Dítě Bridget Jonesové

Dítě Bridget Jonesové https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321802/bmid_dite-bridget-jonesove-xwa-321802.jpg 4 373 106

Bridget Jones série

< 4. díl

Trhlá a romantická Bridget je zpět! Navíc už dospěla do věku, kdy má poslední šanci otěhotnět. A to by nebyla Bridget, kdyby se jí to nepodařilo! I když všechno neproběhne úplně tak, jak si představovala... Vyslechne si bizarní rady od opilých individuí a „zasloužilých“ matek, zazmatkuje při ultrazvuku či na předporodním kurzu. Stále si hlídá váhu, víno konzumuje s rozumem a mezitím si klade tu nepříjemně trapnou otázku: „Kdo je sakra otec?“... celý text

edith79
02.06.2017 4 z 5

U Bridget je typické, že filmy předstihnou knihu a ani v tomto případě to není jinak. Ale i tak mě knížka bavila. Bridget je prostě svá a já ji mám ráda takovou jaká je.

Chika
29.05.2017 4 z 5

Knihy o Bridget mě baví. Viděla jsem nejdříve filmové zpracování této knihy. Film se celkem od knihy liší, ale to vůbec nevadí. Kniha mě bavila. Aspoň jsem přesně nevěděla, co a jak se bude odehrávat. Milé, oddechové čtení. Prostě pohoda.

maid
28.05.2017 3 z 5

3,5 hvězdičky, přečteno za jediný den

Bridget Jones nikdy nezklame a opět přichází v podobě jednoduché oddechovky. Lehce slabší než filmová adaptace (jak už tomu ale u filmů o BJ bývá), přestože kniha měla větší potenciál, působí ale jako parodie na sebe sama, což v některých situací je kladem někdy záporem. Každopádně je to příjemné čtení.

Greg25
25.05.2017 4 z 5

Vlastně ne moc deníkové (jako u předešlých knih s Bridget), spíš více románové - mnohem více zaměřené na děj, takže ubylo deníkových drobností - méně kamarádů Bridget, souhrn skleniček alkoholu na začátku nového deníkového záznamu, méně mini vtipných příhod, které neposouvají děj. Nicméně velice čtivé (mnohem více než Bridget Jonesová: Láskou šílená) a pořád velice zábavné. V některých aspektech ucelenější než u Bridget Jonesové: S rozumem v koncích. Obdobně jako u dvojky Bridget je filmová podoba odlišná od knihy (nicméně narozdíl od dvojky to není zase tak na závadu). Mnozí považují Dítě Bridget Jonesové za prequel k Láskou šílené, osobně si spíš myslím, že jde o alternativní ukončení série s Bridget - ve spoustě drobností je totiž vidět, jak Dítě Bridget Jonesové nesedí s Láskou šílená - její popis vztahu s Markem v Lásce šílené nekoresponduje s tímto dílem, nebo fakt, že v Lásce šílené chybí postava mladší kamarádky Mirandy, naopak zde chybí postava její starší kamarádky. 80%

Hasko
03.05.2017 4 z 5

Knížku jsem si vybrala, protože jsem film ještě neviděla. Tím ,že si člověk mohl představit herce, kteří k filmu patří ( jejich grimasy , chování......) tak se mi kniha dobře četla.

PetK
29.04.2017 3 z 5

Prostě Bridget, klasika, pohodovka. Nečekala jsem, že to někdy řeknu, ale film se mi líbil víc. :-D

lenkaabooks
22.04.2017 4 z 5

Žádná velká literatura, ale je to prostě Bridget. Četla jsem teď pár knih, které mně zklamaly a Jonesová byla takovým prima osvěžením. Teď už se těším na filmové zpracování, potřebuji se zasmááát :-)))

Eorin
13.04.2017 3 z 5

Ale ano, pobavilo. Připomnělo mi to zážitek z prvního filmu (ano, filmu, protože v případě Bridged je film prostě lepší, než kniha) a to se cení. Ovšem i tak, je to takové stále dokola, ale mám ráda happy-endy a proto dávám takový ten hodnotící střed. Nesmála jsem se, ale čtení mne nenudilo.
P.S.: četla jsem předtím pouze první díl, zbytek jsem ponechala na filmařích, protože psaný styl zkrátka nepobavil tak, jak jsem dle světového úspěchu a chval očekávala. A i když tento díl celkem šel, zbytek stejně číst nebudu. BTW, tento díl jsem zfilmovaný ještě neviděla..

petra4080
06.04.2017 3 z 5

Musím říct, že kniha mi nepřipadala až tak vtipná jak jsem čekala. Film se mi v tomto případě líbil mnohem víc.

Peslik
04.04.2017 5 z 5

Půl roku jsme se těšila, film odkládala a pak....za pár hodin bylo po všem a já chtěla ještě. Opravdu jsem se na veřejnosti smála od srdce a bavila i lidi kolem sebe, při vzpomínkách na starou Bridget, Marka a Daniela to ani jinak nešlo.
Kniha v pátek, film v pondělí a musím říct, že obojí stojí za to. Změny ano, ale to k tomu přece patří, musíme počítat s tím, že to co čteme nebo vidíme nebude nikdy stejné.

Opca
29.03.2017 2 z 5

Poprvé co byl film lepší než kniha

evasamankova
17.03.2017 4 z 5

Poslouchala jsem jako audio, a poznávala starou dobrou Bridget.
Bylo to příjemné "setkání"! :)

Sammy
14.03.2017 4 z 5

Film se mi moc líbil a předchozí knihy také, až na tu nepovedenou trojku. Od téhle knihy jsem díky filmu měla docela velká očekávání. Věděla jsem, že je tam jedna zásadní změna, ale i tak jsem se těšila. Hned na začátku ale jsem byla zklamaná, protože jsem zapomněla, jak je Bridget v knihách tupá. Zhruba od třetí kapitoly ale už se to zlepšovalo a nakonec se mi kniha jako celek líbila a pobavila jsem se. A Marka Darcyho prostě nejde nemilovat.

Dadula118
14.03.2017 5 z 5

ještě jsem ani nezačala číst a už jsem to dočetla...Bridget je prostě výborná,opět jsem se pobavila.Přečteno za jeden den.Mark i Daniel jsou prostě borci....

hrosik30051978
13.03.2017 1 z 5

Můj názor je, že v tomto případě rozhodně platí, že i film může být lepší než knížka, protože jak je ten film zábavný, tak je ta knížka nudná. Kdybych si ji nemohla zapsat do letošní Čtenářské výzvy, asi bych to ani nedala.

Mikarda
12.03.2017 4 z 5

Jedinou nevýhodou této knihy je, že je až příliš rychle přečtená :) a upřímně, film se mi líbil trošičku více, přece jen odebírání DNA před vysíláním v televizi a blátivý festival byly příjemné oživení :) P.S. Marka miluje snad každá ♥♥♥♥♥

Laura Krivdova
10.03.2017 5 z 5

Super zábavná oddychovka na jeden večer.

Madlenkačte
26.02.2017 5 z 5

Moje milovaná Bridget je prostě nejlepší!

Lenka.Vílka
23.02.2017 4 z 5

Překvapilo mě, že se mi kniha líbila (stejně jako film...ono jít na Dívku ve vlaku a pět minut před začátkem zjistit, že jdete na další Bridget, trochu rozhodí a potom překvapí, že je to koukatelné-už s dvojkou jsem byla na vážkách stejně jako s knižní trojkou- a to byla chyba, porovnávala jsem). Jsem ráda, že je mladší verze Bridget zpátky. Je pravda, že mamka nechápala, co se mi na Láskou šílené nelíbilo, prostě jsem nebyla hrdince tak blízko. Hlavní plus knihy? Daniel neni mrtvej (ve filmu mi chyběl). Ale první díl je prvni díl.

Sandruš
09.02.2017 4 z 5

Žádnou jinou knihu od Bridget Jones jsem nečetla, tak možná i proto se mi tato dost líbila. Ale je to věc názoru..
Myslím že stojí za přečtení. Četla se velmi rychle.