Svatba

Svatba https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1327/bmid_calhounovi-svatba-T5i-1327.jpg 4 226 62

Calhounovi série

< 2. díl

Wilson Lewis (zeť Allie a Noaha Calhounových ze Zápisníku jediné lásky) je úspěšný právník, ale v soukromém životě mu to začíná skřípat. Ačkoli má před sebou příklad nádherného manželství rodičů své ženy Jane, sám se nikdy doopravdy nenaučil projevovat city. V práci se mu dařilo a rodinu dobře zabezpečil, ale teď už děti vyrostly, odešly z domova a Wilson si po třiceti letech manželství bolestně uvědomuje, že si se svou ženou už nemá co říct. Je mu to líto, protože nikdy nepřestal Jane milovat, a v duchu si přiznává, že ji zanedbával. Zatouží přimět Jane, aby se do něho znovu zamilovala. Za pomoci velkorysého, moudrého tchána Noaha se rozhodne napravit svou dřívější nevšímavost a začne manželce chystat velkolepé překvapení v naději, že si opět získá její srdce… Přeložila Monika Hřebačková. NICHOLAS SPARKS je populární americký autor, jehož romány se pravidelně objevují na žebříčku bestsellerů, byly přeloženy do více než třiceti jazyků a podle tří z nich byly natočeny celovečerní filmy. Kromě Zápisníku jedné lásky vyšel v Euromedia Group také jeho román Útěk do samoty. N. Sparks žije s rodinou v Severní Karolíně.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Wedding , 2003

terryaknihy
11.02.2024 5 z 5

Kdo jste četl Zápisník jedné lásky, tak si určitě pamatujete Noaha a Allie. Jejich nádherný a naprosto láskyplný vztah, ze kterého vzešlo několik dětí. Svatba se zaměřuje na Jane a hlavně na jejího manžela Wilsona, z jehož pohledu je příběh vyprávěn. Wilson zapomněl na 30. výročí a začal vnímat, že jeho vztah se ženou značně kolísá. Postupně prochází minulost jejich vztahu a rozhodne se, že s pomocí Noaha, kterého chodí navštěvovat, vymyslí překvapení, aby jí po roce vynahradil zkažené výročí a zároveň všechny ty roky předtím, kdy se více věnoval práci, než rodině.
Je to krásný, jemný a srdceryvný příběh, který nás zavádí do života dvou lidí, kteří se milují, ale zapadli do stereotypu. Wilson svou ženu miluje, ale cítí ve svých vzpomínkách, že se jejich vztah postupně přeměnil a je čas s tím něco dělat. Současně návštěvy Noaha a jeho vzpomínky na Allie jsou hezkou třešničkou, jelikož jejich vztah a hlavně jejich snaha o jeho budování, je krásný příklad.

Knihotyna
18.06.2023 5 z 5

Co se mi líbilo:
- Wilson je zeť Noaha a Noah je prostě kouzelný v jakémkoliv věku :)
- příběh o lidech, kterým už je přes 50 let, ale vrací se i do minulosti
- láska celé rodiny - sourozenců, dětí, manželů, Noaha :)
- dárek k výročí
- to, o co v celé knize jde - wau!
- uvědomění si Wilsona, kde dělal chybu, co mu scházelo, co své ženě nedával
- vztah dětí a Wilsona (upřímnost nadevše)

Celou dobu jsem četla a říkala jsem si, aha, no dobrý, aha, a co teď? Aha a jakože co bude dál? A pak - wau! Slzy tekly proudem :D. Doporučuji!

martina.culik
17.05.2023 2 z 5

Myslím, že se jedná o slabší knihu od Sparkse.
Ostatní jeho knihy mě vždy vtáhly do děje tak, že i nějaká slza ukápla. Tentokrát ale nenastalo ani jedno.
Bavily mě vlastně jen vzpomínky na seznámení se manželů, ale zbytek mi přišel nudný.

klarkys
06.03.2023 2 z 5

(SPOILER) Tohle bylo už moc sladký a na sílu romantický. Líbily se mi jen Wilsonovy vzpomínky na začátky s Jane, to by byl asi lepší příběh.
A teď ten SPOILER- ke konci jsem si říkala- hlavně ať ta labuť nepřipluje na svatbu, to už by bylo fakt moc..

martiline
17.12.2022 1 z 5

Zápisník jedné lásky se mi moc líbil ... toto se mi vůbec nelíbí. Sladké, ach ... moc sladké a nesmyslné.
Já nevím, ale z Jane jsem měla celou dobu divný pocit. Hodnotit život s manželem podle toho, jestli si vzpomněl na výročí … nebo to chystání svatby, vlastně vnutila dceři svoje sny a manipulovala s ní. Také ta její věčná nespokojenost. Asi si to převádím moc do „tady a teď“ – vždyť celý život nepracovala, jen si tak byla v domácnosti. Babička vždycky říkávala „to má z nedostatku práce“. Naproti tomu Wilson kolem ní poskakoval, o sobotách (a nejen o nich) vařil, staral se, obdivoval ji … z její strany jsem viděla jen nespokojenost.
Čekala jsem od toho víc, čekala jsem styl „Sparkse“.
V půlce jsem odložila ... a nedočetla. Čekají na mne lepší knihy.

Peťulka3
16.10.2022 5 z 5

No to bylo zase něco! Super, super a super. A ten konec? Četla jsem ho v metru a myslím,že lidi si mysleli, že mi hráblo

zaru0878
24.08.2020 5 z 5

Nádherná kniha, jako každá od N. Sparkse.

RendyaDav
10.08.2020 4 z 5

Kniha ,která navazuje na Zápisník jedné lásky.Krásný příběh o tom,kde si člověk uvědomí v manželství ,že něco nedělal správně a chce to napravit....Pohodové čtení....Je to poutavý milostný příběh o osobních selháních , vzájemném nepochopení a nekonečné lásce...

Sabina335
06.04.2020 3 z 5

Dlaší červená knihovna - nenáročné čtení, příjemná oddychovka.

Renike
19.01.2020 5 z 5

Nádherný příběh

micha-ella
14.03.2019 2 z 5

Tak tohle bylo pro mne škoda času. Přiznávám, že jsem od poloviny knížky už jen listovala a četla na každé stránce jen dvě věty.
Teprve teď jsem zjistila, kolik toho autor už vyplodil a tak musím přidat hvězdičku za snahu.
Novodobá červená knihovna, děkuji.

pingu1
24.02.2019 4 z 5

Romantické, oddychové, nenáročné … Četla se pěkně, ale jiné jsou lepší.

verunka93
27.01.2019 5 z 5

Tohoto autora mám velmi ráda, až do konce knihy nevíte jak to dopadne. Kniha se četla sama od sebe. Příjemné, oddechové čtení. Doporučuji.

petulkapeta
06.01.2019 5 z 5

Krásné,jak jinak,končí jinak než jsem u autora zvyklá,ale taky dobře...milá změna... fakt pěkné

LucyBrand
23.11.2018 5 z 5

Tato kniha byla pro mně víkendovou záležitost. Kniha je prostě úžasná. Kniha je napsaná s lehkostí, se kterou se i sama čte. Knihy od Sparkse mám velmi ráda. Kniha se čte úplně skvěle a vše skončilo tak, jak jsem sama doufala. Je to čtivě napsaný a krásný příběh, který navazuje na Zápisník jedné lásky. Pro mě je kniha důvodem se těšit na další knihy od Sparkse.

alenkacermi
09.11.2018

Už chápu, proč Nicholas Sparks láme rekordy v romantických románech. Mně se příběh moc líbil, a přečteno mám během pár hodin. Ale když čtu příspěvky čtenářů, tak zjišťuji, že spousta z nich nejsou z téhle knihy až tak úplně nadšení, že prý má lepší. Pro mě důvod navíc, těšit se na další knihy tohoto autora, protože tahle SVATBA byla fakt dobrá.

prcek19
04.10.2018 4 z 5

Další výborná kniha od Nicolase..jeho knihy se mi čtou skvěle..musím přiznat, že mi sice asi v polovině knihy došlo, jak to celé dopadne, ale i tak sem knihu nerada odkládala..těším se na další knihu, kterou si od něj přečtu

Andulka VK
27.06.2018 5 z 5

Mam rada pribehy a zpusob vypraveni Nicolase Sparkse,i kdyz ne vsechny pribehy maji stastny konec- nakonec jako i v zivote...U teto knihy jsem si az pozdeji uvedomila,ze je propojena se"Zapisnikem jedne lasky"- tu ctu prave ted a musim priznat,ze snad poprve davam prednost filmovemu zpracovani pred knizni predlohou...
Nicolas Sparks je skvely vypravec,presto scenariste a tvurci filmu tam dokazali pridat nejakou ingredienci,ktera film dela jeste lepsi nez knihu.Mozna i vyber filmovych predstavitelu udelal sve-meli stastnou ruku.Takze kdyz to shrnu-knizka je skvela,film jeste o kousicek lepsi...nemusite ovsem se mnou souhlasit! :)A prave jsem si take uvedomila,ze namisto"Svatby"jsem zde ohodnotila"Zapisnik jedne lasky"...ale libily se mi moc obe knihy!

speciale88
19.06.2018 5 z 5

Nemám přečteny všechny knihy od Sparkse, ale tato kniha se mi líbila. Navíc se zde objevuje Noah ze Zápisníku jedné lásky a to je úžasné dílo. Finale knihy je krásné a romantické. Za mě super.

Kekik
18.06.2018 5 z 5

*"Jsi v pořádku?" ujistil jsem se nakonec.
"Mohlo by to bejt lepší," prohlásil, "ale taky horší."*
Nádherná kniha. A já ti, Noahu, s labutí věřím. Od první chvíle.