Byla to tichá dívka

Byla to tichá dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405382/bmid_byla-to-ticha-divka-uGl-405382.jpg 4 423 147

DVĚ SESTRY-DVOJČATA, JEDNA PRESTIŽNÍ ŠKOLA… A VRAŽDA Dvě sestry, Rose a Bel Enrightovy, se zapíší na prestižní internátní školu Odell v Nové Anglii, což by mohla být nejlepší událost jejich dosavadního života. Každá ze sester – ačkoli jsou dvojčata – je ale úplně jiná a škola mezi nimi vyvolá naprosto nečekanou rivalitu. Odell má totiž i své temné stránky: děti z bohatých rodin, které jsou ponechány bez kontroly a bez pravidel; tradice a rituály, jejichž následky jsou vážnější, než by se na první pohled mohlo zdát; touhy a utajená přání, která nemohou vést k ničemu jinému než k tragédii. Sarah Donovanová je manželkou ambiciózního učitele a také pro ni by se Odell mohl stát tím nejlepším, co její rodinu potkalo. Jak dobře ale zná svého manžela? Je to skutečně milující otec nebo jen mazaný lhář? A když jedné temné noci dojde k vraždě, kdo je vinen, kdo zná pravdu, a kdo v tom byl zapletený od samého začátku? Byla to jedna tichá dívka? Protože vrahem nemusí být vždycky ten, od koho byste to nejvíc čekali…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

She Was the Quiet One , 2018

Ajina76
28.11.2019 5 z 5

Poslední dobou píši jen samé superlativy ke všemu, co přečtu. A ani tato kniha není výjimkou. Četla se jedním dechem. Pořád mě něco táhlo číst dál a dál. Celou dobu jsem si myslela, ze vim, kdo je vrah ALE. Konec mě fakt překvapil . Nebudu prozrazovat děj. Přečtěte a nebudete litovat.

Verr644
26.11.2019 2 z 5

Knizka me moc nebavila, musela jsem se nutit ji docist, dalsi knihu od autorky nejspis jiz nezkusim.

Kekik
22.11.2019 5 z 5

Druhá přečtená kniha od autorky a opět spokojenost. Knihy si jsou podobné prostředím, kde se děj odehrává- Prestižní škola.
Byla to tichá dívka je čtivý příběh o dvou sestrách- dvojčatech, z nichž jedna byla zavražděna. Současně sledujeme život mladé rodiny, která se snaží začít znovu, a po příchodu na školu coby vedoucí dívčích kolejích, je úzce spjata se sestrami.
V první části sledujeme, jak se děvčata na nové škole sbližují s ostatními. Přicházejí první rozkoly, které sestry rozdělí. Vyústí to až ve vraždu. Která ze sester zemřela nám dlouho není jasné. Perfektně napsáno. Dále sledujeme, jak se vyšetřuje vražda mladé slečny. To, že vraha známe okamžitě, mi ani trochu nevadilo. Naopak. Autorka to vymyslela skvěle. Tentokrát to vzala z druhé strany. Vraha nám naservírovala hned a my jsme se tak mohli soustředit na příběh, a nemuseli přitom hádat, kdo je vrah. Bylo zajímavé sledovat, jak postavám postupně dochází, kdo vraždil. Za mě je to velké plus pro autorku.
Epilog dosadil poslední dílky skládačky.
Na další knihu Cizinec na pláži se velmi těším.

Janaves
18.11.2019 5 z 5

Souhlasím s kladnými komentáři. Příběh, který se klidně může stát.Napínavé, čtivé, zase jsem četla téměř do půlnoci, protože prostě potřebuju vědět,jak to opravdu bylo...

plamínek21
14.11.2019 2 z 5

Asi to není špatné, ale nejsem patrně ta správná věková cílová skupina. Knihu bych doporučila adolescentním čtenářům.

sabca
06.11.2019 5 z 5

Tak u mně za 5 hvězdiček. Příběh dvojčat rozdílných nejen vzhledově, ale i povahově se četl lehce a než jsem se nadála byl konec, který byl dost napínavý. Knihu doporučuji

ennlady
20.10.2019 4 z 5

Docela jsem si pochutnala. Dvě dívky - dvojčata, ale každá zcela jiná, začnou po smrti svých rodičů studovat na prestižní internátní škole a hned od začátku se jejich cesty rozcházejí různými směry. Jedna z nich je vzorná studentka, kterou láká každé nové poznání, druhá se okamžitě vydá na cestu dobrodružství s vůní zakázaného ovoce. A pak je jedna z nich zavražděná... Na celém příběhu je podle mě nejúžasnější to, jak autorka brilantně popisuje všechny hlavní postavy - a to nejen dvojčata. Každá postava má svou představu o tom, jak vypadá štěstí a každá je ochotná pro ně mnohé obětovat, někdy až moc... Doporučuji hlavně milovníkům psychologických románů. A když už tady byla zmiňována knížka Vždycky je to manžel, tak mně se tedy manžel líbil víc už kvůli napětí do samého konce.

Beruska18
17.10.2019 3 z 5

Nebyla to špatná kniha, dobře se četla, děj plyne lehce, zápletka je docela běžná ze života, jen mi chybělo více napětí ... Prostě slušná oddechovka.

Ajuszka
17.10.2019 5 z 5

Předem musím říct, že oproti minulé knize se autorka opravdu vyšvihla. Tahle kniha mě bavila mnohem víc než Vždycky je to manžel.
Tentokrát musím souhlasit s recenzemi na obálce knihy, opravdu to bylo geniální. Kniha se četla dobře, příběh byl hodně zajímavý a mě to zkrátka bavilo. Takže pokud jste ještě nečetli, určitě doporučuji

veronna
01.10.2019 3 z 5

Za mě nic moc. Ani tato druhá kniha od autorky mě nenadchla. Četla se sice lépe než kniha Vždycky je to manžel, ale čekala jsem víc.

L.Helena
28.09.2019 4 z 5

Občas trochu zdlouhavé, hlavně v první části knihy, ale celkově docela dobrá a čtivá knížka.

certik003
16.09.2019 4 z 5

Autorka nás opět zavádí do prostředí vysoké školy, tentokrát sledujeme vztah sester-dvojčat, z nichž jedna umře a od začátku není jasné, která z nich to je. Zároveň i jejich charaktery nejsou černobílé. A i když jsem později věděla, která ze sester zemře a kdo je vrah, knížce to neubralo na čtivosti. Moc se mi líbí nápaditost obálky.

Bulldog
05.09.2019 4 z 5

Kniha za přečtení určitě stojí, ovšem nečekejte dramatické zvraty ani otevřenou pusu v úžasu..děj plyne lehce a zápletka docela běžná ze života. Pro mě slušná oddechovka na konci léta..

ElenaM
31.08.2019 2 z 5

Jsem malinko zklamaná. Půjdu proti proudu a řeknu, že za mě to byl průměr. V první části jsem se skoro až nudila a to od psychothrilleru neočekávám. Některé scény mi přišly až trapné a dětinské. Čekala jsem na nějaký "wow" závěr a tak jsem vydržela do konce. Konec mě ale taky zklamal.
Podle anotace bych čekala daleko víc akce než v knize bylo. Je mi líto...

irva
22.08.2019 5 z 5

Kniha byla naprosto skvělá. Doufám, že od této autorky ještě něco přibude.

kanitsuj
20.08.2019 5 z 5

Autorka v první části takříkajíc velmi dobře rozdala karty a pečlivě sestavila psychologické profily všech postav, proto bylo čtení příjemným i dlouho napínavým zážitkem. Už název knížky vyznívá slibně a dvojznačně - není jasné, zda tichá dívka bude pachatelkou a nebo obětí:-) V momentě, kdy čtenář identifikuje pachatele, četba už není tak zábavná a ztrácí trochu na přesvědčivosti. Samotný závěr také nepovažuji za úplně vydařený, ale přesto dávám plný počet hvězdiček, protože knížka byla mnohem lepší než autorčin předchozí počin a rozhodně stojí za přečtení.

zuzana2599
19.08.2019 5 z 5

Za mě spokojenost. Čtení mě bavilo, lákalo a na chvíle s knihou jsem se těšila. Byl to určitě dobrý psychothriller. Mám ráda autorčiny knihy. Vždycky je to manžel se mi moc líbila, nejen kvůli perfektnímu názvu. Nechci tedy srovnávat. Obě knihy jsou brilantní, těším se na další. Byla to tichá dívka - dokonalé čtení, které gradovalo k vynikajícímu finále !

RADOST
14.08.2019 4 z 5

Příběh, který mě rozčiloval. Jednání středoškoláků různorodé, ale typické, věrohodné. Prestižní škola s dlouhou tradicí, jakých je zřejmě hodně. Jak se tedy mohlo stát, že ji vedou lidé tak málo profesionální, psychicky neprověření, labilní, charakterově slabí, mistři manipulace a lží ? A přesto opěvovaní, zaslepeně uznávaní. Jistě, v knize to bylo podáno zjednodušeně, ale rozčiluje mě, že se to v určité míře děje. Nejen na školách, zřejmě všude. Býváme slepí a zbabělí. Kolik duší se pokřiví, kolik nenapravitelných chyb se stane? Čemu jde zabránit? Není to úplně nejlepší kniha, ale dovedla mě vyburcovat.

Šánka
14.08.2019 4 z 5

Moc se mně líbí názvy autorčiných knih, které napovídají a stejně tak i matou. Vždycky je to manžel....ano, ne? Byla to tichá dívka..., která ze sester, dvojčat je ta tichá, a která vraždila nebo je vše jinak? A já celou dobu měnila pohled, jak vše bylo. Autorka nás krásně vodí za nos. Mně osobně se o fous více líbila její předešlá kniha, byť skončila v modrých číslech :-), protože tady se tak v poslední třetině pachatel dal úspěšně tipnout.
Nicméně bylo to napínavé, dobře se četlo a líbilo, takže jo, dobrý psychothriller.

wendulka321
09.08.2019 3 z 5

Jako byl to slušný psychothriller, ale už jsem četla i lepší. Za mně nic moc nenadchnul, neurazil.