vodě, nebo v zimě ke krbu.

Péťa Z.
30.08.2021 5 z 5

Tak tohle mě vzalo za srdce. Film jsem viděla už několikrát, ale knížku jsem četla až teď. A vůbec nejsem zklamaná. Výňatky z poezie pohladí po duši, části z dopisů Noaha i Allie mi vehnaly slzy do očí. Celkově autor moc hezky vykreslil Noahův vztah k hodnotám a k přírodě. Žádné slovo tu není navíc, a přece jich není málo, ačkoliv je to tak útlá knížka... Tohle je ten typ knihy, kdy máte chuť si podtrhávat určité pasáže, protože jsou tak krásné a plné moudrosti, že na ně nechcete zapomenout...

Ivka14
24.08.2021 4 z 5

Nicholas Sparks nikdy nezklame. Krásný a dojemný příběh.

Jája92
13.06.2021 5 z 5

Je neuvěřitelné, jak se autorovi povedlo na tak útlém příběhu popsat tak neuvěřitelně hlubokou lásku. Je to kniha, která vás pohladí po duši.

RonnieSmithx
28.05.2021 3 z 5

Tahle knížka má jedinou výhodu a to tu, že už jsem viděla film a nějaký vztah si k příběhu a postavám vytvořila. Mně osobně v knize chybělo popsané jejich první setkání, co pociťovali a vlastně celé ty dva měsíce, kdy byli spolu a podle všeho prožívali „velkou lásku". Přišlo mi to takové odbyté.
Příběh je to jinak vážně krásný, citlivý a určitě vás pohladí na duši. Osobně se mi ale film líbil víc a to se nestává moc často. Taky mě docela překvapil konec. Čekala jsem, že to skončí jinak, než sundáváním košile.