Brida

Brida https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412/bmid_brida-xCr-412.jpg 4 629 69

Třetí román oblíbeného autora z roku 1990, ve kterém navazuje v jiné poloze na svůj proslavený román Alchymista. Brida je skutečný příběh jedné z nejmladších učitelek čarodějnické tradice. Ve stále témž duchu, jemuž vděčí za svůj světový věhlas, Paulo Coelho vypráví o prvních krocích tehdy jednadvacetileté dívky, která se jednoho dne rozhodla, že svůj osud spojí s tajemstvími magie. Brida O’Fern, mladá Irka z Dublinu, se vždy zajímala o mystiku. Navštěvovala různé kurzy, v knihkupectvích listovala v knihách pojednávajících o dávných tajemstvích. Díky ponaučením Mága z Folku a své učitelky Wiccy se seznámí s Tradicí Luny, je zasvěcena za jarní rovnodennosti a poznává muže, s nímž chce spojit svůj další život, navazující na starobylé duchovní tradice. Příběh Bridy, která v osmdesátých letech minulého století hodlá jít cestou duchovního hledání podle dávných keltských tradic, spojuje autor s osudem mladé Loni v posledních dnech obléhání katarské pevnosti Montsegur v Okcitánii 13. století.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Brida , 1990

J_ANET
30.04.2015 2 z 5

Knihu mi darovala sestra - moje prvni zkusenost s Coelhem. Bohuzel...i kdyz jsem ji precetla,cekala jsem od ni vic. Mam rada mysticno a taky ruzne kulty a viry a rada je poznavam - ale tohle dilo mi prislo moc vseobecne, malo uveritelne a vubec nikam me neposunulo....mam rada knihy, ktere ve mne zanechaji dojem a vim,ze se k nim jeste jednou vratim, protoze tam urcite najdu neco noveho - s Bridou mi to stacilo jednou ;)

Elbereth13
10.04.2015 5 z 5

Tato kniha sice neměla příběh, ale její silné myšlenky mě doslova pohltily :)

Sarri
28.03.2015 5 z 5

Zatím pro mě jedno z nejlepších Coelhovo děl. Brida je hluboká a citlivá knížka, i když ne zcela dokonalá, ale právě díky tomu jsem si jí tak oblíbil =)

MissBlack
28.03.2015 5 z 5

Po přečtení U řeky Piedra... a částečném přečtení Veroniky musím říct, že ač Brida v podstatě "nemá příběh", líbila se mi z těch tří nejvíc. Veroniku jsem nebyla schopna dočíst a U řeky Piedra... se mi líbilo. Brida však prozatím byla nejblíž mému srdci, co se tématu týče, bylo tam mnoho skvělých myšlenek (ne že by snad jinde u Coelha ne) a z toho důvodu má pro mě navrch od druhých dvou, resp. od U řeky Piedra... A tedy i mé nejvyšší hodnocení u Coelha.

Jednou jsem kdesi v nějakém komentáři tady četla něco ve smyslu, že Coelho se nečte pro příběhy, ale pro myšlenky. A naprosto s tím souhlasím.

ztráca
14.03.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako první z Coelho knih. Velmi ráda se k ní vracím, listuji a pročítám náhodné úryvky. Má pro mě poměrně silné téma, které je neotřelým způsobem popsáno. Nicméně chápu, že nemusí mnoha lidem sedět nejen příběhem, ale i způsobem jakým je napsána. Ale tak to u většiny knih běžně chodí

LenZa28
23.01.2015 5 z 5

myslim,ze Brida je ze vsech Coelhovych knih nejvic "omezena" skupine ctenaru. Poprve jsem byla nadsena, na podruhe po peti letech ji sotva otevrela a ted si me nasla v knihovne tak,ze mam podtrzene hromady myslenek. Brida opravdu musi prijit v pravy cas:-)

jackw
21.01.2015 5 z 5

Opět skvělé..

maxmiliánka
24.10.2014 1 z 5

Po Veronice, Hoře pěti stupních a Alchymistovi jsem se těšila i na Bridu, ale musím říct, že mě zklamala. Je tam světlý vypravěčský moment, kdy se Brida dostane do svého minulého života. Jinak je to taková esotericko magická new agistická čítanka... Wicca, Brida ani Mág mě moc nepobavili.

knihomilka
23.08.2014 4 z 5

V niečom mi kniha pomohla na tej mojej ceste osudu. A práve vo chvíli, keď to skutočne potrebujem. Preto som jej vďačná.

for-com
24.07.2014 3 z 5

Myšlenky v knize nejsou špatné, rozhodně stojí za to se nad nimi zamyslet, bohužel příběh sám mě tolik neoslovil a to se z takového námětu dalo vytřískat určitě dost. Holt se musím smířit, že u knih P. Coelha se musíme "potkat" ve správný čas, aby to fungovalo, tady jsem byla tak na půl cesty.

lindaofarim
29.06.2014 2 z 5

Styl psaní výborný, napínavá knížka. Ale příběh se mi moc nelíbil - hlavní hrdince se všechno až moc dařilo víceméně na poprvé. Příběh mohl být rozepsán podrobněji na více stránek, takhle to bylo příliš rychlé a ne úplně k uvěření. Zakončení celého příběhu také mohlo být více popsáno.

Jíťa
02.01.2014 3 z 5

Dost ukecané. Sto stránek by stačilo...

kirkous
15.11.2013 1 z 5

Nemá smysl jen tak dočítat knihy, které mě nebaví. A Brida mezi ně patří. Tak se mi zprotivila, že pochybuji, že se k ní (nebo dokonce k autorovi) někdy vrátím. Magická slátanina, za kterou stojí přesvědčení o vlastní důležitosti, protkaná "moudry" bez jakékoli autenticity.

Ječmínek
21.10.2013 1 z 5

Ne, ne, ne, tohle pro mě není! S Coelhem asi budu končit. Ovšem velký dík za Veroniku.

eviku19
19.08.2013 2 z 5

Prvá a posledná kniha Paulla Coellha, ktorú som mala v rukách. Prečítala som si ju pretože aj mňa zaujíma otázka soul mate. Lenže po prečítaní knihy som bola vlastne na začiatku v svojich úvahách a nič som sa nedozvedela. Však ako povedal Shopenhauer: "Čím viac je v knihe pomlčiek tým menej je tam myšlienok". A viem, že so mnou veľa ľudí nemusí súhlasiť, ale čo každý má právo na svoj názor.

Vikina333
28.06.2013 2 z 5

Pro mě to bylo příliš náboženské a mystické!! Dávám 2 * za styl psaní - to umí, to se musí nechat.. (kéž by psal o něčem "jiném", dějově poutavém bez mystiky - byl by dobrej :) )

BooksLucyKing
08.06.2013 5 z 5

Brida byla moje první schůzka s panem Coelhem a od toho momentu na něj nedám dopustit. Pamatuju si, že jsem knihu hltala stránku za stránkou, nemohla jsem se odtrhnout a když jsem dočetla, bože jak mě ta kniha chyběla.

Skjaninka
08.06.2013 2 z 5

Coelho ma znova sklamal. Je to jeho druhá kniha, ktorú som vzala do rúk a ešte horšia než Veronika. Príbeh sa mi zdal chaotický, nezrozumiteľný a tak trošku plytký. Čakala som oveľa viac a o to je moje sklamanie väčšie. Mám rada knihy s podobnou tématikou, ale príbeh Bridy ma skutočne neoslovil. Toto asi Coelho poriadne prepískol.

hanapaimen
26.03.2013 5 z 5

Povedla se. Podle mě jako jedna z mála jeho knížek.

MichaelaMazalová
03.03.2013 1 z 5

Dávám hvězdičku za větu "I nefungující hodiny ukazují čas dvakrát denně správně.". Jinak se pokouším zapomenout na to, že taková kniha vůbec existuje a že jsem takový NIC vůbec četla (a dokonce dočetla). Sorry, Coelho.