Bohyně v domácnosti

Bohyně v domácnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9528/mid_bohyne-v-domacnosti-t97-9528.jpg 4 463 92

Samanta je šikovná londýnská právnička. Pracuje od rána do večera, nemá žádný soukromý život a zajímá se pouze o to, jak se stát ve své firmě společníkem. Baví ji práce pod tlakem a napětí. Dokud jednoho dne neudělá chybu. Tak velkou, že ji stojí kariéru. Najednou se jí zhroutí svět. Samanta uteče z kanceláře, nastoupí do prvního vlaku, na nějž narazí, a najednou se ocitne na naprosto neznámém místě. Zazvoní u velkého a krásného domu, aby si vyprosila prášek na bolení hlavy, ale tam si ji spletou s hospodyní, která má u nich nastoupit. Vůbec netuší, že zaměstnali právničku s IQ 158 a s diplomem s Cambridge a Samanta nemá zase ani zdání, jak se peče v troubě. Dochází k řetězci katastrof. Samanta bojuje s pračkou, s žehlicím prknem i s vařením. Ale třeba není tak nešikovná, jak se původně domnívala. Nezvládne to nakonec s něčí pomocí? A nepřijdou její zaměstnavatelé na to, koho u sebe mají? Dostihne tu Samantu její předchozí život? A pokud ano, bude se chtít k němu vrátit? A co, milé dámy, láska?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

The Undomestic Goddess , 2005

Culinka
04.02.2015 4 z 5

Chtěla jsem něco jiného než svoje klasické čtivo v podobě thrillerů a krvelačných detektivek. No povedlo se :-D Sice jsem si pod pojmem oddechová knížka představila ještě něco jiného, něco u čeho nemusím vůbec přemýšlet, ale to by byl jen zbytečný blábol. V tomhle případě jsem se vžila do role hlavní hrdinky a vehementně jí fandila ve všem co udělala. Velmi pěkné počtení, i když romantice vážně nefandím, bylo jí tu přiměřeně.

Levandulová
10.11.2014 4 z 5

Příjemná pohádka... :)

hannah37
28.09.2014 3 z 5

Výborná oddechová knížka. S odstupem času mi možná přijde trochu přitažená za vlasy kv§li rozhodnutím, které v ní padly, ale skvěle jsem se bavila!

LiLinka
30.08.2014 5 z 5

Skvělá oddechovka! :) Knihu rozhodně doporučuji všem, co si chtějí chvilku odpočinout u zábavné knihy. Rychle jsem se s hlavní hrdinkou Samantou sžila a hltala stránky jednu za druhou.

DaPo
10.08.2014 4 z 5

Příjemné čtení napsané s humorem... autorka poukazuje na změny lidského charakteru a skutečnost, že se naše životy nepředvídatelně mění a my se měníme s nimi...

Viaby
14.07.2014 4 z 5

Relax s úsmevom :)

jane1234
12.07.2014 5 z 5

skvelé oddychové čítanie na dovolenku

kroftik
28.06.2014 4 z 5

Budu stručná, bylo to skvělé :-) Obecně "holčičí románky" nepatří mezi extra náročné čtení, ale jsou knížky, které jsou stupidnější, jsou knížky lepší, vtipnější... A takhle? Ta je moc fajn. Za mě tedy, naprostá spokojenost!

MarieAnnaSarah
24.05.2014 3 z 5

Jelikož momentálně trávím tři hodiny denně ve vlaku na cestě do práce a zpět, potřebovala jsem nějakou knihu, která mi zpříjemní cestu. A protože cestou tam v pět hodin ráno moc nevnímám a cestou zpět jsem zavalena hordou brebentících spolucestujících, musela to být kniha, která je nenáročná a oddychová. A vítězem se stala Sophie Kinsella a její Bohyně v domácnosti, kniha žánru, který až tak často nevyhledávám, ale která splňuje mé požadavky na sto procent.

Samanta je typická moderní žena, která se věnuje své kariéře. Žena, která má svůj život rozdělený na šestiminutové úseky, ve kterých se věnuje všem svým povinnostem. Žena, která dle svých slov rychle chodí, mluví, jí a i rychle souloží. Právnička, v prestižní londýnské firmě, která se nezalekne velkých klientů a s přehledem zvládá zapeklité situace. Tedy zapeklité situace v právnické branži, situace jako přišití knoflíku či nákup mléka jsou pro ní problémem. A tato žena se shodou nepředvídaných okolností ocitne ze dne na den v domě na anglickém venkově zaměstnaná jako hospodyně. Není potřeba říkat, že tato úloha pro ni nebude zrovna jednoduchá.

Samanta jako hlavní postava mi sedla již od první stránky, její cílevědomost a workoholismus mi byl blízký, stejně tak i její ironický humor. Mimo jiné mě uchvátila svou naprostou neznalostí domácích prací, já na tom tak zle nejsem :D I když musím uznat, že až tak moc to k smíchu není, když si uvědomím, že v této době je jistě takových žen jako Samanta mnoho. Ženy už holt nejsou jen ochránkyně rodinného krbu.
Sophie Kinsella v knize vykresluje v podstatě příběh Popelky naruby, z princezny se postupem času stává prostá děva, která si díky této metamorfóze začíná uvědomovat, co je v životě opravdu důležité a nachází sama sebe a jelikož je to román pro ženy, tak samozřejmě i lásku :)

Kniha je klasická oddychovka, okořeněná příjemným humorem a zakončená přebujelým happy-endem jak z hollywoodského filmu. Nedá se od ní čekat nic přeborného, ale přečíst si jí není na škodu. Dávám 3*

marketsim
12.05.2014 4 z 5

Velice povedená knížka u které se zasmějete.

Samira
28.04.2014 5 z 5

Zase další úžasně povedená kniha od Kinselly, i když jsou některé prvky pro všechny knihy společné, tak mě vždy něčím překvapí a nikdy ne nepříjemně. Jen si říkám, co budu dělat až mi její knihy dojdou, začnu je číst znova. Protože i tato kniha se dá přečíst více než jednou. Příběh z právnického a zároveň i kulinářského prostředí mě opravdu zaujal, stejně jako postavy. Líbilo se mi sexy vázání hrachů a trhání třešní. Konec byl zase bohužel velice rychlý, škoda, že tam alespoň nebyla nastíněná nějaká její budoucí cesta, alespoň lehce, pár bonusových odstavců, ale to mi u autorky chybí skoro vždy. Jinak skvělá!

KriKri
22.04.2014 5 z 5

Další moc pěkná knížka od Sophie Kinselly, jen ten konec byl fakt moc rychlý, pár stránek by si ještě zasloužil. Každopádně se těším na další její knihu..

DolceVita12
11.04.2014 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka od Kinsella. Super rychlé čtení na léto. Užila jsem si ji v obou jazycích.

LadyLane
24.01.2014 2 z 5

Neviem sa zbaviť dojmu, že túto knihu písali dve autorky (tínedžerka s tendenciou prehnane zveličovať, dramatizovať a miestami byť nasilu vtipná a zároveň dospelá žena s nadhľadom a schopnosťou dokonale vtiahnuť čitateľa do pocitov hlavnej postavy). V dvoch tretinách knihy ešte k tomu prichádza s motívom hodným detektívky, čo si o niekoľko strán rozmyslí a daná udalosť slúži len k patetickému rozuzleniu deja. Nehovoriac o tom, že všetky udalosti od toho momentu sú megazostručnené až odfláknuté. Napriek tomu občas píše s nenúteným vtipom, ktorý má potenciál zamilovať si ho. Občas.

"Napadlo ji, že s tebou možná...špatně zacházeli." Díva se na druhou stranu. "Jsi tak napjatá a nervózní."
"Vůbec nejsem napjatá a nervózní," namítnu okamžitě. Možná trochu napjatě a nervózně.

hrubik
23.12.2013 4 z 5

Super oddechovka, vtipné, romantické, ikdyž konec měl na mě trochu příliš zvratů, jak se nemohla Samanta rozhodnout, ale i tak pěkné.

Milla
27.11.2013 5 z 5

Mám ráda knížky od Sophie Kinselly. I tahle se mi líbila. Jen jsem nerozuměla jedné věci - když Samanta utekla od svého původního života a dostala se na nové místo, tak noví zaměstnavatelé se divili, jak umí dobře anglicky, ale přitom ona bylo pořád v Anglii. Neodjela nikam do zahraničí...

bzdenca
20.10.2013 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nezaujala. Ale zhruba někdy v polovině čtení jsem se od knížky nemohla odtrhout :) Moc pěkné čtení

BooksLucyKing
09.06.2013 5 z 5

Bezvadná srandovní oddychovka. Přečetla jsem ji za jeden den.

evafort
13.04.2013 4 z 5

Moc hezk

Jaička
07.04.2013 5 z 5

Nedávno jsem se k ní vrátila a opět pobavila,hlavní hrdinka Sam a její vtipné komentáře...zkrátka super :)))

láska pro ženy anglický venkov

Sophie Kinsella (p)
britská, 1969
2007  81%Bohyně v domácnosti
2012  83%Láska na zavolanou
2002  79%Báječný svět shopaholiků
2012  68%Dokonalá nevěsta
2015  82%Audrey se vrací

Kniha Bohyně v domácnosti je v