Čachtická paní

Čachtická paní https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186446/bmid_cachticka-pani-12o-186446.jpg 4 1920 288

Čachtická paní série

Příběh se odehrává na rozhraní 16. a 17. století a čerpá ze skutečných událostí. Děj je nabitý nejen zajímavými historickými a dobovými fakty, ale je především napínavým až detektivním čtením. Vyvrcholením děje je nekonečná až chorobná touha Čachtické paní být za každou cenu krásnou. Tato touha byla příčinou zmaření životů mnoha nevinných a mladých dívek. Bylo jen otázkou času, kdy se část tohoto příběhu stane námětem pro filmové zpracování. Této látky se chopil zkušený režisér Juraj Jakubisko ve filmu Báthory. Čtenář na 512 stranách prožije vedle napínavého dobrodružství i nezištnou lásku, nenávist, zradu, zklamání a závist.... celý text

tygrilady
28.10.2012 5 z 5

Kniha,která patří mezi mé oblíbené

DariDerek
13.09.2012 4 z 5

Kniha se mi četla docela špatně, písmo hrozně zhuštěné a drobné, ale když si odmyslím tohle, tak příběh byl sepsán úžasně. Zatáhne člověka do děje, měla jsem pocit, že ti lidé pobíhají kolem mě a né jen v mé představivosti. Jsem ráda, že jsem tuto knihu dostala do rukou..

Antena
31.08.2012 4 z 5

Knihu jsem četla už hodně dávno a vím, že příběh mě dostal plus jestli něco z toho je pravda tak nechtěla bych žít v takový době.. Ovšem film Bathory mě velice zklamal :( vůbec nemá co dočinění s Čachtickou paní!!!!

evickakyticka
02.08.2012 5 z 5

Poprvě jsem knihu četla už na základce, podruhé na střední a pak až teď, a opět mě kniha bavila. Někoho mohou odradit srdcervoucí milosnté řečičky, ale mě (kupodivu) nevadily. O to víc mě bavil Ficko a jeho hrabivost, Alžbětina krutost a hrdost, a dokonce i posluhovačky jako Dora či Erža byly mými milými společnicemi.

bmaggie1
29.07.2012 5 z 5

Knížka, kterou jsem přečetla už několikrát, a zas a znova... a ve slovenštině je ještě lepší.

Petrapetronela
05.07.2012 5 z 5

Naprosto uchvacující knížka...četla jsem i od jiných spisovatelů,ale hrůza a děs....Nižnánsky napsal toto dílo naprosto dokonale,úplně mě to vtáhlo do děje. Určitě doporučuji přečíst..

kuti
29.06.2012 4 z 5

Dobrá kniha. I když mě ke konci všichni děsně štvali, jak si hráli na morální a pokaždé Alžbětu nechali uniknout a dělat ty hrůzy dál.

maryzka
16.06.2012 2 z 5

Hororová kniha s historickou postavou. Ovšem nikdy jsem nevěděla jak dopadl Jan Kalina

Malin
22.05.2012 5 z 5

Je to sice pořád dokola, ale hrozně se mi to líbilo. Vlastně ani nevím proč. Asi kvůli autorovu zalíbení v kýčovitě šťastných koncích.
A taky... miluju postavu Imricha Kenderessyho. Tak.

Lenka Žofka
07.01.2012 4 z 5

Tohle téma mě fascinovalo vždycky. Začala jsem sice z druhého konce - Andrej Štiavnický, ale kouzlo původní knihy mi to nijak nenarušilo. Otázkou nicméně navžedy asi bude: "Jak to bylo doopravdy?". Každopádně Jakubiskův film byl neskutečná blbost, od které jsem měla sto chutí z kina odejít.

Rawen616
31.12.2011 1 z 5

Husí kůže? Strach? Krev? Kde proboha? Nečetl jsme nakonec něco jiného než ostatní? Vždyť tohle byla vyloženě natahovaná červená knihovna. A co mě tam dostávalo asi nejvíc, bylo to, že ta banda která se snažila hraběnku zlikvidovat to mohla udělat nesčetněkrát ale pokaždé jí prostě nechala přežít aby se mohlo jet ještě dalších sto stran. Dočtena jen z nouze.

dangerita
28.12.2011 4 z 5

Kniha, které se podařilo navodit mi husí kůži a neustále mě nutila si pokládat otázku "Jak to doopravdy tehdy bylo?".

zuzulique
20.12.2011 4 z 5

Napriek počtu strán sa táto kniha veľmi rýchlo číta...kto má rád tajomstvá a staré príbehy, príde si na svoje :-)

pufina
18.12.2011 4 z 5

Přečteno v originálním, slovenském znění. Občas jsem měla až husí kůži a šel mi mráz po zádech, dobré počtení :-)

Barbanka
26.10.2011 5 z 5

Snad jediná kniha,kterou jsem četla třikrát. Skvěle napsané. Film, který byl podle knihy natočený mě zklamal, protože je v něm asi 50% toho co v knize. Ale to už tak u filmů bývá....

hortenzie
03.10.2011 5 z 5

Perfektně napsané. Dostala jsem se k ní v 15 ti letech, kdy jsem ji v češtině zakoupila na Slovensku(školní výlet). I po letech ji občas otevřu. Loni jsem dostala další 2 knihy od stejného autora, ale už to není ono, prostě se mu povedlo mimořádně jen toto jedno dílo.

Anni
27.08.2011

Neskutečný a strašidelný příběh. Na to že to bylo tak obsáhlé, přečetla jsem to na ,,jeden nádech''.

WEIL
21.06.2011 4 z 5

Z hlediska fabulace, rytmu vypravování, bez ohledu na sporná historická fakta - pro mě za čtyři hvězdičky.

mutace
08.06.2011 2 z 5

Názorná ukázka toho, jak čas promění červenou knihovnu v klasiku :)

deena
31.03.2011 4 z 5

Tuto knihu jsem četla po knížkách od A.Štiavnického a musím říci, že jako historický román to ušlo. Nejsem si, ale jistá zda to mělo co do činění s fakty. Knihy od A. Š. u těch mi mráz běhal po zádech daleko více. Toď věc názoru.