Bůh chodí po světě vždycky inkognito

Nová kniha autora mezinárodního bestselleru Muž, který chtěl být šťastný je poutavým a inspirativním příběhem, který otevírá cestu k nejhlubším úvahám o nás samotných: Jak překonat své zábrany, strach a naučené chování a vybočit z nalinkované cesty svého života, když nám nepřináší uspokojení? Jak se vymanit ze stereotypů, které omezují náš život? Jak poznat sebe sama? Představte si, že jste úplně na dně, chcete skoncovat se životem, a v posledním okamžiku se objeví neznámý muž, který vám zachrání život. Vy se mu na oplátku zavážete, že uděláte všechno, co vám řekne, a splníte veškeré příkazy a úkoly, které vám uloží. Nemáte na výběr, na dohodu přistoupíte a ocitnete se v neuvěřitelné situaci, nad kterou nemáte žádnou kontrolu. Ze dne na den přestanete být pánem svého života. Váš život je ale najednou mnohem zajímavější než dřív. Začínáte si klást otázky, které jste si dosud nekladli. Prostřednictvím zkoušek, které podstupujete, začínáte objevovat sebe sama. Postupně se vás však zmocní pochyby. Co má ten muž, který se vám připletl do života, vlastně v úmyslu? Kým doopravdy je? A kdo jsou ty záhadné postavy z jeho okolí? Na povrch vyplouvá čím dál víc podezřelých okolností a váš neklid se stupňuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66443/buh-chodi-po-svete-vzdycky-inkognit-oPQ-66443.jpg 4.3420
Duchovní literatura, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Rybka Publishers

Dieu voyage toujours incognito, 2010

Kniha Bůh chodí po světě vždycky inkognito

GepardLady

Tahle kniha se mi opakovaně objevovala tady na DK, tak jsem se s ní chtěla seznámit blíž. Zajímavý titul, anotace pro mě byla příslibem myšlenkově hlubokého a strhujícího čtení. Po přečtení mám ale dojem příběhu neskutečně přitaženého za vlasy a ne úplně kvalitně zpracovaného literárního díla. Autor má určitě o dost větší potenciál, než jaký pro psaní využívá. Tolik zbytečných vycpávek děje, přímých řečí, "retardérů" v podobě popisů podružných detailů a pitvání myšlenkových pochodů hlavního hrdiny... Bylo to jako jízda po D1. Jinak jsem se u čtení párkrát zasmála, v poslední třetině jsem byla i napjatá, i když jsem věděla, že to musí dopadnout tak, jak to dopadlo. Překvapením bylo rozuzlení, nadbytečná už mi přišla poslední kapitola - ale budiž. Celkem vzato to není takový knižní zázrak, jak jsem očekávala. Po další knize už raději nesáhnu.

Ashi

Kniha se četla skvěle. Humorné situace mě velice pobavili. Přečetla jsem v kuse více stránek než jsem měla původně v plánu. příběh plyne krásně zajímavě a humorné scénky jsou opravdu dokonalé.
Jediné co mě nezaujalo byl konec. Přišel mi takový moc... grandiozní / nečekaný / rádovy zajímavý? Některé zápletky se tak vysvětlily způsobem, který mi připadal již přehnaný.

Wasylka79

Osobní rozvoj podaný v příběhu.Zabrany máme pouze v hlavě.Hezka a čtivá kniha.

hokaca

Je to má už druhá kniha od tohoto autora. Stejně jako v první je na příběh nutno koukat z nadhledu, ale čte se moc hezky. Sedí mi styl seberozvoje zasazeného do příběhu, byť pro mě hodně nadsazeného a nerealistického. Celkový dojem lepší průměr.

AbigailBC

Kniha mě vážně překvapila. Původně jsem ji koupila jako dárek a vůbec se nechystala ji číst, pak jsem ji plánovala jen zběžně prolistovat, až jsem se nakonec začetla do první kapitoly a musela pokračovat dál a dál. (Ono po takovéto první kapitole jde jen těžko přestat.) Stylem psaní mi opravdu sedla (až na ty popisné pasáže, i když byly pěkné, často tam působily jako naprosto nepotřebná a přebytečná vata) a v poslední třetině jsem byla tak napjatá, že jsem ji jen nerada odkládala, když jsem musela jít dělat něco jiného. Čekala jsem esoteriku, proto jsem se před čtením zdráhala, nakonec jí tam ale nebylo a místo toho ji nahradil příběh až hodný filmového zpracování. Za mě krásná emotivní i motivační kniha plná poselství, ze kterých si každý vytáhne to svoje.

irmag

Bezva kniha! Doporučuji!

Anickahor

Na této knížce se mi líbí, že může být knihou zaměřenou na osobní rozvoj, ale nemusí. Záleží na čtenáři, jestli k ději bude přistupovat pouze jako k příběhu, či si něco odnese do svého života. Mně osobně tedy tohle pojetí (tedy do příběhu zaobalených) seberozvojových knih sedí mnohem víc než pouhé poučky sepsané do publikace.

YA-girl

Do půlky mi kniha přišla hooodně napínavá; pak už jsem děj upozadila, protože mi došlo, že pointa nebude bůhvíjak mysteriózní ;), a bavilo mě to spíš z toho psychologického hlediska. Líbilo se mi, že spolu s Alanem se i já coby čtenář můžu vypravit na sebeobjevnou cestu :-). Největší dojem ve mně zanechala lekce "z pekařství" a "z luxusního klenotnictví", ale zamyšleníhodných rad ohledně zvyšování přirozeného sebevědomí tam bylo mnohem víc! Na každého holt "vyskočí" to, co si momentálně potřebuje vyřešit... jsem celkem zvědavá, co na mě vyskočí, až se ke knize za pár let vrátím ;).

Hanka308

Kniha je naprosto úžasná. Moc se mi líbila. A přála bych si, aby bylo více takových "probutených Alanů". Děkuji pane Gounelle.

knihyKeMne

Zprvu ani moc nelíbila, takový depresívní začátek, že. Ale jak hoch začne plnit úkoly, to jsem se smála nahlas (loutka...), ač to u knih nemám ve zvyku. Poutavé to bylo i proto, že znám takového člověka, který by přesně takhle potřeboval "vyléčit", a neustále se mi do hlavní postavy mimoděk dosazoval. K mému překvapení mě kniha do sebe vtahovala stále víc, až mě úplně dostala. A tak to má u knihy být. Zvažuju její pořízení do knihotéky, mám takové tušení, že si ji někdy budu chtít přečíst znova.

antonio22

Kniha zprvu dost vláčná, autor se výživa v takových těch omáčkach které moc nemusím.. Popisuje koberce, lustry, oblohu.. Ale četl jsem dal, ptze zápletka je poutavá a nakonec kromě těch okecavacek můžu doporučit.
Kniha má hlubší smysl v podobě rad jak pracovat s rozvojem osobnosti, které dostává hlavní hrdina, ale dají se aplikovat obecně.

het2

Obvyklá šablona Gounellových knih - rozvrácený hrdina, který si více či méně uvědomuje, že mu toho v životě setsakra hodně chybí se vydává za pomoci moudrého mentora na cestu sebepoznání a osobního rozvoje - tady prochází nejednou změnou. A není to vůbec na škodu. Za prvé je mnohem větší důraz kladen na příběh a za druhé, se zhruba v polovině spolu s hrdinou začneme ptát, co je skutečným záměrem jeho tajemného mentora. Příběh tak dostává místy až thrillerový nádech. Co je ale mnohem důležitější, najednou se spolu s hrdinou musíme ptát, zda jsou teze, rady a úkoly, které nám autor mentorovými ústy předkládá míněny vůbec dobře. Mají hrdinu posunout oprovdu dopředu nebo ho naopak mají definitivně zlomit a dostat do područí dokonalého manipulátora s nejasnými úmysly. A tohle je bezva, najednou o všem, co Vám autor předkládá musíte přemýšlet jinak a mnohem víc, neservíruje Vám tady obecné pravdy. Vy sami se musíte rozhodnout, co přijmout a co ne. Opět je tam jemný humor a nečekaně i slušný příběh a celá řada zvratů. Ve finále je to taková pohádka, ale líbilo se mi to opět hodně a pár myšlenek jsem si podtrhal. 4,5 *

bublifut

Jako každá jeho kniha .... Výborná.

Andrushka

Za mě velice příjemné počteníčko, pár poznámek jsem v pustila i do mého diáře a rozhodně nebude špatné si je občas připomenout. V životě jde o to jak si jej sami nastavíme. Jestli budeme frfňat, že něco nejde nebo jestli to příjmeme jako výzvu. Moc se mi kniha líbila. moc doporučuji přečíst.

vojtech5896

Příběh o osobním rozvoji člověka, který si může každý určitým způsobem vztáhnout sám na sebe. Hlavní hrdina prochází sérií úkolů a zároveň se snaží zjistit skutečnou identitu a záměry svého učitele.

BlackFun
24.11.2019

Velmi zajímavý příběh. Některé pasáže mě oslovily a daly podnět pro zamyšlení. Jedná se o milý příběh, který vás vlastně pohladí na duši.

tanyny
25.10.2019

Zrovna mi to celé sedlo. Závěr byl kýčovitý a podle mě nebyl takový potřeba, ale celkové poselství knihy se ke mně dostalo a zafungovalo :-)

5tužka
28.09.2019

Úžasná kniha plná moudrosti, přečetla jsem za jeden den, nedala se odložit :) Určitě se k ní budu vracet a přinesla mi mnohá poučení, ze kterých budu čerpat.

puuha
04.09.2019

Krásně se čte. Zajímavý příběh. Přínosné pro osobní rozvoj. Mohu jen doporučit.

Andrea_I_Am
20.08.2019

Jedna z nejhezčích knih, co jsem četla, ale musím od tothoto názoru odstřihnout závěr, to byla jakási výplň, která s příběhem celkově neměla pro mě nic společného. V knize je zmíněno strašně moc věcí, na které zapomínáme a ten nápad jak s hlavním hrdinou naložit mě prostě strašně bavil.

whxterose
07.07.2019

Je to má první kniha od tohoto autora a díky ní se pustím v co nejbližší době i do dalších. Byla to naprostá pecka. Ráda čtu knihy o osobním rozvoji, ráda čtu knihy z prostředí Francie a ráda čtu knihy o obyčejných smrtelnících, což se autorovi podařilo skvěle skloubit. Rozhodně to nebylo naposledy, co jsem měla tuhle knihu v rukou.

Prim
15.04.2019

Ta kniha mě vůbec nezaujala. Nedočteno.

InExTrEmO
11.03.2019

Je to příběh nebo příručka osobního rozvoje? Autor to dokázal elegantně spojit v jedno a vytvořit čtení od kterého se jen tak neodtrhnete. Ve spoustě situacích jsem tam našel sám sebe, příběh vás doslova svlékne do naha před vámi samotnými, příběhem někoho jiného. Závěr mi připadal trochu jako z blbé telenovely, ale napětí tomu nechybělo.

Randyz1986
17.02.2019

Po Muži, který chtěl být šťastný, je to moje druhá kniha od tohoto autora. Příběh se mi sice zdál poměrně dost nepravděpodobný, ale zárověn mě kniha opět velmi bavila. Podobný typ “duchovních” knih mě v minulosti velmi odrazoval, zvlášť, když je příběh “Bůh” v názvu. Ale poslední dobou mě naopak tento žánr začal velmi bavit, protože jsem zjistil, že např. jako v případě této knihy, se jedná o děj zasazený do prostředí moderní doby a nejedná se o nějaké náboženské vymývání mozku, ale spíše o kombinaci moderní psychologie osobního rozvoje a starých duchovních mouder. A pomocí příběhu čtenář sám pěkně vidí jak tato moudra a rady lze využít v běžném moderním životě anebo naopak z příběhu dané moudro samo pěkně vyplyne.

LucieSiki
28.12.2018

Skvela kniha ???? Často se k ní vracim a rada !

i.snd
19.12.2018

Knihu jsem četla opětovně po několika letech. V mém nitru rozechvěly struny jinou píseň, než-li dříve, což svědčí o tom, že vnitřní skladatel se neustále vyvíjí. Skryté poselství "skvělých darů" pečlivě zabalených v odporných obalech, jež nechceme přijmout a rozbalit, oceníme až poté, když řekneme ano. Klíčová dírka, přes kterou do té chvíle vidíme svůj život a svět vůkol nás, se promění ve větší průzor. A najednou je náš pohled jiný, nový, laskavější.

Dádulka.K.
29.11.2018

Skvělá kniha,která donutí k přemýšlení.Přečetla jsem ji v době,kdy jsem přesně takové nakopnutí potřebovala.Navíc se děj odehrává v mé milované Paříži :)

freejazz
18.11.2018

Úplně jiná knížka než ty, co jsem od Gounelleho četl předtím. Teď opravdu nevím, co si mám o ní myslet... Ale rozhodně nebyla prvoplánově motivační, spíš na přemýšlení.
Jako obvykle, několik drobných detailů mi nesedělo, scházela jim lepší logika a argumentace, ale to je při tak rozsáhlémm díle celkem v pohodě.

HannyC
14.11.2018

Naprosto vystihující popis stavu dnešního "bláznivého" světa očima běžného človíčka, který nedoufaje v nic získává své zdravé znovu objevené "já" :) ... začni měnit sebe a změníš NEJEN svůj svět. Milá knížka, která sice není "precizní", chybí uzavření několika dějových větví ... ale co ... dušičku zahřeje ... vždyť nikdo není perfektní, že?

Dorkald
09.11.2018

nejsme nikterak velký čtenář, ale tohle jsem zvládla během dvou večerů...skvělá kniha!

Cailas
01.11.2018

Knihu jsem dostal jako dárek k narozeninám a totálně mě pohltila. Takhle vhodně vybraný dárek, jsem dlouho nedostal. Troufám si říct, že mi hodně předala i do soukromého života, je tam spousta věcí na zamyšlení a právě díky nim jsem si toho hodně uvědomil. Snad lituji jen, že jsem ji nečetl už když vyšla. Od poloviny mě kniha nepustila a dočetl jsem ji na jeden zátah. Mohu jedině doporučit.

skyline
23.10.2018

Kniha me velmi mile prekvapila. Cetla se skvele. Je v ni mnoho k zamysleni a v mnoha vecech jsem se sama nasla. Doporucuji

Lilda
12.08.2018

Opravdu zajímavá kniha. Dostala jsem se k ní přes mého taťku, kterému byla darována a už pěknou chvíli ležela zaprášená v knihovničce. Nejprve mě samozřejmě upoutal barevný a výrazný obal a potom taky Bůh v názvu.
Je to náročná kniha. Nejprve jsem byla ztracená. Děj se pomalu rozvíjel a já nevěděla, o co jde, ale byla jsem rozhodnuta to dočíst. Po chvíli jsem dostala silný pocit, že autor bude psycholog, jelikož nenápadné psychologické postupy se v jedné v hlavních postav dosti promítaly. A ano, přečetla jsem si popis autora a zjistila jsem, že mimo psychologii se zajímá i o léčitelství a kniha mi začala dávat větší smysl.
Musím říci, že zápletka je velice chytře vymyšlena a příběh je jeden z těch, které na konci dostanou velice rychlý spád, že se člověk nemůže odtrhnout.

Kladně hodnotím popisovací a pozorovací schopnosti autora, a samozřejmě skoro až detektivní zápletku plus nenápadné donucení zamyslet se nad určitými věcmi jako manipulace a moje vlastní hranice.

Mustafa
12.05.2018

Dokonale motivující kniha... Je znát, že autorem je odborník na neuro-lingvistické programování... Jsem nadšena a mám chuť si od něj přečíst vše, co kdy napsal... Včetně odborných článků ;)

LadyHip
19.02.2018

Zhltaná jedním dechem a jsem si jistá, že se k ní jednou vrátím.

Jasmi88
28.01.2018

Kniha se hezky četla a to z důvodu, že jsem skoro jako hlavní postava, která má problémy s komunikací s ostatními lidmi, nechá si skoro všechno líbit, bojí se ostatní odmítnout, říct co si doopravdy myslí a všem vyjít vstříc a pořád přemýšlet nad tím co si o ni ostatní myslí.
Čtenář s povahou jako já, se v ní opravdu najde!

RézinaKudrnatá
19.01.2018

Zajímavá kniha, která nutí člověka se zamyslet nad vlastní existencí a vzorci chování. Konec knihy a její rozuzlení jsem přečetla se zatajeným dechem.

dan-sam
26.12.2017

Trvalo mi téměř přesně rok než jsem knihu dočetl a upřímně: střídaly se u mě fáze nelibosti se zaujetím. Dokud převažovala "seberozvojová linka", nechtělo se mi postupovat kupředu ani trochu. Jakmile se však kyvadlo přehouplo za polovinu a počal převažovat opravdový děj, bylo to výrazně lepší. Nevím, zda bych se do čtení pustil znova, ale dokážu si představit, že ve správné životní fázi to může být zajímavá kniha.

Andy74
20.12.2017

Upřímně, myslela jsem si že si trošku "smlsnu" na motivační knize o seberealizaci a osobním rozvoji :o) Možná jsem to všechno nějak špatně pochopila..... ze začátku byl děj fajn, v hlavní postavě jsem se v mnoha pracovních situacích poznala, bohužel druhou půlku knihy jsem tak nějak prolistovávala, pojednání o burze nerozumím a ani detektivní podtext mi názor nevylepšil.
Závěr mě ani nepřekvapil, jak jinak by to mělo dopadnout....asi jsem opravdu moc praktická (nebo skeptická) anebo přetažená, ale tomuhle "francouzskému snu" nevěřím.
Bohužel - pro mne ani motivační, ani detektivka.

Denuš
04.12.2017

Další nápaditý příběh doprovázen osobním rozvojem hlavního hrdiny, který nás dovolí zapřemýšlet i nad životem vlastním. Osobně se mi tenhle styl líbí. Jediné, co mi zde vadilo, bylo občasné rozepisování se o jinak nedůležitých věcech. V pohodě by se tak kniha dala zestručnit na polovinu obsahu. Podle mne by se tak lépe četla a čtenář by zůstal připoután k ději příběhu, bez zbytečných informací o burze a podobných tématech. Pro někoho, kdo se však o burzu zajímá, to může být zajímavé počtení. Zatím je to má druhá kniha od Gounelleho, ale už teď můžu říci, že ho vřele doporučuji.

AnnaNešporová
22.11.2017

Nejvíc se mi líbila část, kde se zbavoval závislosti na kouření. Kniha byla zajímavá a těším se na přečtení dalších autorových knih.

LuciíŠvarc
04.11.2017

Knížku jsem dostala jako dárek, nevěděla jsem tedy, co přesně očekávat. Příběh se mi vryl pod kůži a dost otevřel oči, dokonce mě to vedlo i k tomu, pár věcí v životě přehodnotit. Knížka tedy splnila svůj účel a nikdy bych neřekla... že tento styl může mít tak krásný příběh. :)

Kája95
30.10.2017

Jedním slovem ZAJÍMAVÉ :)

mishka1976
22.10.2017

Napínavý příběh, který donutí člověka přemýšlet sám a sobě. O svém jednání, postojích, prioritách v životě. Za mě seberozvojová, a navíc velice čtivá :-)

michal.fremund
17.09.2017

fantazie !

tarasnica
10.09.2017

Až na ten zbytečné zdlouhavý závěr vynikající příběh.

vurstík
05.08.2017

Překrásné
Není co dodat

Otas17
07.07.2017

Četl jsem tuto knihu jakožto druhou od tohoto autora, v diskuzi na internetu mi byla doporučena, že je ještě lepší než Muž, který chtěl být šťastný. Netroufnu si říci, jestli byla lepší, anebo ne. Každopádně zde byl více rozvinut příběh. Četla se mi dobře, jen pro někoho může být únavné čtení o burze, o práci apod.

Kaca24
29.06.2017

Zajímavá kniha, člověk se v ní tak trochu najde.. Jen mi trochu vadilo popisování chodu firmy a firemní problémy, tyto pasáže jsem přeskakovala.

Ssojka42
21.06.2017

Kniha, která má spád. Krásný příběh!

meluzena
19.04.2017

Zajímavý a poutavě napsaný příběh o mladíkovi, který si prožil své životní kotrmelce a cestou pobral nějakou tu moudrost.
Některé pasáže, kde vysvětluje svět velkých podniků a akcií, jsem přeskakovala, od jiných jsem se nemohla odtrhnout.
Můj muž do knížky nakoukl, zlehka se začetl, a postupně se do ní tak zakousl, že četl a četl - a četl až do půl druhé ranní, kdy ji konečně dočetl a mohl odložit :-).

SteveP1
31.03.2017

Příběh mladého introvertního Američana, narozeného ve Francii a posléze vracejícího se a žijícího znovu ve Francii, kde se snaží najít své francouzské kořeny, své místo ve společnosti a taky tak trochu sám sebe.
Neznámý otec, který opustí rodinu když je Alan ještě dítě, matka, která jej nutila vynikat v oblastech, které neměl rád, milující a milovaná přítelkyně Audrey, která ho uprostřed krásného milostného vztahu zničehonic opouští. Zoufalý a zdrcený Alan, postrádající najednou smysl svého života, se rozhodne svůj život ukončit. Jednoho večera, když se chystá skočit z jednoho z nosníků Eiffelovy věže, objeví se tajemný muž, který ho přesvědčí, aby zůstal naživu se slibem, že radikálně změní jeho život a pomůže mu nalézt životní štěstí za podmínky, že se bude řídit jeho radami a udělá vše, co mu bude přikázáno. Alan vše zváží a nakonec nabídku přijímá. Začíná nové dobrodružství, Alan postupně plní úkoly tajemného muže, díky tomu se začíná zbavovat svých slabých stránek, studu, strachu a pocitu, že člověk je jen obětí svého osudu, vláčenou neúprosně životem. Mění své zažité vzorce chování, učí se, jak zlepšit mezilidské vztahy - taktice, jak s lidmi jednat a dosáhnout toho, aby dělali to co on chce - nesnaží se je tedy měnit, protože tudy cesta k úspěchu a vzájemnému porozumění nevede, jde o to spíš jim porozumět, vžít se do jejich povah, charakterů a způsobů uvažování a jednání a na základě tohoto poznání najít platformu pro společnou řeč a vzájemné porozumění..A co je hlavní, Alan mění sám sebe, získává sebevědomí, morálně a emocionálně se rozvíjí a stává se z něj jiný člověk…Zároveň pátrá po identitě tajemného muže a snaží se zjistit, co vlastně chce, proč toto vše vůbec dělá a jaké pro to má důvody. Copak je možné, aby k tomu neměl nějaký vážný důvod a nic za své služby nechtěl ?
Autor je výborný vypravěč, příběh je vyprávěný velice lehce, přirozeně, příjemnou, lidskou a zábavnou formou s řadou humorných situací, které vyvolají úsměv na tváři. Kromě toho vás donutí velmi nenásilnou formou u čtení o mnoha věcech přemýšlet a nějaké to ponaučení do života vám dá určitě taky. A to přece není málo…

Leusee
15.03.2017

Neuvěřitelně jsem si knihu užila od samého začátku až do konce. Napínavé, originální zápletka a hlavně taky inspirativní. V každém z nás je podle mě trochu Alana a můžeme si vzít z knihy nějaké ponaučení. Konec mi vyrazil dech, opravdu jsem to nečekala. Nemohu se dočkat až si od autora přečtu další jeho knihu.

PetraKV
23.02.2017

Rozhodně jedna z mých oblíbených knih. Příběh má spád, i když je trochu přitažený za vlasy (a ten konec se mi moc nezamlouval), ale několikrát mě přinutil zastavit, zabrzdit, zamyslet se a to vidím jako stěžejní. Nasměroval mne. Tato kniha se mi líbila nejvíce ze všech čtyř autorových dosud vydaných.

Lucky_one
26.12.2016

Z této knížky jsem nebyla až tak nadšená jako z tří dalších stejného autora, možná to bylo tím, že jsem čekala jiný styl vyprávění. Místy jsem i přeskakovala odstavce a vlastně jsem ji chtěla nedočíst - což ale nakonec nešlo, protože jsem začala být zvědavá, jak to dopadne. :) :) Nicméně nelze popřít, že obsahuje mnoho moudrých a poučných myšlenek.

Severinka
29.09.2016

Výborná kniha! Začátek byl takový vlažnější, říkala jsem si: ahá, přehnaně okatě koučovací kniha. Ale pak dostal příběh spád, děj mě vtáhl a četla jsem a nemohla přestat, protože mě moc zajímalo, jak to celé dopadne.

lucatr
31.08.2016

Napínavé, dobře se četlo, obsahuje spoustu myšlenek pro osobní rozvoj. Od finále jsem ale čekala víc...

Jarkatimka
30.08.2016

Tuto knihu jsem již 6x koupila jako dárek. Kromě toho, že má příběh, je v ní spousta témat pro osobní rozvoj, které nevyznívají jako prázdné poučky.

Alize
19.08.2016

Mám velmi kontroverzní pocity pokud jde o tuto knihu. Hned na začátku jsem k ní měla odpor....název Bůh chodí po světě vždycky inkognito....uff, počítala jsem s nudou a hodlala jsem knihu jen tak narychlo prolistovat, a zkusit, jestli alespoň jedna stránka bude k něčemu. Spojit název s inspirací u Einsteina mne naprosto nenapadlo....Ale už první stránky mne docela chytly, četlo se mi lehce, bylo to poutavé, děj měl spád. Nacházela jsem v průběhu celé knihy inspirativní náměty k přehodnocení a zamyšlení nad svým životem. Povzbudila mne k větší hravosti a k tomu, abych i svůj život brala s větší lehkostí, svobodněji. Což hodnotím velmi pozitivně. Moje vlastní pozorování o fungování společností, managementu a tlaků na zaměstnance ve většině případů sedí naprosto přesně bohužel. Takže jsem knihu s chutí přečetla za pár hodin. Rozhodně doporučuju k přečtení, myslím, že všichni máme rezervy a můžeme zapracovat na vlastním sebevědomí....Nad příběhem jako celkem však skřípu zuby, poutavý to bylo to jo....

Lusik88
11.08.2016

Další úžasná knížka od Gounella! Motivace, příběh a krásná atmosféra. Hlavní myšlenky jsem nalezla i v knize Nikdy nedělej kompromis aneb... (autor Chris Voss), akorát víc "prakticky" vyložené - také zajímavá

jiri77
08.06.2016

Skvělá motivační kniha,která člověka posune trochu dál v nahlížení na spokojený život,jen ten závěr se mi zdál trochu překombinovaný tak ubírám jednu hvězdičku.

Eifka
17.05.2016

Kniha, kde se každý o sobě dozví spoustu pravdy - když bude chtít:)..., je zároveň postavená na poutavém příběhu s překvapením na závěr. :)

Danka1975
03.05.2016

Kniha, která potěší, poučí, přinutí k zamyšlení. Kniha, kde zrevidujete hodnoty života. Kniha, která si zaslouží mít své čestné místo v knihovně. Kniha, ke které se můžete vracet a pokaždé v ní najdete "to své". . (záleží v jakém rozpoložení se budete nacházet :-))). . .také jsem se bála jako
v komentáři níže, že se bude jednat o určitou "vymívárnu mozků" :-), ale není tomu tak. Tuším, že autor má co do činění s psychologíí, což je dle mě v knize vidět :-). . . (jsou zde úžasně popisované různé formy terapie, léčení apod :-)))). . za mě kniha, kterou si budete pamatovat i po letech čtení :-). . . .tak je to u mě. Takže doporučuji :-)))

taikatalvi
02.04.2016

Túto knihu som dlho odkladala nabok. Neviem, čo ma odrádzalo, či hrúbka alebo názov, ktorý sľuboval niečo vysoko filozofické. No po pár stranách som sa do nej začítala tak, že som ju nevedela odložiť. A asi to "Boh" chcel, aby som ju odkladala a prečítala v momente, keď som najviac potrebovala všetky tie úvahy a múdrosti počuť. V niektorých prípadoch som sa s hlavným predstaviteľom Alanom stotožnila úplne. Kniha ma osviežila a nabrala som druhý dych v mojej drbnutej práci, s mojim drbnutými susedmi a asi si zájdem do zlatníctva Cartier... :)

Wifi.n
11.03.2016

konec je veliké překvapení...

greetchen
11.01.2016

Hluboká kniha, kterou přečtete s lehkostí. Bála jsem se, že to bude nudná "příručka" inspirující k osobnímu rozvoji, ke změně života a k nalezení správného směru, vedoucího k naplnění naší existence tady... Ale nikoli. Potěšilo mě, že jde o příjemně čtivý, dramatický příběh (místy až z prvky thrilleru!), ve kterém hlubokomyslné poslání vyvěrá jakci mimoděk. Knihu tedy hltáte jedním dechem a přitom vám v hlavě ulpívají zásadní citáty, myšlenky, něco, co by mohlo pozměnit vaše uvažování o životě a ukázat vám jinou cestu. Když budete chtít.

Janin
31.12.2015

Dnes jsem ji dočetla.Nádherná kniha,hluboká svým obsahem,ještě ve mně doznívá,rezonuje,volá k návratu.Jsem ji ráda,že mi ji doporučil můj přítel a že jsem se konečně dostala k jejímu působivému a hlubokému obsahu.Janin

Anna 13
14.11.2015

Knihu jsem četla týden, protože jsem si jí chtěla vychutnat až do hlubin mé duše. Pro mne to byla další kniha, která mne posunula dál a já jsem se o svých názorech přesvědčila. Tento autor vyjadřuje přesně mé pocity. Muž, který chtěl být šťastný je pro mne stále nejlepší knihou od tohoto autora.

Celou mou procítěnou recenzi si přečtěte zde:

Čtěte knihy tohoto autora a nechte své srdce skutečně bít!

frutis888
07.11.2015

Super kniha. Úžasně zakomponovaná filozofie a psychologie do velice čtivého příběhu. Dostala se snad skoro na vrchol mých přečtených knih.

niknikita
30.10.2015

Tak nevím jak hodnotit a neublížit? Prvních pár stránek jsem četla docela se zájmem a našla tam i něco k zamyšlení, ale pak se objevila spousta zbytečného balastu a moje pozornost šla do háje. Dát hlídacímu psu jméno Stalin bylo vtipné a tak je to jedno z mála, co se mi po přeštení uložilo do hlavy :-)
Snad bude "Muž, který chtěl být šťastný" lepší volba.

WerušBeruš
26.10.2015

Knížka není špatná, ale je pro mě nejmíň zajímavá od tohoto autora.

MedvidekS
13.10.2015

Parádní čtení, k zamyšlení :-)

ji7967
02.08.2015

Prostě úžasná kniha.

TyraB
21.07.2015

Wow, super knížka. Myslím, že se v ní každý (někdo více, někdo méně) najde. Psychologicko-filozoficky laděná, ale zároveň je vše zakomponováno do příběhu, který dodává knize velkou čtivost. Trochu chápu rozčarování některých ohledně závěru knihy (který, přiznávám, mě ani na chvíli nenapadl), ale nakonec si říkám, proč ne?

Monicay
11.04.2015

Knihu jsem dočetla už před asi měsícem a po takové době musím říct, že ve mě nijak extra silný dojem nezanechala. Mnohem víc se mi líbila kniha Muž, který chtěl být šťastný od stejného autora. Možná za to mohla postava hlavního hrdiny, který mi příliš neseděl. Jeho tajuplný přítel byl však poutavý a bylo zajímavé sledovat, jak postupně zasahuje do hrdinova života a mění jej. Konec mě překvapil, takové rozuzlení jsem nečekala.

bianca5
24.01.2015

Kniha čtivá,zajímavá,"psychologická".....

mschmidtova
22.01.2015

Miluji knihy od tohoto autora. Potvrzuje se mi tak můj názor, že se svým životem můžeme udělat co chceme a že si ho můžeme změnit tak, abychom byli spokojení. Tuto knihu všem doporučuji, je v ní hodně moudra, jako ostatně i v jiných autorových knihách.

Thereza
21.01.2015

Zajímavá kniha nejen o osobním rozvoji, ale i o nevyzpytatelnosti života. Jako motivační čtení je skvělá, ale ten konec mi to nadšení pěkně pokazil. Hlavní hrdina, který se mi až skoro do konce knihy zdál neskutečně skutečný se najednou rozplynul v kýčovitou epickou postavičku. I ten sled událostí byl najednou tak pozitivní a nereálný, že mi překazil všechny iluze o opravdovosti celého smyslu knihy. Nějaká ta pravdivost v tom ale třeba je.

Nikyy
20.01.2015

Chystala jsem se napsat dlouhý komentář, ale pak už jsem ho zde našla. Více než souhlasím s havranicí (viz níže). Knihu doporučuji. A za to, jak jednoduše a čtivě jsou v knize popsány psychoterapeutické metody, skládám autorovi obdiv. Myslím, že pro mnohé čtenáře může být kniha rovněž zdrojem tipů k seberozvoji.

CeP
21.11.2014

Krásný a dojemný příběh s hlubokou myšlenkou.
Taková díla mám rád, která mě nutí u čtení přemýšlet :)

Ita
12.09.2014

Úžasná kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout a každý den jsem se těšila, až se s ní setkám.
Začátek je poněkud zvláštní, ale poté se to rozjede a zastavit se dá leda jen na poslední stránce.
Hodně mi dala, jedna z nejlepších knih, které jsou!

Pawlisman
12.09.2014

Poměrně obsáhlejší, ale moc hezký příběh, který obsahuje prvky sebeřízení a duchovní literatury, stejně jako malý nádech krimi a thrilleru, Všechny knihy Gounella kladou velký důraz na příběh a myšlenky předkládá až druhotně, nenásilně a naštěstí příběhy jsou dobré. Tak i zde. pěkné počtení.

Skawin
28.07.2014

Dobře napsaná motivační kniha, s malinko předpokládaným rozuzlením. Četla jsem ji na dvakrát, protože si ji půjčila dcera a ta mi ji vrátila, až si ji přečetla i její kamarádka... :-)

rfa
13.07.2014

Ani tentokrát příběh od p. Gounella nezklamal, ba naopak. Je to krásný, svěží příběh plný moudrostí, který má každému čtenáři co předat, za což mu tímto srdečně děkuji.

inkara
05.03.2014

Velmi mě zaujalo uvedení do děje. Kniha je opravdu čtivá, první polovina hodně vyprávěcí, ale bavila mě a inspirovala, potom jsem začala mít vztek na pana Debruileho a tak jsem na chvíli knihu odložila. Chtěla jsem ale vědět jak to dopadne, a tak jsem se ke čtení opět vrátila. Druhá polovina má opravdu rychlý spád. Člověk hltá řádky a nemůže se odtrhnout. Jen projev ke konci knihy mi přišel kýčovitý, jak z amerických filmů.
Konec mě opravdu velmi překvapil i když to působilo jako trochu moc náhod najednou. Jsem ráda, že to skončilo dobře. Je to dobrá kniha k zamyšlení. Celkově se mi velmi líbila!

havranice
27.02.2014

Kniha je nesmírně čtivá, pro mě od začátku až do konce, nemohla jsem se odtrhnout. Je v ní jakoby poučný psychologický návod, jak se vymanit z pocitů strachu z ostatních lidí, z toho lišit se, říct svůj názor, nesouhlasit, vyjádřit se a být sám sebou, jak překonat z dětství vrytý pocit vlastní méněcennosti, jak získat větší vnitřní svobodu ve vztahu k druhým a tím s nimi nakonec navázat skutečný autentický vztah. Záměr čtenáře psychologicky poučit a předat rady je z knihy pro mě trošičku rušivě a prvoplánověji cítit, ale i přes tuto účelovost je to vynikajícím způsobem vyprávěný román.Jako psychoterapeut mohu říct, že psychologické principy, které jsou do knihy románově zakomponovány tak, aby je každý pochopil a mohl zkusit aplikovat, jsou reálné a v praxi tak fungují. Pro mě sice tyto principy díky mé profesy byly možná až příliš známé a vysvětlovány příliš polopaticky a pro mě již neobjevně, ale tomu, pro koho to není denní chléb to právě může dobře posloužit a inspirovat v řešení vlastních problémů. I přesto mě kniha nesmírně bavila, má spád, napětí, těšíte se na každou další stránku, navíc kniha nepostrádá rozumnou hodnotovou orientaci.Pro mě byl děj možná až příliš předvídatelný, včetně psychologických rad co hlavní hrdina dostával, a včetně konce, který mě napadl již v polovině, ale přesto mě děj velmi bavil, vtáhl, hlavnímu hrdinovi jsem fandila, jeho osobnostní posuny a boje s ním naplno prožívala. Kniha má happyend, řekla bych, že až příliš jednoznačný,trochu pohádkový, což ji v očích některých může snižovat, ale mě se vlastně líbí, že se autor nesnažil o intelektuálně složitý a nejednoznačný konec, kterým by uspokojil své ego, ale nebál se čtenáře prostě potěšit koncem dobrým, byť se tím vystavil riziku, že konec bude některými pokládán za možná trochu kýčovitý. Já myslím, že je prostě pěkné dovolit si v románu potěšit happyendem. V životě máme nedobrých a nepohádkových konců až až.

Jane23
05.02.2014

Tato kniha mi byla moc doporučována, takže jsem ji do ruky brala s velkým očekáváním. Začátek proto byl spíše rozpačitý, kostrbaté věci, trochu strojené vyprávění s nějakým účelem, který z toho člověk cítí ale moc mu nevěří, nicméně když to člověk přestal vnímat jako román a četl to jako knihu osobního rozvoje, tak to přestalo vadit - a nakonec se z toho stal i ten román.

aliali
27.01.2014

Během knížky jsem pořád nevěděla, co si o tom všem mám myslet, ale závěr byl fantastický a to ovlivnilo moje celkové hodnocení knížky.

kika 13
21.12.2013

Hezky psaná netradiční téma.Zaujala mě.

olma
08.12.2013odpad!

Dostala jsem do ruky tuto knihu přesně ve správný čas. Zrovna řeším svou životní situaci a přemýšlím proč mi nic nevychází, kde se ztratilo moje sebevědomí. Jsem takový Alan. Tato kniha mi pomohla najít částečně odpovědi a snad i cestu jak dál. Určitě si přečtu i druhou knihu Muž, který chtěl být šťastný. Nejvíc mě zarazilo, že na druhých člověk vidí, kde je zakopaný pes, ale na sebe sama tak pohlížet neumí. A na rozdíl od ostatních komentářů, mě zajímala první polovina knihy a druhou polovinu jsem dočetla velmi rychle.

between
05.12.2013

Byl jsem příjemně překvapen. Čekal jsem nudnou "učebnici" jako Mnich, který prodal své ferrari, ale tahle knížka má příběh a nějaký děj. Závěr trochu překombinovaný, ale i tak se to dobře četlo a myšlenky byly celkem nenásilně zakomponovány do textu.

zuzak07
08.09.2013

Ze začátku trochu zdlouhavé, po první třetině jsem myslela, že to vzdám, ale udělala jsem moc dobře, že jsem to dočetla. Pak už se to četlo samo.

tulipa
13.08.2013

Musím říct, že některé pasáže z knihy jsou poučné i zajímavé, ale z celé knihy si budu spíše pamatovat pouze slova jako "akcie" či "podniková strategie"; Kniha mě nijak extra nezaujala, spíše jsem byla zvědavá, jak to celé dopadne. A ikdyž jsem tušila, jak to celé skončí, tak musím říct, že ten konec byl fakt přitažený za vlasy.

nudle
12.05.2013

Super

džanaka
13.03.2013

Od této knížky jsem očekával, že se pobavím a přitom se něco dozvím a z tohoto pohledu mě potěšila. Je hezky napsaná, často jsem se zasmál a nakonec vše dobře dopadne. Hlavní hrdina prochází intenzivním osobnostním vývojem formou často extrémních úkolů. Kromě hlavních myšlenek vedoucích k rychlému osobnostnímu rozvoji je zde pospáno peklo současných korporací, jejichž posláním je pouze rychlý růst akcií na burze. Také je zde zachycena atmosféra současné Paříže a v kontrastu s ní i krása francouzského venkova, kde lidé ještě žijí pomalu.

Vercik
17.02.2013

Mě se kniha moc líbila, až na některé pasáže, které mi připadali nudné a to, když se to právě odehrávalo v práci. Jinak ke konci to bylo dost napínavé, pro mě s překvapivým koncem.

kamibe
05.08.2012

Celá kniha mi trochu připomíná Celestýnské proroctví. Taky se tu různá moudra halí do hávu akce a napětí. Jako kdyby autoři hledali cesty, kudy dodat takovéhle věci i lidem, kteří by po nich možná jinak nesáhli.
Všimnu si, komu autor knihu věnuje, a říkám si, jestlipak se něco z toho příběhu tak trochu v bleděmodrém přihodilo přímo jemu – autorovi?
Když se někdo chová jako oběť, moc těžko se mu to říká (většinou takovou klasifikaci odmítne) a moc těžko se mu ukazuje, že existuje i něco jiného, pro něj dosažitelného. Někdy se to dobro k němu musí přistrčit skoro po zlém. To se dělo Alanovi, který se pasoval do role oběti úplně a dokonale. Mnoho lidí chodí po světě a chová se jako on. Moc bych každému přála, aby potkal někoho, kdo by mu řekl: „…musíš si projít určitými zkušenostmi, které změní tvůj pohled na svět a díky nimž překonáš své obavy, pochyby, úzkost…“ a kdo by ho pak po té cestě nových zkušeností ještě doprovázel tak dlouho, až žák začne mít na učitele zlost, osvobodí se od jeho vedení a začne svůj život žít sám – plně a vědomě.
Jestliže se mi tato kniha líbila, asi se můžu těšit, až vezmu do ruky autorovu první knihu, na kterou se v komentářích pějou jakési lepší ódy.

st.me
13.06.2012odpad!

Po Muži, který chtěl být šťastný funguje tahle kniha jako polití kýblem studené vody.
Co mě překvapilo hned, když jsem knihu měla v ruce poprvé, je její tloušťka. V porovnání s předchozí je tohle slušnej macek.
Opět jde o příběh s hlavním hrdinou,Allanem, který je, mám-li to shrnout zoufalec k uzoufání. A díky dost, za vlasy přitažené okolnosti, se nechá jako loutka ovládat cizím člověkem.
Jak už prozrazuje zmníněná objemnost knihy, tak je to plné nezáživných částí. Allan se pasuje do role největšího chudáčka na světě, až má jeden chuť ho chytnout a jednu výchovnou mu vlepit, ať se srovná.
Dostává rady a úkoly, které musí spnit, a které mají sloužit k rozvinutí osobnosti. V porovnání s první knihou autora se de facto jedná jen o opak toho, čeho chcete dosáhnout.
Nechci moc prozrazovat a tak napíšu jen, že konec je FAKT ÚLET. Zakončení děje je tak absurdni, že jsem si musela několikrát promnout oči, jeslti čtu správně. Nevím jestli to autor myslel vážně nebo to tam dal, jen tak na pobavení.
Já jsem teda zírala.

Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení