Byznys v plné nahotě

Kniha Byznys v plné nahotě je návod na to, jak změnit překážky v podnikání na výzvy, problémy na příležitosti a příležitosti na úspěch. Důkazem, že je to opravdu možné, je úspěšný britský podnikatel a miliardář světového jména, sir Richard Branson. Ve své knize nabízí vlastní pohled na své dlouholeté působení v byznysu a odhaluje skutečnosti v pozadí svých nejriskantnějších, nejbrilantnějších a nejodvážnějších podnikatelských aktivit. Čtenáři zjistí, proč se společnost Virgin, kterou Richard Branson založil jako dvacetiletý mladík, pokusila vyzvat na souboj jednu z největších světových superznaček, jak se Virgin Mobile USA stala firmou, která nejrychleji v historii (ještě rychleji než Microsoft, Google a Amazon) docílila zisku přesahujícího miliardu dolarů, i jak je možné, že Richard je jediným člověkem na světě, kterému se podařilo od nuly vybudovat osm miliardových (v amerických dolarech) společností v osmi různých sférách. Jaké vlastnosti hledá Richard Branson u lidí, které zaměstnává? Jak se vyrovnává s krizemi? Které podnikatele obdivuje nejvíc? Objevte skutečný příběh, který se skrývá za úspěchem Virgin Blue v Austrálii, o co ve skutečnosti šlo, když se Virgin Group ucházela o banku Northern Rock, a proč je Richard přesvědčený, že všechny firmy musejí spolupracovat s vládami států při řešení klimatických změn a investovat do budoucnosti naší planety. Byznys v plné nahotě je dynamický, podnětný a vskutku originální průvodce na cestě k úspěchu v podnikání i v životě. Čtenáři v něm najdou nedocenitelné rady s pozoruhodnými a upřímnými příběhy ze zákulisí jak největších úspěchů, tak největších omylů skupiny Virgin. (dobrodružství podnikatele světového formátu)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107686/byznys-v-plne-nahote-107686.jpg 4.315
Ekonomie a obchod, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Eastone Books

Business stripped bare, 2008

Kniha Byznys v plné nahotě

Teron
19.11.2015

Lehce atypická podnikatelská příručka, historie Virgin Group, deník miliardáře, vize i zpověď v jednom. Sir Richard Branson se nesnaží napsat příručku podnikání jako učebnicový text, takže z textu máte krásně uvolněný pocit toho, že si s tímto vizionářem a věčně usměvavým člověkem povídáte někde u táborového ohně při sklence piva, zatímco se griluje maso a kolem houkají sovy.

O to více se pod kůži dostane morálka Virgin Group, osobní postoje Bransona, na kterých je vybudovaná a důvody, proč je tohle obchodní impérium sestávající že 400 firem dlouhodobě na prvních příčkách žebříčku nejoblíbenějších zaměstnavatelů světa.

Zion
05.07.2014

Zdravim Vas, chtel jsem se zeptat, jestli nekdo nemate tuto knihu zalozenou ve sve knihovne a jestli byste ji poslali dal:-) snazim se ji uz nejaky cas marne sehnat a stale si mi to nedari :-/ predem diky ;-)

martin3683
20.03.2014

Branson je anglický Radim Jančura (či spíše obráceně :-)). Dělá do všeho možného od letadel po fittness centra, rád ničí monopoly a ještě radši na tom vydělává.
Branson umí na managera skvěle psát, což dokazuje nejen touto knihou, ale i pravidelnými sloupky v novinách (u nás přetiskuje každý týden HN). Kniha je plná zážitků a poznatků z jeho podnikatelské kariéry. Ale není to jen klasické plácání po ramenou, ale i popis chyb a nezdarů.
Hodně motivační čtení nejen pro začínající podnikatele

dalimoni
26.01.2012

Hodně zajímavá kniha, Bransona bych přirovnal do českého prostředí k Jančurovi (majiteli Student Agency). Je to inspirativní osoba a jeho příběh je velmi poučný a zajímavý.