Café Groll

Café Groll https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452136/bmid_cafe-groll-1XK-452136.jpg 4 416 114

Poetický příběh lásky a vášně z jihočeských nevěstinců v období První republiky. Zatímco babičky vyšívaly Hradčany, děti u draní peří poslouchaly pohádky a slečinky z lepších rodin studovaly, jak se stát spořádanou ženuškou... v Café Groll zatáhli závěsy, aby mohl začít další z nespoutaných šantánových večírků. Legendární českobudějovický nevěstinec ožívá v příběhu o lásce a touze z počátku 20. století. Nechte se hýčkat bordelmamá Vlastou Holubovou a odhalte tajemství Anny Václavíkové, nejkrásnější ze všech jejích dívek!... celý text

kasavubu
17.11.2020 3 z 5

Zajímavý námět, který by si určitě zasloužil větší rozpracování. Dle mého soudu trochu škoda nevyužitého potenciálu. Závěr, myšlený zřejmě jako pomsta, byl také zbytečně zkratkovitý.

cérka
09.11.2020 5 z 5

11,5 cm x 14,5 cm a 126 stran. Malá a útlá knížka, která mě mile překvapila a pobavila. Autorův styl vyprávění se mi líbí čím dál tím víc! Pokud bych měla tu možnost se někam schovat a jen číst, příběh bych si užila mnohem víc.
Bavilo mě dívat se na svět děvčat provozujících nejstarší řemeslo pohledem jejich ženského lékaře a samotný závěr byl skvělou třešničkou na pomyslném dortu. Opět ženy a ta jejich nevypočítavost, zlomyslnost, pýcha a závist. Ano, líbilo se mi to a dokonce se usmívám ještě teď .

gargamelka
08.11.2020 5 z 5

Kniha z doby, kdy nejstarší řemeslo bylo na vrcholu - atmosféra, jakési intriky, otázka jak udržet byznys a přilákat kunčafty. Závěr překvapivý.

růžestolistá
07.11.2020 4 z 5

Z téhle knížky na vás dýchnou staré časy - autor prostě umí vylíčit hlavně prvorepublikovou atmosféru a cítíte se, jako byste tu dobu zažili. Zároveň je znát, že autor ví, o čem píše. Příběh sám o sobě není příliš veselý, musím přiznat, že závěr jsem takovýto také nečekala, ale také nijak nenarušil celkové vyznění knihy. Rozhodně doporučuji i další knihy tohoto autora.

petrarka72
04.11.2020 5 z 5

Kouzelná neveselá jednohubka, nostalgická i drsná, napsaná podmanivým jazykem. Rok 1920 a 1949, lékař prostitutek a jeho ženy, Římov a Budějice, snobismus a milost, tápání a smrt. Aneb placení za sex z člověka kurvu nedělá...

"Na tu dobu radši nevzpomínat, protože nikde nebylo v květnu 1945 tolik oběšených, zastřelených nebo otrávených jako v naší ulici. Lidské neštěstí tehdy Riegrovkou proteklo, a kdyby měla na koncích brány, možná by se tam odráželo dodnes, ale takhle se mohlo odrazit jen o železniční násep a zase odtéct směrem k Mariánskému náměstí a odtud po rovné silnici do Prahy, kde rostlo, sílilo, až loni způsobilo únorový převrat..." (s. 52)

katynais
17.02.2020 3 z 5

Tohoto autora jsem si velmi oblíbila, protože jeho knihy jsou jiné, nejsou tuctové, ale zajímavé. Musíte si je dávkovat a po dočtení na ně ještě nějakou dobu musíte myslet

milary
09.12.2019 3 z 5

Jako bych měla v poslední době smůlu na závěry...
Café Groll jsem si vzala jako drobné podvečerní čtení v krátícím se čase před vánoci. Novelka nabízí útlý příběh, čtivý, tématicky originální, místy poetický, trochu nostalgický, nic moc veselý - děj končí v osmačtyřicátém - , ale ani neoplývající vypjatě dramatickými pasážemi.
A z toho se pojednou na samém konci vyvrbí uspěchaná kapitola, zchvácená pod náhlou náloží důmyslné konspirace a zčistajasna vyvstalých dějových
a charakterových zvratů...
Vlastně by mě ten závěr i zaujal, nebýt té přehuštěnosti - ještě tohle, a támhle to..,
až do poslední věty. Snad to mělo překvapit, šokovat.., nevím. Mně to přišlo
v té překotnosti spíš zmarněné.

aimi
17.11.2019 4 z 5

Čtivá, zajímavý námět, závěr jsem nečekala. Dobre napsané.

Mejsii
16.11.2019 5 z 5

Zajímavá knížka, i když teňoučká, napínavá až do konce. Určitě doporučuju.

zupri
10.07.2019 5 z 5

Krásný poetický příběh na 2 večery. Moc mě bavil a těším se na další knížky od autora.

katpe
07.11.2018 3 z 5

99% novelky se mi líbilo...Jen ta závěrečná kapitola tam dle mého názoru snad ani být nemusela.
Jinak velmi čtivě napsaná kniha, pro mě první od tohoto autora. Ráda si od něj přečtu další.

slachtys
19.06.2017 5 z 5

Smutně krásný příběh z prvorepublikových Budějc na jeden večer. Každopádně doporučuju!

HoneyBunny
18.04.2017 5 z 5

Pro všechny milovníky První republiky, děvek a šantánu. Tomuhle se říká nádherná literatura.

alnahu
10.03.2017 3 z 5

Příběh doktora z dvacátých let a jeho vzpomínky ,jak se staral o prostitutky z nevěstinců ,nejvíce času ale tráví v podniku Café Groll. Jak zasáhne toto prostředí do jeho života se dočtete v této malé knížečce na jedno odpoledne.