Brida

Brida https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412/bmid_brida-xCr-412.jpg 4 629 69

Třetí román oblíbeného autora z roku 1990, ve kterém navazuje v jiné poloze na svůj proslavený román Alchymista. Brida je skutečný příběh jedné z nejmladších učitelek čarodějnické tradice. Ve stále témž duchu, jemuž vděčí za svůj světový věhlas, Paulo Coelho vypráví o prvních krocích tehdy jednadvacetileté dívky, která se jednoho dne rozhodla, že svůj osud spojí s tajemstvími magie. Brida O’Fern, mladá Irka z Dublinu, se vždy zajímala o mystiku. Navštěvovala různé kurzy, v knihkupectvích listovala v knihách pojednávajících o dávných tajemstvích. Díky ponaučením Mága z Folku a své učitelky Wiccy se seznámí s Tradicí Luny, je zasvěcena za jarní rovnodennosti a poznává muže, s nímž chce spojit svůj další život, navazující na starobylé duchovní tradice. Příběh Bridy, která v osmdesátých letech minulého století hodlá jít cestou duchovního hledání podle dávných keltských tradic, spojuje autor s osudem mladé Loni v posledních dnech obléhání katarské pevnosti Montsegur v Okcitánii 13. století.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Brida , 1990

Devorah
20.09.2017 2 z 5

Vybrala jsem si tuto knihu kvůli námětu a byla jsem dost zklamaná. Na druhou stranu musím ocenit některé pasáže, např. popis zasvěcovací slavnosti byl opravdu fascinující, některé myšlenky v této knize nám mají i dnes co říci, ale tím to asi tak končí. Suma sumárum, čekala jsem rozhodně něco víc, než co mi bylo nabídnuto.

Ms.Iris
13.09.2017 1 z 5

Túto knihu som čítala ako prvú z Coelho kníh. A som SKLAMANÁ !! Väčšiu sprostosť som snáď ani nečítala...

micha-ella
25.08.2017 2 z 5

Prostě Coelho. Už mě to nebavilo.

Jane100
23.07.2017 1 z 5

Jedním slovem blbost.

durinka
19.07.2017 2 z 5

Pro mě osobně byla kniha lehkým zklamáním. Její kladnou stránkou je, že obsahuje krásné "životní pravdy", které není od věci si občas připomenout. Jsou však schovány mezi řádky. Každopádně knihu nedoporučuji čtenáři, který nemá rád příliš mnoho duchovna.

petra7210
04.07.2017 5 z 5

Úžasný příběh jedné čarodějky...

shabby
02.07.2017 2 z 5

Kniha nenaplnila moje očekávání... Věřím, že ne všichni ji dočtou do konce. Mě bylo líto knihu odložit a nedočíst, když už jsem byla v půlce knihy. Závěr byl, ale krásný :)

Kathyss
07.05.2017 5 z 5

Buď se kniha líbit bude, nebo ne. A mě se líbila a něco ve mě zanechala.

havranice
07.05.2017 2 z 5

Knihu jsem sice dočetla bez odporu, ale nic mi nedala, nic ve mně nezůstalo. Je to plné jakéhosi magického pseudoduchovna, myšlenky nic moc, sem tam něco pseudofilozofického, příběh nic moc. Určitě nebudu mít potřebu se ke knize vracet.

dark.ma93
08.04.2017 3 z 5

Zklamání z toho, že kniha nemá příběh, ano pár zajímavých myšlenek by se našlo, ale vesměs šlo o změť všeho možného... Nevím čím si získala tu popularitu nebo nejsem ten správný čtenář pro tyto knihy.

kristynyli
15.03.2017 5 z 5

P.Coelho je vynikající spisovatel a těším se, že budu moci číst další jeho knihy. Tato kniha byla zajímavá duchovnem které není jednoduché pochopit. Líbilo se mi, jak spolu Brida a Lorens i navzdory tomu že každý věří něčemu jinému tak jak spolu vychází. Trochu mne ale mrzelo, že Brida k Lorensovi nebyla úplně upřímná a neřekla mu co se stalo mezi ní a Mágem...

mautina7
20.09.2016 1 z 5

Za mě je to takovýten příběh, který dočtete, protože nemáte rádi nedočtené knihy, ale už v průběhu se těšíte na jinou knihu. Moc duchovna, málo příběhu.

beran25
05.08.2016 2 z 5

Nebavilo, nevím proč, ale vůbec mě kniha nezaujala a dalo mi dost práce prokousat se až na konec...

Tengrinor
07.07.2016 5 z 5

Tato kniha je určena určité skupině čtenářů. Proto se nedivím některým negativním komentářům. Škoda, že ne každý ji může plně docenit, protože je skrytě úžasná.

beluca
27.04.2016 4 z 5

Mám Coelha ráda, jeho knihy jsou vždy dobře čtivé a plné moudrosti. Tak tomu bylo pro mně i u Bridy, nicméně se domnívám, že je kniha čtivější a srozumitelnější spíše ženám než mužům a pro ty, kteří nemají doposud žádnou zkušenost s magií, může být možná i hůře pochopitelná. Mně osobně se líbila i četla dobře, ale nepatří úplně mezi mé Coelhovy nejoblíbenější, proto jsem jí dala jen 4 hvězdičky. Celkově si myslím, že si v ní každý dokáže pro sebe najít tu pravou moudrou myšlenku :-). Já si jí určitě znovu ráda přečtu.

fanous21
15.04.2016 1 z 5

Pracovali jste někdy v restauraci u myčky? Bývá tam kýbl, kam se lijí veškeré zákazníky nedopité tekutiny. Ke konci šichty to bývá nechutná páchnoucí naprosto nepitelná šlichta. Když jsem četl Bridu, vybavil jsem si tento obraz. Spleskání křesťanství, magie (černo-bílou, jedno jest), esoterična, magie (bílo-černou, jedno jest), čarodějnic, sabatů, rituálů všeho-ne-chuti, nahoty, minulých životů... a pojmy Duch, Cesta, Láska, Tradice (a více si odmítám pamatovat a z hlavy své vytěsnit tu napsané) s rozuzlením ... vlastně jakým?... poučením... vlastně jakým?... radou do života... vlastně jakou?... naorientování se... vlastně kam? Tohle je všechno jenom ne moudrost. Plytkost. Lidově třesky plesky. Tohle se ne-a-ne-a-nepovedlo. Tu osamělou hvězdičku za punc jakési čtivosti. Těm, kterým v desetině knihy se nebude čtivo být zdát vypadat, radím knihu rovnou odložit. (Nepovedený komentář k nepovedené knize.)

AnneMaxe007
04.01.2016 5 z 5

Nadchlo mě podání minulých životů člověka. Už je to nějaký ten pátek, co jsem knihu dočetla, ale tato myšlenka mi pevně utkvěla v hlavě.

michnov
16.10.2015 5 z 5

Klaním se moudrosti Paula Coelha.

langova.katka
29.07.2015

Tak to ne, dala jsem Coelhovi šanci a projel to. Nemůžu přijít na chuť té laskavé a vtírné všemoudrosti, neochvějnými pseudodogmaty, kterými nás čtenáře vede tam, kam on potřebuje. Je to plytká chytrokniha přecpaná "duchaplnými" moudry, která jimi ve skutečnosti nejsou. Celé je to o ničem, resp. o Ničem...

Barbiti
16.07.2015 5 z 5

Další z knih tohoto autora, kterou jsem musela ocenit všemi pěti hvězdičkami. Dosud jsem u pana Coelha hodnotila spíše filosofické myšlenky obsaženy v díle a poselství, které se čtenářům autor snaží předat. Tentokrát ale musím chválit především příběh. Irsko a dívka, vracející se do minulého života, vzdělávající se v čarodějnictví a podstupující různé zkoušky mě absolutně vtáhla do děje. Knihu jsem přečetla za jeden den a odložila jsem ji jen tehdy, když jsem se potřebovala najíst nebo dojít na záchod :D
Zárověň velmi originální je myšlenka "Druhé části", která je předurčena každému, protože je to část jeho vlastní duše. A v tom jsem se taky docela našla. Vztah Bridy a Mága je další věcí, která mě nadchla a ani závěr mě potom nezklamal.
Tato kniha neslouží ani tak k zamyšlení, jako spíš k potěšení z příběhu. Kdo ale hledá radu, jak pokračovat v životě nebo se chce dozvědět něco nového ohledně čarodějnictví nebo kultur, pak je na špatné adrese ;)