Zápisník jedné lásky

Zápisník jedné lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6476/bmid_zapisnik-jedne-lasky-fz3-6476.jpg 4 1266 294

Calhounovi série

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou. Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Notebook , 1996

LilyFair
16.02.2012 4 z 5

Nemám v oblibě milostné románky. Ikdyž jsem si myslela, že tohle bude další exemplář této literatury, mýlila jsem se. Byla jsem opravdumoc mile překvapená. Hrozně smutný a nádherný příběh...

kajanovakova
16.02.2012

Nemohla jsem si nevšimnout, že v některých situacích se film od knihy trochu liší. Např. mě překvapilo, že v knize Allie vůbec nehraje na piano a Noe hraje na kytaru. :-) Ale takové detaily asi nejsou tolik důležité. Ve filmu jsou scény upravené tak, aby oko diváka bylo spokojené.
I když se najdou rozdílnosti (kniha vs. film), příběh je stále stejný a přesně takový se mě dotkl. :-) Knihu jsem přečetla jedním dechem, dá se říci bez přestávky. :-)
Jsem toho názoru, že i člověka, který není zrovna romanticky založen, tento příběh dojme a mile zahřeje u srdíčka. :-)

ewisek22
17.01.2012 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha vůbec!!! Brečela jsem, smála jsem se a byla šokována, celou tu dobu, co jsem jí četla! Zbožňuju knihy, u kterých člověk cítí celou škálu emocí!!! A filmová verze byla pro mě stejně vynikající jako knižní předloha:))

netty.vanity
15.11.2011 2 z 5

I když si tu mezi všemi těmi čtyřmi pěti hvězdičkami připadám jako mimozemšťan, prostě nemůžu dát víc než dvě. Příběh by nebyl vůbec špatný,kdyby se jednalo jen o to,co se stalo tehdy,když se Ally nečekaně objevila u Nathana doma.To dojemné citové vydírání,kdy starý pár bojuje s Allyinym Alzheimerem si podle mě mohl Sparks nechat,i když se právě touhle částí chlubil.Ta mě vůbec nebrala,asi jsem necita,ale je to tak.Raději mám ráda přeslazené happy endy,kdy se mladý pár obejme,vyzná si lásku a zazvoní zvonec.Nemusím vědět,co se stane o čtyřicet,padesát let později.Jinak celkově příběh z New Bernu,kdy se mladí milenci po několika letech setkávají se mi moc líbil,jen byl příliš uspěchaný.První den přijela,druhý už spolu leželi v posteli a třetí den opustila snoubence.. Nevím,něco mi na celé té knize zkrátka nesedí.Většinou mě to fakt nebavilo.. Spíš nechápu,co na tom všechny rozbrečelo,opravdu ne. Chvílemi až moc sentimentální (především ta láska Nathana k Ally),takže pro mě vážně slabota.Snad film bude lepší..

Soptinka
22.10.2011 5 z 5

Tak tato knížka u mě vede. Nejlepší romantické vyprávění jaké jsem kdy četla. Knížka plná napětí, a pocitů.Některé části jsou tak pěkné, že jsem si je musela i zapsat na papír. Je to první knížka u které jsem se rozplakala.

Jitulka
01.08.2011 3 z 5

Příjemné, smutné čtení.

-Lenicka-
30.06.2011 3 z 5

Znám lepší Sparksovy romány, tento mne zrovna moc nezaujal, je mi líto ..

Pájuš
09.06.2011 5 z 5

úžasná knížka:-) Opravdu mě upoutala a ta neskutečná láska mezi Allie a Noahem, Noahova oddanost, síla a obětavost mě naprosto dojala. První knížka ktera mě dojala až k slzám, co víc říct, stojí za přečtění.

kroftik
04.04.2011 4 z 5

Knížku jsem přečetla na jeden zátah, vyjma přestávek, kdy jsem si šla uvařit kávu či nalít sklenku vína :) Asi v polovině jsem zjistila, že mi je příběh nějaký povědomý a záhy jsem zjistila, že jsem kdysi dávno viděla film. I když mám raději opačné pořadí, tedy nejdříve si přečíst knihu, pak vidět film, v tomto případě mi to vůbec nevadilo. Knížka do poslední kapky splňuje nároky svého žánru, je čtivá, romatická, dojemná a především zábavná. A film je stejný. Vřele doporučuji všem, kteří si občas trochu romantiky potřebují :)

Klarv
08.03.2011 2 z 5

Nevím tady, když se mám rozhodnout jestli se mi víc líbí knížka nebo film volím 100% film a to se u mě nestává...

Es.
21.01.2011 5 z 5

Ze začátku to bylo takové ne příliš zajímavé, ale jakmile jsem se do toho začetla.. Úžasné :))

mySaints
30.11.-0001 5 z 5

I když nemám ráda kdovíjak romantické filmy a knihy (a už vůbec nad nimi nebrečím), tento příběh mě rozbrečel několikrát. Nevím, co na něm je tak zvláštního - zřejmě neskutečná oddanost Noaha, o které sní skoro každá osoba ženského pohlaví :-). A taky asi ten krásný příběh první letní lásky . Noahovy dopisy na mě působily hodně melancholickým dojmem zašlých časů - teď dostaneme maximálně rychlou smsku. Zápisník je asi jediná knížka, která se mi od Sparkse líbila (špatný nebyl ještě Vzkaz v láhvi), ostatní knížky už opakují tisíckrát omýlané příběhy.

Andrys
30.11.-0001 5 z 5

Při čtení této knihy se před vámi odvijí pozvolna příběh, který je tak klidný a příjemný, že když zavřete knihu s úžasem zjistíte, že jste vlastně na konci. Obdivovala jsem jejich sílu a lásku, která se nejvíc projevila (nebo spíše byla zvýrazněna) v podzimním období jejich životů.

radus
30.11.-0001 5 z 5

Moc pěkný příběh o lásce, všem romantickým duším doporučuji přečíst...