Čachtická paní

Čachtická paní https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186446/bmid_cachticka-pani-12o-186446.jpg 4 1920 288

Čachtická paní série

Příběh se odehrává na rozhraní 16. a 17. století a čerpá ze skutečných událostí. Děj je nabitý nejen zajímavými historickými a dobovými fakty, ale je především napínavým až detektivním čtením. Vyvrcholením děje je nekonečná až chorobná touha Čachtické paní být za každou cenu krásnou. Tato touha byla příčinou zmaření životů mnoha nevinných a mladých dívek. Bylo jen otázkou času, kdy se část tohoto příběhu stane námětem pro filmové zpracování. Této látky se chopil zkušený režisér Juraj Jakubisko ve filmu Báthory. Čtenář na 512 stranách prožije vedle napínavého dobrodružství i nezištnou lásku, nenávist, zradu, zklamání a závist.... celý text

Kubíííína
21.08.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla velmi strhující, ale Jakubiskova filmová verze (Bathory) opravdu nic moc.

Verrrunka
12.08.2013 5 z 5

Poutavý román o krvavé hraběnce Alžbětě Báthoryové… Film Bathory naštěstí nemá s touto báječnou knihou skoro nic společného.

Michaela91
12.07.2013 4 z 5

Knižka se mi moc líbila, četla se dobře a byla velice zajímavá. Jen by mě zajímala pravda. Osobně nevěřím, že by se čacgtická paní koupalav krvi. Ale kdo ví?

miruska1
28.06.2013 5 z 5

čitala som to už pekne davno,za 10 stranu som sa dostala až na treti pokus,ale stala za to.

bobina58
24.06.2013

Čachtickou paní jsem četla už hodně dávno,tehdy jsem z ní byla nadšena, přemýšlím,že bych si jí znovu přečetla,ale ted je tolik nových a dobrých knih,že nevím,kdy se k ní dostanu. Určitě dobrá oddychovka,kniha na dovolenou.

Lady Dracula
19.06.2013 3 z 5

Kdo by to byl řekl,že i tohle najdu ve školní knihovně a navíc budu prvním čtenářem?:-D taková čest pro mě,číst jako první nové vydání Čachtické paní,knihy,která rozpoutala obrovský zájem o tuto hraběnku. Mě se ta kniha velmi líbila,ale je fakt,že jsem očekávala něco jiného. A ne knihu o ženě na sklonku života a téměř odhalení jejích vražd. Celkově se tato kniha ani moc nestará o její dřívější život,tedy dětství,to jen velmi okrajově. Spíš řeší ty vraždy a jak se na ně přišlo. Jinak to dílko bylo velmi pěkně zpracované.
I když, stejně jako u Stokera,zkresluje pohled na ni,jako na ženu,která možná byla jen loutkou v hromadě intrik a aby přežila,začla sama intrikovat. Je tady v podstatě líčená jako krvelačná bestie. Ale jestli taková opravdu byla,anebo se Nižnánsky plete,to už asi nikdy nezjistíme...

ERIK 2
15.06.2013 5 z 5

Výborně napsaná kniha,co se týče filmového zpracování od Jakubiska "Báthoryčka" na to se nedalo koukat,spíš další filmová verze od francouzských a německých producentů to je film jak se patří a jmenuje se "Čachtická paní"

Janyssek
15.06.2013 5 z 5

Skvělá, zatajený dech a nešlo se odtrhnout. Perfektně seřazené kapitoly- člověk se neutrácel. Obduji autora,dokázal postavy uvést tak, že i přes jejich pocetnost si je ččtenář perfektní zapamatoval.Určitě si ji časem přečtu znovu.

Skjaninka
09.06.2013 3 z 5

Čachtická pani ma nesklamala, ale ani nenadchla. Zaradila by som to medzi lepší priemer, aj keď jej nejde uprieť, že psychológia postáv je dobre vykreslená. Je to nenáročné čítanie a skvelá kniha, pre toho, kto zrovna pri čítaní nechce veľmi premýšľať

budíček
08.06.2013 3 z 5

No já nevím, jak čtu tu chválu, tak já až tak nadšená nebyla. Musím říct, že jsem si Čachtickou paní chtěla přečíst hodně dlouho a čekala jsem asi fakt hodně... Nedočkala jsem se, po dočtení jsem si neřekla "páni" a ani jsem nezůstala přikovaná do křesla s myšlenkami rotujícími kolem děje knihy. Nuž vysoká očekávání jsou na houby ! Je to čtivé, o tom žádná, je to silný příběh o krvavé hraběnce, ale daleko víc než hrůzné činy popisované v knížce na mě zapůsobila návšteva zříceniny samotného Čachtického hradu (ještě před tím než byl natočený film a o Čachticích více věděli jen ti, co četli knížku nebo místní). Osobně považuju knížku za průměrnou nebo mírně nadprůměrnou, některé pasáže byly zdlouhavé a nutila jsem se je číst, ale příběh je to zajímavý to se upřít nedá. Četla jsem i pokračování pod názvem Žena dvou mužů a přišlo mi to čtivější (i když každý jsme nějaký a někomu se zas pokračování nelíbilo). Ale tam nějak nebyly ty zbytečné pasáže.

marsejkap
06.05.2013

jo, pěkná knížka, stojí za přečtení.

Seraphin
30.04.2013 5 z 5

Poprvé jsem knihu četla, když mi bylo 12 a totálně mě dostala. Musím si ji přečíst ještě jednou.

Apophis
30.04.2013 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, opravdu stojí za přečtení...vtáhne vás do děje a nemůžete přestat, dokud neskončí..

Nikolka.Kozakov
28.03.2013

I když jsem ji četla už hrozně dávno, tak stále patří mezi mé oblébené.

malazluta
20.03.2013 5 z 5

Toto je knížka, kterou člověk jen tak z hlavy nedostane. Mám ji hrozně ráda!

ElenaM
18.02.2013 4 z 5

Mám tu knihu ráda, pořád se tam něco děje a nelze se jen tak odtrhnout. Postupně se odkrývající tajemství člověka nutí číst dál... doporučuju všem, co mají rádi knihy v touto tématikou.

brabofka
30.01.2013 5 z 5

Příběh, který mě naprosto strhnul do děje. Ze začátku mě sice trochu odrazoval nahuštěný malinkým písmem psaný text a také to že příběhy ze středověku nevyhledávám. Nakonec mě děj strhnul od prvního písmenka. Skvěle vyobrazené postavy, jejich povahy a také mistrně rozčleněný děj mezi několik hlavních postav, kdy až do konce není zcela jasné kdo proti komu stojí. MOhu jen doporučit.

Bet
29.01.2013 4 z 5

Knihu jsem četla a pořád jsem si kladla otázku stolo se to tak?Moc hezky se četla a doplňovala jí moje husí kůže,kterou jsem u toho měla.Velmi vzrušující zážitek.

Eremites
04.01.2013 4 z 5

Tahle kniha patří k základním kamenům mé lásky k literatuře. Ať už to bylo tím, že jsem ji četla ještě na základní škole - tajně, pod peřinou s baterkou, nebo napínavým dějem či lehkou morbidností, která mě v těch letech přiváděla v úžas. Nikdy na tenhle příběh nezapomenu.

Daniela19
09.12.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla...