Bohyně v domácnosti

Bohyně v domácnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9528/mid_bohyne-v-domacnosti-t97-9528.jpg 4 463 92

Samanta je šikovná londýnská právnička. Pracuje od rána do večera, nemá žádný soukromý život a zajímá se pouze o to, jak se stát ve své firmě společníkem. Baví ji práce pod tlakem a napětí. Dokud jednoho dne neudělá chybu. Tak velkou, že ji stojí kariéru. Najednou se jí zhroutí svět. Samanta uteče z kanceláře, nastoupí do prvního vlaku, na nějž narazí, a najednou se ocitne na naprosto neznámém místě. Zazvoní u velkého a krásného domu, aby si vyprosila prášek na bolení hlavy, ale tam si ji spletou s hospodyní, která má u nich nastoupit. Vůbec netuší, že zaměstnali právničku s IQ 158 a s diplomem s Cambridge a Samanta nemá zase ani zdání, jak se peče v troubě. Dochází k řetězci katastrof. Samanta bojuje s pračkou, s žehlicím prknem i s vařením. Ale třeba není tak nešikovná, jak se původně domnívala. Nezvládne to nakonec s něčí pomocí? A nepřijdou její zaměstnavatelé na to, koho u sebe mají? Dostihne tu Samantu její předchozí život? A pokud ano, bude se chtít k němu vrátit? A co, milé dámy, láska?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

The Undomestic Goddess , 2005

Kaduri
09.09.2023 4 z 5

Po predchádzajúcej knižke som potrebovala niečo vtipné, nenáročné. A to spĺňajú príbehy Sophie Kinselly dokonale.
Naviac knižku "Bohyně v domácnosti" som si plánovala prečítať už dlhšiu dobu.
Takže ako presne naloží Samanta so spackanou kariérou právničky? Rozhodne kreatívne, to Vám poviem:).
Bolo to milé, miestami vtipné čítanie. Až na ten useknutý záver, epilóg by bol čerešničkou na torte.
Ako oddychové čítanie doporučujem.
Knižka "V rytmu charlestonu" od tejto autorky sa mi však páčila viac.

"Vždycky jsem vás měla ráda," pokračuje Melissa umíněně.
"Ale no tak, Melisso," podívám se na ni co nejpřísněji a ke své velké radosti zahlédnu kolem jejích uší malinké zapýření. Ale na jejím výraze se nezmění nic.
Neříká se mi to snadno - ale tahle holka je pro právnickou kariéru přímo zrozená.

werick
03.05.2023 4 z 5

Knihu jsem četla do čtenářské výzvy, a ze začátku mě příliš nenadchla. Až se Samanta dostala do domu Geigerových, tak mě příběh zaujal a nakonec to byla fajn oddechovka

Evkaha
09.01.2023 4 z 5

Fajn oddychovka. Hlavní hrdinka je sice v praktickém životě mimo - v profesním životě eso v domácnosti nemehlo, ale znám takových pár osobně, takže v pohodě.

denča1000
13.11.2021 4 z 5

Další super oddechová kniha, od autorky, kterou jsem si v poslední době oblíbila.

Příběh se četl velmi příjemně. Bylo by fajn, kdyby byl zfilmovaný, určitě by to byl super pohodový film. Konec se mi ovšem nelíbil, protože jsem čekala a doufala, že to neodmítne.

hapac
07.09.2021 4 z 5

Oddechové čtení, vtipné, svižné, zkrátka napohodu.

Nikychlupova
30.08.2021 3 z 5

Oddechové čtení na víkend. Od začátku víte, jak to dopadne. Ale nasmála jsem se. Dávám tři hvězdičky.

Karimah
16.12.2020 5 z 5

Takhle si představuju dobře napsanou oddychovku. Zasmála jsem se, krimi zápletka byla taky fajn a happy end potěšil.

Noisette73
21.05.2020 1 z 5

(SPOILER) Tak tohle se nepovedlo.... Knihu jsem četla na doporučení, s tím, že se u ní prý budu chlámat smíchy, no já se tedy nesmála, dobře jednou nebo dvakrát mi zacukaly koutky...
Nepřišlo mi uvěřitelné, že hlavní hrdinka v domácnosti neumí opravdu vůbec nic, pomalu ani uvařit čaj..... Konec mi byl jasný od chvíle, co se objevil první kladný muž v knize..... No zkrátka hlavní hrdinka je za mně normální závislačka na moderních technologiích a svádí to na pracovní povinnosti a co mi lezlo na nervy snad nejvíce, bylo, že Samantha ta velmi úspěšná právnička má tedy zrovna na právničku příšerný slovník, to bylo pořád: "Kecáš"!, "jakože" a podobné skvosty.... Za mě příšernost a ne nevzala bych tu knihu ani na dovolenou, protože tam se nechci neustále rozčilovat s hlavní hrdinkou.

jinbr
05.05.2020 5 z 5

Tak tohle se mi líbilo. Zkusila jsem si představit, jak někdo OPRAVDU neumí doma vůbec nic a najednou se dostane do super vybavené kuchyně a chce vařit podle jídeláku od Maxima. Bylo lehké a osvěžující. Ponaučení o tom, že osobní život má často nevyčíslitelnou hodnotu.

babystar
02.03.2020 5 z 5

Samantin příběh patří ke knihám, k nimž se vracím, když si potřebuji zlepšit náladu. Při četbě si člověk uvědomí výhody (nevýhody?) socialismu. Na jedné straně každá žena musela být hospodyní. Připravovala nás na to nejen rodina, ale i škola. Ve škole byly předměty jako vaření, péče o dítě, ruční práce (tam bylo to přišívání knoflíků), pozemky (pracování na zahradě a péče o rostliny), dílny (zatloukání hřebíků či "šmirglování"). Byl i zákoník práce, který zaručoval, že zaměstnanec nebude v práci od rána do večera lítat "jak hadr na holi". Na druhou stranu ale nemohl být nikdo někoho firemním partnerem a ani mít nějakou firmu. Samanta se rozhodla a ukázala, že všechno jde, když se chce (nebo když je k tomu člověk okolnostmi přinucen). A ten až hollywoodský happy end je jen taková třešnička na dortu.

Josh
27.01.2020 3 z 5

Pokud čekáte růžovou, spíše červenou knihovnu, lehké a svižné čtení, občas humor - tak tohle je ta „oddechovka“. Setkání s autorkou je pohodové, v mém případě díky Čtenářské výzvě 2020 a tipům na knihy v sekci postava s vysněným povoláním:o)

Reálná hrdinka Samanta? Ve své podstatě naivní a „hloupá“, což sebou důvěra či zaslepenost nesou, i když jí autorka připisuje roli super-ženy s vysokou inteligencí. Její suverenita, místy arogance, kdy lže bez zastavení (vážně autorka staví jako důvod šok a prášky?) a cítí se nad vším v klídku, jak vše hravě zvládne jsou "obdivuhodné" :o(( A co teprve, když si hraje na detektiva.... Tahle zápletka nic moc :o(( I když, možná není tak mimo, dnešní mladé ženy určitě skvěle vaří, pečou, žehlí, šijí, ...

Bohem v domácnosti mi v téhle knize spíše přišel hodný, slušný, empatický a! hezký Nathaniel…. Teda chlap s takovým pochopením je sen!!

Kudík
19.09.2019 4 z 5

V porovnání s titulem „V rytmu charlestonu“, který jsem jako první od této autorky četla, je tento titul o něco slabší, ale i tak doporučuji. Opět nechybí humor a zoufalé činy. :)
Hlavní hrdinka Samanta má celkem štěstí, že při svém útěku narazí na lidi, na které narazila. Dále je zajímavé, jak naložila a vyřešila svou chybu v advokátní kanceláři.
Nat a pečená cizrna nemají chybu. :) Přečteno za den.

gossipavlina
30.08.2019 4 z 5

Taková milá bláznivina pro zasmání s úplně nejvíc americky sladkým happyendem.

Aaloha
31.07.2019 5 z 5

Hezký příběh, kniha se čte rychle, vtipná, romantika, zápletka. Maximální spokojenost.

cukrovka
05.06.2019 4 z 5

Vtipné a příjemné čtení. Zápletka se mi zdála nereálná, ale to vůbec nevadilo. Knížka se dobře četla. Hvězdičku dolu jsem dala za useknutý konec. Scházel mi epilog o nějaké budoucí cestě hlavní hrdinky.

jana79
25.02.2019 4 z 5

Opet velmi zabavna knizka. Pekne se cte,usmevna a nenáročná. Idealni na dovcu

lenka5660
10.01.2019 5 z 5

Na tuto knížku jsem se moc těšila. A opět to bylo krásné čtení. Doporučuji, rozhodně bude patřit tato knížka mezi mé oblíbené.

Iva B.
24.11.2018 5 z 5

Výborné, Sophie opět nezklamala! Vtipné, čtivé, romantika... Ráda ty vraždy, co nejčastěji čtu, proložím něčím takovým! Doporučuju!!!

alekis
01.11.2018 5 z 5

Název této knížky Bohyně v domácnosti mě vždycky mírně řečeno odpuzoval, odrazoval mě od prozkoumání, co se za ním skrývá. Až po přečtení roztomilé Lásky na zavolanou jsem se rozhodla, že to s ní zkusím. A chyba to každopádně nebyla. Přečteno za jeden den, prostě se nešlo odtrhnout :-). Opět skvělá zábavička, opět pravá romance a stejně jako v Lásce, i zde je menší - snad by se dalo říct kriminální - zápletka. Takže, mohu jenom doporučit, pokud v tom člověk nehledá nic víc než příjemný, možná trochu moc ideální příběh. P. S.: sex v romancích je popisován různě. Někdy dost puritánsky. Kdo dostal jednou do ruky prvorepublikovou červenou knihovnu, ví, že... a již nevěděla o ničem.. (!). Současné autorky tomu často dávají hodně stran a hodně barvitých popisů, vášeň z řádků tryská. Málokterá se erotické vsuvce vyhne :-). V této romanci sexu moc není, ale myslím, že jsem ještě nečetla tak hezky popsané milování na zahradě v maliní, i když tuším, že ve skutečnosti by to mohlo být docela náročné... Hlína, kamínky, hmyz, trny... V mužné náruči úžasného hrdiny Nathaniela by to však žádné z nás žen - romantiček - nakonec až tolik nemuselo vadit... :-).

parley3
19.09.2018 3 z 5

Je to oddychový příběh. Vtipné scény z kuchyně. Jen konec byl na mě až moc podle hollywoodského scénáře.

láska pro ženy anglický venkov

Sophie Kinsella (p)
britská, 1969
2007  81%Bohyně v domácnosti
2012  83%Láska na zavolanou
2002  79%Báječný svět shopaholiků
2012  68%Dokonalá nevěsta
2015  82%Audrey se vrací

Kniha Bohyně v domácnosti je v