Byla to tichá dívka

Byla to tichá dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405382/bmid_byla-to-ticha-divka-uGl-405382.jpg 4 422 147

DVĚ SESTRY-DVOJČATA, JEDNA PRESTIŽNÍ ŠKOLA… A VRAŽDA Dvě sestry, Rose a Bel Enrightovy, se zapíší na prestižní internátní školu Odell v Nové Anglii, což by mohla být nejlepší událost jejich dosavadního života. Každá ze sester – ačkoli jsou dvojčata – je ale úplně jiná a škola mezi nimi vyvolá naprosto nečekanou rivalitu. Odell má totiž i své temné stránky: děti z bohatých rodin, které jsou ponechány bez kontroly a bez pravidel; tradice a rituály, jejichž následky jsou vážnější, než by se na první pohled mohlo zdát; touhy a utajená přání, která nemohou vést k ničemu jinému než k tragédii. Sarah Donovanová je manželkou ambiciózního učitele a také pro ni by se Odell mohl stát tím nejlepším, co její rodinu potkalo. Jak dobře ale zná svého manžela? Je to skutečně milující otec nebo jen mazaný lhář? A když jedné temné noci dojde k vraždě, kdo je vinen, kdo zná pravdu, a kdo v tom byl zapletený od samého začátku? Byla to jedna tichá dívka? Protože vrahem nemusí být vždycky ten, od koho byste to nejvíc čekali…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

She Was the Quiet One , 2018

Elapheg
21.02.2021 4 z 5

Je to mé první setkání s touto autorkou. Kniha se mi líbila, ale půjdu trochu proti proudu, dávám tentokráte 4 hvězdičky. Isabel a Rose, dvojčata nastoupí na prestižní školu Odell a zde dojde k rozkolu mezi sestrami, protože každá z nich je jiná a každá z nich si zvolí jiné kamarádky. Bohužel na škole jsou i bohatí, rozmazlení spratci, kteří se baví neštěstím druhých a tak problém na sebe nenechá dlouho čekat. K tomu navíc do hry vstupují manželé, poradci pro žáky Odell, Donovanovi, kteří mají taky vlastní ambice, vlastní temné tajemství. Když dojde k vraždě, začne se vyšetřovat, kdo je vinen. V první části knihy se dozvíte o vraždě, teprve v druhé části je odhaleno, kdo skutečně zemřel, což se mi líbilo a nutilo mě to číst dál. Bylo to dobré, velmi hodnotím, že ne brutální, ale finální zvrat mě tolik nepřekvapil, jak jsem si přál. Autorce přesto děkuji za dobrou knihu a určitě od ní zkusím i jiné knihy. Ano, knihu mohu doporučit. :-)

Nelička
11.02.2021 5 z 5

No tak tohle bylo fakt něco! Knížku jsem doslova zhltla za pár dní a po celou tu dobu jsem se nemohla odtrhnout. Perfektně napsaný příběh. Bavilo mě to s každou stránkou víc a víc. Furt bylo co číst, pořád se dělo něco dalšího a dalšího.. A konec ten byl famózně geniální! Kdyby to šlo, dala bych hvězdiček i víc!

veronika8042
08.02.2021 5 z 5

Perfektní! Kniha se četla sama. Skvělý styl psaní, postavy sympatické, dej uveritelny. Napětí nechybělo, při některých kapitolách jsem zadrzovala dech, jak to bylo napínavé. Nemám co vytknout.

Bebe2004
26.01.2021 5 z 5

Jeden z nejlepších thrillerů, které jsem kdy četla. A to i proto, že to má příběh, který zaujme, postavy, které jsem si snadno osvojila. Líbilo se mi, že tam nešlo jen o vraždu. Četlo se to krásně, bylo to uvěřitelné. Jsem velmi spokojená.

jasmína
25.01.2021 5 z 5

Kniha napínavá, docela drsná, epilog mě překvapil......

i.stefany
14.01.2021 5 z 5

400 stran napětí. Moc příjemná detektivka z prostředí prestižní střední školy, sebevědomých studentů a jejich bohatých rodičů. Kniha je moc dobře napsaná, prokládaná výslechy svědků a je napínavá až do finále. Dlouho není zřejmé, která z dívek zemřela, a i když se zdá, že indicie vedoucí k pachateli jsou od začátku jasné, není to tak úplně pravda. Podezřelých je víc. Moc jsem si čtení užila.

kofola33
09.01.2021 4 z 5

Ctiva knizka, misty napinava, ovsem cetla jsem uz mnohem lepsi. Kdo je pachatel bylo jasne docela brzy, jen jsem nevedela jak a kdy... za me slusny prumer.

Aghatte
08.12.2020 2 z 5

Poněkud předvídatelné, vlastně od prvních stránek je jasné, kdo bude pachatel. To by mi tak nevadilo, kdo už něco přečetl, je těžké pořád přicházet s něčím wow..., ani to ale od knih nevyžaduji.
Čím jsem starší, tím více mi vadí adolescenti podávaní jako smečka neřádů, co jen fetují, podvádí, lžou, chlastají, intrikují, šikanují a jsou přikryti penězi svých bohatých rodičů. Prostě, pokud je to ústředním motivem knihy, já to těžko trávím.
Mám doma dva puberťáky, ale nesnesla bych pomyšlení, že dělají jen zlomek toho, o čem čtu. Samozřejmě, že mi nevykají a nepředčítají básně, ale jsou tak nějak hodní a v jádru nezkažení. Díky bohu! A také asi nemám ty prachy, kterými bych je mohla přikrýt :-)

Takže, průměrná kniha s jasnou zápletkou a nehezkým prostředím. Cítím se tak nějak ušpiněná, když to čtu. No a ten doslov... Katastrofa.

Gabusza
07.11.2020 5 z 5

Nemám co vytknout. Čtivá, napínavá, do odhalení člověk neví, která se sester vlastně byla zavražděna, fakt supr kniha.

Nerissa
20.10.2020 3 z 5

Dala bych 2,5 hvězdičky kdyby to šlo. Nebylo to vyloženě špatné, ale byla tam snad jen jedna jediná sympatická osoba a ta byla trochu hloupá a hodně naivní. Ostatní byli nesympatičtí a tak hrozně moc protivní. Nic mě nenutilo jim fandit nebo se o ně bát. Byli mi naprosto fuk a to mi u knížky, která má být trillerem vadí. Chci hrdinům fandit a bát se o ně. Před koncem knihy jsem ani nevěřila jejich jednání. Přišlo mi nelogické a autorkou násilně protlačené, aby kniha skončila, jak chtěla ona, ne jak chtěl příběh.

Daenerys
07.10.2020 4 z 5

Bylo to fajn, prostředí internátní školy mi přišlo atraktivní, stejně tak i přepisy výslechů na začátku kapitol a vůbec způsob vyprávění.

hopen
20.09.2020 4 z 5

Pěkné čtení od samého začátku až po konec.

Pavlína2019
05.09.2020 5 z 5

Perfektní čtení!!! Velice dobře napsané, děj utíká velmi rychle - klidně bych četla dál... Do posledních stránek nevíte co a jak. Skutečně napínavé zajímavé téma. Rozhodně doporučuji!!

ckamusa
31.08.2020 5 z 5

Dvě sestry, dvojčata, ale každá úplně jiná, kniha začíná seznámením s oběma dívkami a jejich nástupem na prestižní školu. Na první pohled nic nenasvědčuje tomu, co se může stát, pouze proložení děje přepisy výslechů.
Kniha se mi líbila, dobře se četla, měla spád a zápletka byla tyk dobře promyšlená. Určitě doporučuji k přečtení.

Lukeronka
20.08.2020 4 z 5

Od knížky jsem moc nečekala a pak mě velmi mile překvapila.. celou dobu nevíte, která ze sester zemře a každou kapitolu si myslíte něco jiného. Měla jsem trochu problém, že se mi sestry pletly a musela jsem si ujasňovat, která je která, ale postupně jsem si zvykla a příjemně se to četlo.

Mirin1349
18.08.2020 4 z 5

Hned na začátku jsou karty rozdány a my víme, že jedno z dvojčat zemřelo. Otázkou je, které z nich, proč a kdo za to může. Ani jedna ze sester mi k srdci nepřirostla. Obě byly svým způsobem dost protivné, takže adeptkou mohla být jedna i druhá. Celý příběh je protknut výpověďmi svědků, poslední dobou si těchto vsuvek začínám všímat čím dál tím víc. Přijde mi, že to kolikrát autoři tlačí na sílu, aby svoji knihu nějakým způsobem ozvláštnili. V tomto případě to ale význam mělo, i díky druhé části knihy, ve které již vyšetřovatelé reálně vystupují. Příběh byl čtivý, zajímalo mě, jak to dopadne.

Soník87
17.08.2020 5 z 5

Za mě od začátku naprostá pecka! Zamilovala jsem si příběh i všechny postavy. Četlo se to samo... Ano, pár stránek je možná trochu zdlouhavých, ale to vůbec nevadí.. já bych ještě klidně přidala. Autorce děkuji a těším se na její další knížky :-)

ddkk
15.08.2020 4 z 5

Dost dlouho to vypadalo spíš na nějaký YA románek z prostředí novoanglické internátní školy. Ale není. Jde o vztahy, jde o sociopatické chování a jde o vraždu. I forma, jakou autorka zvolila, je zajímavá, vyprávění o událostech, které tragickému konci předcházely, se prolíná s výslechy zúčastněných...

Nemyslím, že je to to nejlepší, co u nás na podobné téma vyšlo, ale kniha je čtivá, dobře napsaná, napínavá a i když nemá právě překvapivý závěr, epilog to nakonec definitivně rozsekne.

Dávám krásné čtyři hvězdy a doporučuji.

adlenka
11.08.2020 3 z 5

Kdybych hodnotila první dvě třetiny, dala bych 4 hvězdičky. Ta poslední třetina mi to zkazila. Jedno klišé za druhým - tma, déšť, vítr, sklep, les, nemá mobil, jde někam sama, ač se ji to nezdá... navíc chování Sarah bylo na konci... no řekněme hloupé. Ale jinak dobrý příběh, skoro do konce jsem si nebyla jistá, která z nich to byla.

janik6969
26.07.2020 5 z 5

mě se příběh líbil, bylo to napínavé, skoro až do konce jsem vlastně nevěděla, která z děvčat zemře. Styl vyprávění mi sedl, a ten předvídatelný konec? proč ne? pro mě je zajímavá i ta spousta slov, která mě k tomu konci dovedou.