Byla to tichá dívka

Byla to tichá dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405382/bmid_byla-to-ticha-divka-uGl-405382.jpg 4 423 147

DVĚ SESTRY-DVOJČATA, JEDNA PRESTIŽNÍ ŠKOLA… A VRAŽDA Dvě sestry, Rose a Bel Enrightovy, se zapíší na prestižní internátní školu Odell v Nové Anglii, což by mohla být nejlepší událost jejich dosavadního života. Každá ze sester – ačkoli jsou dvojčata – je ale úplně jiná a škola mezi nimi vyvolá naprosto nečekanou rivalitu. Odell má totiž i své temné stránky: děti z bohatých rodin, které jsou ponechány bez kontroly a bez pravidel; tradice a rituály, jejichž následky jsou vážnější, než by se na první pohled mohlo zdát; touhy a utajená přání, která nemohou vést k ničemu jinému než k tragédii. Sarah Donovanová je manželkou ambiciózního učitele a také pro ni by se Odell mohl stát tím nejlepším, co její rodinu potkalo. Jak dobře ale zná svého manžela? Je to skutečně milující otec nebo jen mazaný lhář? A když jedné temné noci dojde k vraždě, kdo je vinen, kdo zná pravdu, a kdo v tom byl zapletený od samého začátku? Byla to jedna tichá dívka? Protože vrahem nemusí být vždycky ten, od koho byste to nejvíc čekali…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

She Was the Quiet One , 2018

Lucinky
22.01.2020 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, propletení osob bylo skvělé....jen ten konec mi úplně neseděl...ale nicméně knížku bych doporučila a určitě si přečtu ještě další knihy od autorky

PetaZ
22.01.2020 3 z 5

Kniha se sice četla dobře, ale děj byl úplně jasný.. I kdyby zemřela ta druhá sestra, výsledek by byl stejný..

Hanagal
20.01.2020 4 z 5

Na tuto knihu jsem narazila náhodou a rozhodně překvapila. I když thriller není právě můj oblíbený žánr, určitě si přečtu i další autorčiny knihy. Zaujala mě forma knihy - děj z doby nástupu dvojčat na školu se střídá s výpověďmi zainteresovaných osob v době po vraždě. Od začátku víme, že došlo k vraždě, ale o kterou dívku se jedná, můžeme jen hádat, dokud se to neodkryje v druhé části. Postavy jsou každá jiná a z psychologického hlediska velmi zajímavě vykreslené.

Péťa1950
18.01.2020 4 z 5

Prestižní střední škola nemusí být to nejlepší pro každého. Šikana i přes tvrdý kázeňský řád, pro zaměstnance nelehký klíč ke kariérnímu postupu, slepá láska, zneužití sociálních sítí---to vše vede ke zbytečné smrti. Čtivé, hlavně druhá část.

LeHor
18.01.2020 4 z 5

První polovina se trochu vlekla, ale pak se to rozjelo a těžko jsem knihu odkládala. Jedna hvězdička je za ten konec.

Deia
17.01.2020 3 z 5

Kniha je rozdelená na dve časti - prvá nám hovorí hlavne o živote sestier na internáte a sem tam o Sarah. Druhá časť je potom po smrti jednej zo sestier a je rozprávaná hlavne z pohľadu Sarah.
Kniha sa mi čítala dobre, hlavne bola napínavá. Pri čítaní prvej časti som chcela vedieť, ktorá zo sestier je mŕtva, tak som hltala jednu kapitolu za druhou. Druhá časť mi prišla trošku slabšia, bolo tam až príliš Sarah, tá mi dosť vadila, taká naivná sliepočka. Ale chcela som vedieť ako to dopadne, to ma nútilo čítať rýchlo ďalej :). Je to taká jednohubka, tipujem, že o chvíľu si ani nebudem poriadne pamätať o čom kniha bola.

IvikaS
10.01.2020 4 z 5

Bavilo mě to, jen ten konec se trochu vlekl.

Toňula
08.01.2020 4 z 5

Velmi příjemné překvapení - knihu jsem si půjčila úplně náhodou a poté, co ji přečetla maminka a byla nadšena, jsem se do ní pustila já a za sebe mohu říct, že jde o velmi čtivý, napínavý příběh z prostředí prestižní internátní školy, kde uvnitř probíhají osobní dramata vedoucí až k vraždě. Vyprávění opět několika úhly pohledu má spád, zkoumá pohnutky jednotlivých hrdinů a hrdinek a graduje až dramatickému konci. Zase trochu jiný druh thrilleru, ale o nic méně zajímavý, určitě si přečtu i dalěí knihy této autorky.

orinka3
07.01.2020 5 z 5

Této knize nemám co vytknout. Od první stránky velice čtivé, s dobrým příběhem. Na elitní školu přicházejí dvě sestry, dvojčata. Po smrti obou rodičů jim studium v ní zajistila bohatá babička. Je dobrou tradicí pokračovat na škole, kde už studovaly předchozí generace. Holky se ještě nevyrovnaly se změnou v rodině a už musí čelit poměrům na škole. I když se na první pohled jeví zdejší poměry dobré - studují zde děti bohatých rodičů - všechno je trochu jinak. Pod povrchem bují šikana, nejistá Bel hledá své místo a ve své slabosti se upne k největší potvoře na škole. Kvůli ní se sama dostává do problémů. Navíc se cítí osamělá, nerozumí si se svým dvojčetem Rosou, tak hledá oporu ve svém učiteli. Rosa dobře tuší, že se labilní Bel řítí do zkázy, ale neumí tomu nijak zabránit. Na opačné straně tu sledujeme dění v rodině Donovanových. Usilovnou snahu Heathe Donovana, který chce dokázat, že i on se umí vydrápat na vrchol společnosti. Už jednou selhal, když zfalšoval svůj román a teď chce za každou cenu uspět. Umí dobře zmanipulovat okolí a svých charismatem obloudí každého. Stává se ředitelem. Manželka Sarah, spolu s ním pracující na téže škole, mu poskytuje královské zázemí i důvěru. A do toho málem několikanásobná vražda. Já jsem bohužel od začátku dobře tipovala, jak to dopadne a kdo Bel zavraždil, ale to neubírá knize na kvalitě. Od Michele Campbellové je to můj první román a rozhodně si s chutí přečtu další.

čef
05.01.2020 4 z 5

Zpočátku jsem si myslel, že se jedná o nějaký edukační blátobol o tom, jak se mají dospívající chovat ve škole resp. na internátu. Naštěstí se však z toho vyvinul docela zajímavý psychologický a napínavý příběh, v závěru až horor. Ne, že by se pro mne nedal trochu zkrátit, byly zde místa, které pro mne byly jako házet perly…tedy mně. Takže jo, dá se to docela číst.

Petraadeen
04.01.2020 4 z 5

Mne sa pacilo, ze pribeh bol rozpravsny z pohladu troch roznych postav, cize sme presne vedeli kto co preco robi. Kazda postava je ina, je fajn vidiet situacie z kazdej perspektivy a zaroven tsk pochopit jednanie kazdej z nich.

ber
04.01.2020 5 z 5

Moc dobře propracovaný děj, nutil mě pořád číst dál a dál. Na konci ta třešnička na dortu byla taky fajn.

Ophelie
01.01.2020 4 z 5

Hlavními postavami příběhu jsou dvojčata Bel a Rose, každá je povahově úplně jiná a snaží se (každá svým způsobem) zapadnout mezi ostatní, když nastoupí na prestižní školu Odell... Kniha se dobře četla, napínavý děj, ke konci jsem nemohla přestat číst, protože jsem musela vědět, jak to skončí, resp. kdo je vinen... Knihu můžu doporučit.

gordon13
30.12.2019 5 z 5

I druhá kniha paní autorky se mi hodně líbila, nepřišla mi tedy plná zvratů, všechno spíš tak přirozeně vyplývalo z děje, ale příběh opravdu zajímavý a strašně dobře se četl, těším se na další knihu!

LadyCarousel
28.12.2019 4 z 5

Konečně po dlouhé době knížka, kde jsem si pomyslela, že se postavy chovají celkem racionálně, reálně. uvěřitelně. To jak Rose váhala, jít či nejít za sestrou, nebyly tam zbytečné opletačky s vyfocením fotky, Cuddy... Možná to trošku přeženu, ale tohle by se fakt v tom dnešním světě mohlo stát.

zbožňuju_knihy
28.12.2019 3 z 5

Tedy číst kvalitní literaturu - třeba čtyři knihy od Remarquea, které jsem přečetla v krátkém čase za sebou - a pak si dát tohle..
Když jsem knihu začínala číst, byla jsem dost otrávená z toho, jak literatura upadla, je psána jako pro hlupáky, jsou tam chyby, všechno je vysvětlováno, jako když si člověk nic sám nedomyslí. Začátek knihy je směrován na náctileté: tváří se jako kniha pro mládež. Děj se postupně přesune, chytá jakýsi grif a vtahuje vás do děje. Konec je protahovaný a zbytečně zdlouhavý. V posledních dvou stranách nás chce autorka zřejmě šokovat, ano i já jsem byla šokovaná, že je už konečně konec.
Za mne lepší průměr, 3 a 1/2*

trudoš
23.12.2019 4 z 5

Michele Campbellová evidentně ví, jak snadno dokážu podlehnout svodům dívčího internátu. Vůbec přitom nejde o to, že by mě fascinovaly všechny ty mladé holky ve skládaných sukních. Spíš mi imponuje prostředí, které doslova vybízí k rozehrání psychologického hororu. A buď autorka podobnou školou prošla, nebo má někoho, kdo jí dodává interní informace, protože už podruhé mě snadno zvládla vtáhnout do děje skvěle zachycenými kulisami. Ostatně ani zápletka není špatně rozvržená - hned zkraje se nadhodí vražda, pak se vrátíme o pár měsíců zpět a sledujeme příčiny, které ke zločinu vedly, přičemž chvilkové prostřihy z přítomnosti nutí čtenáře přehodnocovat souvislosti. V tomhle ohledu funguje koncepce precizně.
Problém jsem měl pouze s charaktery hlavních protagonistek, které jdou až příliš na ruku potřebám vtěsnat do vyprávění atraktivní zvraty. Epilog ovšem dává celé tragedii maličko jiný rozměr, v němž z absence morálních hodnot některých lidí doslova běhá mráz po zádech. Takže u mě dobrý.

pavlinka0250
19.12.2019 5 z 5

Opravdu kniha plná brilantních zvratů. A velice dobře vykreslená atmosféra, připadalo mi jako bych byla součástí příběhu.
Napínavé, čtivé, z mého pohledu mohu doporučit.
*****

Katulinka69
11.12.2019 4 z 5

Tak do téhle knihy jsem se extra nehrnula, ale jak se říká:Nesuď knihu podle obalu-prostě super. Krátké kapitoly, děj hned od začátku, mělo to štavu,fajné .

cmelda26
03.12.2019 5 z 5

Kniha mě celkem brzy vtáhla do děje , zajímavý psychothriller.