Brida

Brida https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412/bmid_brida-xCr-412.jpg 4 629 69

Třetí román oblíbeného autora z roku 1990, ve kterém navazuje v jiné poloze na svůj proslavený román Alchymista. Brida je skutečný příběh jedné z nejmladších učitelek čarodějnické tradice. Ve stále témž duchu, jemuž vděčí za svůj světový věhlas, Paulo Coelho vypráví o prvních krocích tehdy jednadvacetileté dívky, která se jednoho dne rozhodla, že svůj osud spojí s tajemstvími magie. Brida O’Fern, mladá Irka z Dublinu, se vždy zajímala o mystiku. Navštěvovala různé kurzy, v knihkupectvích listovala v knihách pojednávajících o dávných tajemstvích. Díky ponaučením Mága z Folku a své učitelky Wiccy se seznámí s Tradicí Luny, je zasvěcena za jarní rovnodennosti a poznává muže, s nímž chce spojit svůj další život, navazující na starobylé duchovní tradice. Příběh Bridy, která v osmdesátých letech minulého století hodlá jít cestou duchovního hledání podle dávných keltských tradic, spojuje autor s osudem mladé Loni v posledních dnech obléhání katarské pevnosti Montsegur v Okcitánii 13. století.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Brida , 1990

between
27.01.2013

Na můj vkus přehnaně nábožensky/sektářsky orientované, což mi zkazilo celý dojem.

tonda0
13.01.2013 4 z 5

Chvílemi to na mne bylo trochu silnější sousto, ale celkově se mi kniha moc líbila. Nastiňuje v dnešní době řekl bych opomíjenou historii a současnost čarodějnictví a čarodějnic. Snaží se na téma dívat zevnitř , pohledem jejich aktérů a aktérek a najít smysl toho, co clověk hledal a hledá v tomto směru náboženství/uctívání/kultu.

JanaS.
08.11.2012 4 z 5

Brida Mě sice nenadchla tak jako " Jedenáct minut", nebo "Veronika se rozhodla zemřít" , "Alchymista" to je úplně jiná liga, ale knížka je hezká, čtivá a zase jsem si to užila. Teď mám docela chuť si přečíst další "čarodějné" knížky ;-)

MesLivres
16.09.2012 4 z 5

Mě se knížka moc líbila, příběh mě zaujal a rozhodně nenudil.

Barbastelle
17.04.2012 5 z 5

Po Alchymistovi to byla druhá kniha od Coelha, kterou jsem přečetla. Možná proto jsem si ji tak oblíbila, protože pro mě přinášela další, zatím autorem pro mě nevyřčené myšlenky. Tady jsem se s nimi setkala poprvé. Pohltilo mě to! Asi u Coelha záleží na tom, co čtete dříve, ale já to doporučuji!

ebartlova
08.06.2011 2 z 5

Příběh je hodně podobný jako v "Čarodějka z Portobella". Hodně jsem se přemlouvala, abych knihu neodložila. Kniha mne moc nezaujala.

Skripi
19.05.2011

Nie je to prvá kniha čo som od neho prečítal ale čakal by som viac. Okrem pár dobrých myšlienok je to akoby od nejakej sekty... :/

Verrrunka
31.01.2011 3 z 5

Příběh mě moc nezaujal, celé mi to přišlo trochu špatně uchopené. Ale čtení Coelhových knih mě velmi zvláštním způsobem uklidňuje.

kejtyyy
30.11.-0001 4 z 5