Svatba

Svatba https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1327/bmid_calhounovi-svatba-T5i-1327.jpg 4 226 62

Calhounovi série

< 2. díl

Wilson Lewis (zeť Allie a Noaha Calhounových ze Zápisníku jediné lásky) je úspěšný právník, ale v soukromém životě mu to začíná skřípat. Ačkoli má před sebou příklad nádherného manželství rodičů své ženy Jane, sám se nikdy doopravdy nenaučil projevovat city. V práci se mu dařilo a rodinu dobře zabezpečil, ale teď už děti vyrostly, odešly z domova a Wilson si po třiceti letech manželství bolestně uvědomuje, že si se svou ženou už nemá co říct. Je mu to líto, protože nikdy nepřestal Jane milovat, a v duchu si přiznává, že ji zanedbával. Zatouží přimět Jane, aby se do něho znovu zamilovala. Za pomoci velkorysého, moudrého tchána Noaha se rozhodne napravit svou dřívější nevšímavost a začne manželce chystat velkolepé překvapení v naději, že si opět získá její srdce… Přeložila Monika Hřebačková. NICHOLAS SPARKS je populární americký autor, jehož romány se pravidelně objevují na žebříčku bestsellerů, byly přeloženy do více než třiceti jazyků a podle tří z nich byly natočeny celovečerní filmy. Kromě Zápisníku jedné lásky vyšel v Euromedia Group také jeho román Útěk do samoty. N. Sparks žije s rodinou v Severní Karolíně.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Wedding , 2003

niknikita
02.05.2015 3 z 5

Hodně romantické a americké, jak už řekla hanča 34, takže ani není co dodat. Přiznám se, že jsem čekala víc od svého oblíbeného autora...

Heyhey
25.03.2015 1 z 5

Škoda papíru na takovou knihu o ničem. A vrchol všeho byla nespisovná řeč hlavních hrdinů.

Marceles
14.02.2015 5 z 5

Doporučila bych jako povinnou četbu pro všechny, kteří mají už mají za sebou nějaký ten "pátek" manželství s partnerem, kterého si vybrali už v mládí. Při čtení si může každý zavzpomínat, zamyslet se nad uběhlými roky, zabilancovat ... a sáhnout si tak trochu do vlastního svědomí.

renata67
14.02.2015 3 z 5

Četla jsem toho od Sparkse hodně a tato kniha mě na rozdíl od jeho ostatních knih příliš neoslovila, zvláště první část byla nudná, druhá příliš "přeslazená". Sparksovi knihy mám ráda, ale tahle mi opravdu nesedla.

hany77
08.02.2015 5 z 5

úžasná kniha, která je napsaná s takovou lehkostí, se kterou se i čte...občas sice na člověka dýchne taková ta americká romantika, trošku přitažená za vlasy, ale celkový dojem je úžasný. Vznášíte se na křídlech romantiky a jen si přeje, aby tohle potkalo i Vás...

LucyNej
24.01.2015 5 z 5

Co dodat, je to Nicholas Sparks... Kdo má rád jeho knihy, nebude litovat :)

helenkan
10.01.2015 5 z 5

Jako vždy paráda.

Terka18
25.12.2014 4 z 5

Hezká kniha, pro mě trošku oddechovka, ale stejně jsem musela číct a číst, aby jsem věděla jak to dopadne. Krásný konec a pro mě lepší něž Zapisník...

Lenka.Vílka
20.11.2014 5 z 5

Dokonale, krasne (nic jineho od sparkse ani ocekavat nelze)...jsem rada, ze jsem si knihu konecne precetla :) a opet nadseni...

Vendulik
05.11.2014 2 z 5

Nejhorší dílo od Nichole jaké jsem četla. Musela jsem se nutit abych knihu vůbec dočetla. A místy byla hodně přeslazená. Námět super ale zpracování o ničem. Taky se vyskytly v knížkce chyby.

Ankavi
25.10.2014 3 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila. Začátek vypadal hodně slibně, téma rodičů, jejichž děti vylétají z hnízda, není zas tak často literárně zpracovávané, takže jsem se s chutí začetla. Autor umí mistrně prolínat dějové linie současnost - minulost, takže první třetina knihy se rozjela dobře. Jednu hvězdičku ale hned ubírám za 3 gramatické chyby, které se v knize vyskytují - shodu podmětu s přísudkem umí 9-leté děti, chyby tohoto typu prostě v knihách nesnáším. Nicméně čím víc jsem četla, tím méně nadšena jsem byla. Nechci nic z děje prozrazovat, ale pro mě je to příliš "americky" sladké čtení, zkrátka ubírám další hvězdičku. I když jako celek je příběh velmi hezký, kniha mi moc nesedla, což se mi u tohoto autora ještě nestalo.

kika 13
22.10.2014 3 z 5

Knížka se mi četla dobře.Od tohoto autora se mi ale zdála slabší než na co jsem zvyklá.

danipos
08.09.2014 4 z 5

Je to klasický romantický román, ale ne pro všechny:) myslím, že pro mladé dívky a ženy zrovna není primárně určen, ale určitě ho pochopí ženy, které již mají se svým mužem pár let odžito:) mě osobně se kniha četla moc dobře, autor psát umí a některé momenty byly vysloveně dojemné. Kdo by si tuto knihu měl ale přečíst určitě, jsou právě muži, z nichž někteří berou po pár letech soužití svoji partnerku jako samozřejmost, mohli by se touto knihou nechat inspirovat.

Pavlačinka
24.08.2014 5 z 5

Sparks opět nezklamal a i když se na začátku dalo něco tušit, v průběhu knížky vás ovládl úplně jinými pocity, takže závěr byl jako vždy úžasný a nečekaný!

hanča34
20.07.2014 5 z 5

Konečně od tohoto autora kniha s dobrým koncem. Přestože je to příběh hodně americky romantický, souhlasím s mnoha myšlenkami Wilsona. Člověk musí celý život partnerovi vyznávat lásku a může se i po 40 letech manželství do svého partnera zamilovat. A nemusí být vyloženě romantický typ.

vikimi
11.07.2014 2 z 5

Konkrétně tahle knížka mi přišla až příliš přeslazená a načančaná. Nebyl to můj šálek kávy, přestože mám tvorbu tohoto autora moc ráda :)

Kate338
07.07.2014 4 z 5

Sparks prostě umí psát a tato kniha je toho opět jen důkazem,lepší vyznání lásky by snad asi nikdo nevymyslel..:-) Kniha je jednoduchá,bez zbytečně složitého děje a čte se jedním dechem. Doporučuji!

Lauralex
27.06.2014 4 z 5

Klasik - romantik. Nezklamal. Jak on to jenom dělá..
Musím říct, že ten konec mě překvapil, nečekala jsem ho, to už se mi dlouho nestalo, navíc u Sparkse.

jindra13
11.01.2014 4 z 5

Autor opět nezklamal, četla jsem ji jedním dechem. Krásný konec.

kneslova
24.12.2013 3 z 5

No, tak to je asi příběh z rodu sci fi. Nevím, nevím, mohl li by se takový na zemi přihodit, děvčata posuďte. Pro milovnice romancí asi dobré čtení. Knížka je to útlá, přečtete za pár hodin.