Bude to bolet, doktore?

Bude to bolet, doktore? https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381915/mid_bude-to-bolet-doktore-e9a-381915.png 4 400 109

Vítejte ve světě, kde je 97hodinový pracovní týden. Vítejte ve světě, kde se dělají rozhodnutí o životě a smrti. Vítejte ve světě s nepřetržitou tsunami tělesných tekutin. Vítejte ve světě, kde vyděláváte míň než automat na nemocničním parkovišti. Dejte sbohem svým přátelům a vztahům. Vítejte v životě mladého lékaře. Když Adam Kay poprvé vkročil na nemocniční oddělení, rázem si uvědomil, že na medicíně je neučili spoustě věcí… Jeho deníky z první linie státního zdravotnictví – potají nadrápané po dlouhých nočních šichtách, nekonečných dnech a prošvihnutých víkendech – jsou střídavě legrační, děsivé a srdcervoucí. Dočista bez zábran v nich popisuje, jaké oběti přinášel ve své době na oltáři vlasti. V knize se dočtete vše o životě mladého lékaře, a také pár věcí, které byste raději ani vědět nechtěli. A ano, může zanechat jizvy.... celý text

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: ekniha , Jota

This is Going to Hurt: Secret Diaries of a Junior Doctor , 2017

alzbeta4340
14.01.2021 4 z 5

Tak, jak autor postupoval kariérním lékařským žebříčkem, jsou jeho zážitky stále zajímavější - i když ne nutně veselejší. Kniha určitě stojí za přečtení.

Phoe-be
12.01.2021 5 z 5

Vtipné i dojemné, smutné a plné šokující reality každodenní práce lékařů. Po přečtení si jejich práce cením ještě více, sama bych rozhodování o životech druhých na bedrech nést nechtěla.

Macek1978
05.01.2021 5 z 5

Velmi příjemná kniha. Kdybych to četl než jsem měl děti asi bych si to dvakrát rozmyslel. Člověk si uvědomí jak málo stačí, aby místo velké radosti bylo velké truchlení a na začátku stojí jenom pouhý člověk...

muchomurka
02.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Knížka byla super. Krátké kapitoly, vyvážené veselé a smutné příhody. Jen mě překvapilo, kolik porodů jenom v Anglii a Skotsku skončilo císaři, kleštěmi apod.
Také mě zaráželo, že jim zdravotnictví takto zvládne fungovat a že není více chyb a omylů zcela vyčerpaných lékařů. A že to ti lékaři nezabalí mnohem dřív. Vždyť kolikrát tam psal, že musel vzít 12 hodinovou směnu zadarmo. Obdivuji ho a ostatní doktory. Mají můj velký respekt.
Že knížka končí jak končí, to beru. Je to život a ne vždy to jde tak, jak jsme si vysnili. Adama chápu a cením si jeho odvahy skončit a jít do neznáma.
Co mi ale bylo líto, že po tak dlouhé době, kdy to zvládali, skončil jeho vztah. Jsem jim fandila, ať to dají.

annacte
23.12.2020 4 z 5

Velice vtipná i dojemná kniha, doporučuji jako malý náhled do života lékaře.

mdracek
18.12.2020 5 z 5

Hezky napsaná kniha, přesně vykreslující jak to funguje ve zdravotnictví. Jako medička to můžu ohodnotit. Vtipné historky vyvažuje pár smutných, ale naprosto reálných situací z praxe začínajícího lékaře.
Skvělá kniha, zasmála jsem se.

malkina11
22.11.2020 5 z 5

Bože...jedna z nejvtipnějších knih, jaké jsem kdy četla, a to i přesto, že končí hrozně smutně. Lituju toho, že se mi ta kniha nedostala do rukou v době, kdy jsem čekala svého druhého syna...dala bych mu jméno Adam :-)!!! Užasná srdcovka :-)

1bublina
17.11.2020 5 z 5

Za mě opravdu perfektní kniha. Někdy smutná, někdy drsná a často velmi vtipná. Britské státní zdravotnictví nemá dobrou pověst - o tom jsem věděla dřív, než jsem začala knihu číst. Ale že je to až takto špatné.. Pro spoustu lidí určitě dobrá kniha k zamyšlení nad tím, že naše české zdravotnictví je na tom lépe, než ve spoustě vyspělejších zemích.

magnolia
10.11.2020 5 z 5

Mnoho komentářů již vystihlo o čem kniha je, a také kdo by se jí měl vyhnout. Já sama jsem si na začátku říkala, že je to moc drsný styl humoru (taky že jo:), přesto jsem deník dočetla. Při čtení se rozhodně nebudete nudit, dozvíte se mnoho z oboru gynekologie a porodnictví a emoce s vámi budou cloumat ... Varování je na místě, místy je to až nechutné, naštěstí nejen to. Tak podrobné nahlédnutí do života lékaře (začínajícího a nabírajícího zkušenosti) jsem ještě nečetla. A právě ta vyváženost "zážitků" a nečekaná vážnost zamyšlení, dělá knihu tak dobrou a působivou. Dostal se mi pod kůži, tenhle Adamův deník a některé jeho části i do srdce.

Corso
26.10.2020 5 z 5

Ako mi kedysi doktorka povedala ze nemam velmi hladat po internete ak som hypochonder,tak aj tato kniha je plna detailov ktore nie su zas pre kazdeho. :) Skvely vhlad do zivota mladeho doktora v Britanii. Odtial mame niekolko pisucich lekarov a citame to radi. Neubranil som sa porovnavaniu s inou podobnou a skvelou knihou-dennikom DoktoraX Intern. Len ta je napisana o minimalne 50 rokov skor. Ako je ale vidiet a doporucujem precitat obe, v zivote medika sa toho az tak vela nezmenilo a stres namaha pacienti su vecni. Kratke pribehy o pacientoch su strucne na 5-6 viet, a asi aj to je zazrak ze si lekar nasiel cas viest este svoje dennikove zaznamy. Takze ich je tu hafo a kniha pekne odsejpa. Zaujimave tiez je ze medzi jednotlivymi zapismi z denniku je niekedy aj dvojtyzdnovy odstup. To urcite nesvedci o lenivosti, skor o sialenom stresujucom rezime mladych lekarov. 100 hodinovy pracovny tyzdne si neviem predstavit. Niekedy sa o tom aj uprimne rozpise a to su asi pasaze ktore by zas nemali citat buduci adepti na lakarske povolanie. V case tejto druhej vlny coronaviru asi nie prave najrelaxacnejsie citanie (koniec oktobra 2020) ale najdu sa v tom aj vtipne momenty. Cim to je ze tolko lekarov pise? A ze dokazu pisat putavo a s humorom a laskou k svojej profesii. Dennikove knihy mam rad, v podstate nemaju nejaku konkretnu dejovu liniu, a rad kratsich zapiskov mi vyhovoval. Pocitate par stran trebars v praci a idete zas nieco robit. A nestratite nit.
Mile na knihe bolo aj to ze Kay vacsinu casu stravil na gynekologicko porodnickom oddeleni co je dost atraktivne. Takze som sa mimo ine dozvedel aky zapach vydava placenta, ale nastastie pri knihach malokedy jedavam :) Zaver knihy bol potom pre mna ale sokujuci a prekvapivy, aky som davno s knihou nezazil.

rajcatko
12.10.2020 5 z 5

Pod tuto knihu se velice ráda podepíšu! Vybrala jsem si jí z profesionální zvědavosti. Ano, jsem zdravotník a ano, vše, co se píše v knize je pravda. Protože se to děje všude. Opravdu mě překvapilo, jak pan doktor dokonale vystihnul atmosféru nemocnic i pozadí lékařské profese, jakožto všechny zážitky s pacienty. K životu patří smrt, prostě je to tak. Ani to deníkové zápisky neskrývají. A jsem za to ráda. Zdravotníci jsou taky jenom lidé a to by si měli ,,laici" konečně uvědomit. Snad jim k tomu dopomůže tento literární skvost.

BratrO
10.10.2020 5 z 5

Obcas v komentarich padne, ze kniha neni zas tak vtipna .... osobne si myslim ze je. Zalezi ovsem na ctenari. Mam tak, ze kdo chce zvladat praci ve zdravotnictvi potrebuje k tomu samozrejme dost empatie, ale i stejne velkou varku sarkasmu a bejt trochu cynik aby praci zvladal k poteseni sebe i pacientu a tohoto je kniha plna. Protoze bez tohoto pristupu by kazdej zdravotnik shorel jak papir uz po prvnim mesici na oddeleni (jakymkoliv).
Kniha je to vtipna, doplnena o nekolik smutnych pravd. Docela se tesim na pokracovani .... mimochodem, uz ted je mi jasny ze budu slouzit na Vanoce :)
(ne, lekar nejsem, ale sluzba pres svatky me diky 0vemu poctu deti asi nemine)

pavla1234
15.09.2020 5 z 5

Kniha je psána humorem který je mi vlastní. Byly chvíle kdy jsem se opravdu u knihy od srdce zasmála nad cynismem autora. Závěr knihy už bohužel tak veselý nebyl a plynulo z toho jakési ponaučení. Vřele doporučuji pokud se chcete u knihy zasmát a cynismus vám není cizí :)

Pokorna_Praha
10.09.2020 3 z 5

Já mám dlouhodobý problém - hledám knihu, která je kompletně pozitivní. Tahle mi byla doporučena jako super kniha na depresi (kterou nemám, ale znělo to dobře - teda to, že je ta kniha pozitivní, ne to, že má někdo depresi :-) ) A výsledek? Jo, bavila jsem se. Převážně jsem se bavila, párkrát jsem se chechtala nahlas.

Ale: já nevím jestli je naše zdravotnictví na tom tak strašně špatně jako v Anglii, ale jestli se nám z práce vrací auty doktoři, kteří pracují dvacet hodin denně a už před nástupem do auta vědí, že asi cestou někoho zabijí (!!!), tak je to průser (doufám v to, že tomu tak není).

Věděla jsem, že si bude pan "bývalý doktor" hodně stěžovat na UK zdravotnictví, ale to co tam popisuje je fakt děsivé. On byl celou tu svojí šestiletou kariéru totálně vyčerpaný a asi nikdy neměl volno a spal tak tři hodiny denně. To je přece úplně mimo.

A mimochodem, pokud nechcete mít náladu úplně v prdelince, tak opravdu vynechejte POSLEDNÍ kapitolu a taky ještě jednu...ale teď (už nikdy) jí nechci hledat a číst znova (myslím, že byla někde za půlkou? Fakt už nevím). Chápu, že když je člověk lékař, tak všechno není jen pozitivní a smrt tam prostě je, ale když už chci napsat humoristickou knížku, tak vynechám zážitky s mrtvými dětmi, no ne? ZKLAMALO MĚ TO . PROČ NEEXISTUJÍ POZITIVNÍ KNÍŽKY? Pokud nějakou znáte, dejte mi vědět! Děkuji.

Abia
31.08.2020 3 z 5

Není to můj šálek kávy, asi mám jiný smysl pro humor.

ondras666
30.04.2020 5 z 5

Výborně napsaný deník jednoho gay lékaře, který pro svou práci žije. A to se mu stane osudným...
Kniha se čte moc dobře, ukazuje praxi a vzrůst porodníka od nuly nahoru. Ukazuje systém péče v Anglii a jeho dopady...
Každý, kdo dělá v nemocnici občas zažije pocity jako autor na konci knihy. Jen autor s tím neuměl naložit a ukončil kariéru. Ale byla to jeho volba a teď mu je nejspíš dobře. A jistě to ocenil H (james farrell).

Daxania
29.03.2020 5 z 5

Na knížku jsem narazila úplně náhodou v době, kdy jsem byla ujetá do Grey's anatomy. Zařadila jsem ji už do minulé čtenářské výzvy, ale díky Pottera (haha, moc děkuju za dva roky, kdy jsem přečetla pouhých 10 knih a 7 z nich byl Potter) jsem se k tomu dostala až teď.
No za tři dny jsem měla knížku přečtenou. Miluju černý humor, miluju sarkasmus a tady je v plné dávce. Adam je totiž cynik, že by se od něj Gregory House mohl učit.
Za co musím dát obrovský palec nahoru, jsou vysvětlivky pod čarou - ačkoliv já je zas až tak nepotřebovala, díky 16 sériím Grey's anatomy, 3 sériím The Good doctor a 1180 dílům Ordinace v růžové zahradě (to si samozřejmě dělám srandu. Z The Good doctor jsem viděla jenom první sérii.)

"Pondělí 7. července 2008
Urgentně mě volají na porodní sál. Manžel blbnul na porodnickém balonu, spadl a rozbil si hlavu o zem." -
Pravděpodobně nejkratší zápisek z celé knihy, který mě rozesmál až jsem měla slzy v očích. Uznávám, není to žádný výbuch jako tak, jsou tam dokonce asi i vtipnější části, ale mám dost bujnou fantazii a stačilo mi si to představit. :D

Co je trošku děsivé, je ten fakt, že v jednu chvíli stíráte slzy smíchu a odkašláváte si, protože vás ze smíchu lechtá v krku, a o stránku později, o tři zápisky dál, přestáváte dýchat a stíráte slzy kvůli mrtvému dítěti. A to fakt nejsem žádná citlivka.

Tohle k jeho profesi prostě patřilo a patří a bylo by dost hloupé dávat do knihy jen ty veselé a úsměvné historky. Tohle je totiž realita, hodně dobře napsána realita, se vším citem a úctou, co si tahle situace vyžaduje.
Ale radši bych tu knížku snědla, než abych to dala přečíst nějaké těhotné buchtě.

No přesto, kdo má rád černý humor, rád se zasměje a je připraven na velké, ale fakt velké množství nejrůznějších tělních tekutin, směle do toho. Těch opravdu špatných a smutných případů tam zas tak moc není. :)

Popko
21.03.2020 3 z 5

Zajímavá kniha, která je pravdivá, občas humorná a zároveň smutná. Lékař gynekologie, který je gay po 6 letech své práce ukončuje působení v nemocnici, důvodem je mrtvé porozené dítě. Po ukončení lékařské dráhy se autor věnuje moderování různých pořadů a akcí.

CYNICKABLONDYNA
19.03.2020 3 z 5

Při čtení této knihy jsem občas vyprskla smíchy, taková tragikomédie řekla bych.

Marla
21.02.2020 5 z 5

Ačkoliv je kniha zařazena do žánru humor, tak opravdu není humorná. Ano, občas jsem se pousmála, některé pasáže byly k smíchu, ale celek působil...no spíš dost depresivně.