Panna nebo Blíženec

Panna nebo Blíženec https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92132/panna-nebo-blizenec-92132.jpg 4 602 36

Blíženci (L. Lanczová) série

Volné pokračování románu ZNAMENÍ BLÍŽENCŮ zastihne hlavní hrdinku Evu v deváté třídě. Vztahy s učiteli a především se spolužáky v kolektivu třídy se velmi vyostří díky pomlouvačným anonymním dopisům, jež "Tajný přítel" nelítostně všem posílá. Nikdo neví, komu věřit a komu ne, podezření padá na všechny a ani Eva nemá zrovna čisté svědomí... Krom toho je tu vzdálený kamarád Dick, blízký, i když tajemný hlas v telefonu, první mejdany a první průšvihy, frajer Deri, který Evu originálním způsobem balí, všechny ty malé i velké starosti teenagerů nejen s láskou - a posléze i dobrodružné prázdninové putování na kolech, které na rozloučenou se základkou podnikne Eva se svými přáteli.... celý text

Suzynka29
21.06.2016 5 z 5

Dnes dočteno skoro jednim dechem. Četla jsem knihu teď po asi 18ti letech a musím se smát, jak člověk mění s věkem názor. Jen mi toho přišlo v jedné knize taky až moc, ale i přes to, super! Ovšem stejně jako "nefertyri", taky jsem ne postřehla, že by byl prozrazení tajný přítel. Tak že by ve 3. díle?

pavlinkaa
23.09.2015 4 z 5

Příjemné čtení. Trošku se obávám Evičky, doufám, že mě ve třetím díle nezklame a bude se držet svých zásad. No uvidíme, už se těším.
Škoda, že v knize nebyl více rozepsán tramp na kolech. Školní brigáda mi přišla úplně zbytečná, spíš se paní Lanczová mohla věnovat prázdninám. Miluji ty její ,,prázdninové´´ romány.
Tak jdu na třetí díl.

Ann98
07.06.2015 5 z 5

Ze začátku se mi knížka četla dobře. Potom se příběh hodně rozjel a bylo tam toho moc (až moc).
Dick u mě stále přetrvává jako velký sympaťák, i když jisté výhrady bych k němu měla. Ale knihu hodnotím velmi kladně.

en.bee
12.04.2015 5 z 5

Sice první díl byl podle me lepší, ale tenhle mel určité také něco :) zda se mi, ze už to trochu s těmi kluky přehání, oproti tomu, jaká byla v díle prvním ;)

Karolína18
11.08.2014 5 z 5

Vynikající pokračování. Možná o něco horší než první díl, ale to mu neubírá na zajímavosti. V první polovině mě trošku štval Dick se svými světáckými poučeními, ale postupně jsem si ho opět velmi oblíbila. Vážně se mi líbí nevinnost vztahu Dicka a Evy a moc se těším, až se pustím do třetího dílu.

1v8na
07.08.2014 5 z 5

skvělé pokračování - super

Beni
03.08.2014 5 z 5

Skvělé pokračování, ikdyž první díl byl prostě lepší (stejně jako u "Radky")

nefertyri
12.07.2014

Zdravím... tato trilogie se mi moc líbila akorád nevím, jestli jsem to nějak nepřehlídla, kdo je teda ten Tajný přítel????? Ví to tady někdo ???? Kdyby ano byla bych moc ráda :-) děkuji

kacaaba
25.06.2014 4 z 5

Klasika pro puberťáky. Ráda jsem zavzpomínala. Lanczová to vždycky uměla :D

Karolkoh
23.01.2014 5 z 5

Docela často mě Dick štval, jak pořád poučoval Evu, jako by spolkl všechnu moudrost... :D Deri mi byl celkem sympatický. :) Ale jinak celý příběh byl skvělý, určitě stojí za přečtení!

Poutnice
21.11.2013 3 z 5

Spoiler...opět přečteno jedním dechem (tentokrát jsem to stihla do jedný ráno). Ve skutečnosti jsem zvědavá na třetí díl, protože tenhle byl kapku...no, dělo se tam toho moc a nic nemělo dlouhého trvání, takže byla kniha překombinovaná. Taky Dick překvapil tím, že v prvním díle vyzněl dospěle a měl neuvěřitelně silné názory, ale teď cokoli delšího vypustil z pusy, vyznělo jako moralizování...aspoň při zpětným pohledu po přečtení knihy. Četla se hezky, ale na první díl neměla.
Co se ale nemůže autorce upřít, je její skvělá znalost charakteru blíženců. Klobouk dolů, trefujete se stále do černého :)

jaja10
28.09.2013 5 z 5

Tato trilogie patřila mezi moje nejoblíbenější, takže hodnotím jak pamatuji před x lety. :-)

petka-2007
22.01.2013 4 z 5

Už je to hodně dlouho, co jsem ji četla, ale pamatuji si na ni dodnes - moc se líbila

johisa
18.11.2012 4 z 5

souhlasím s Alexxandra, nejlepší díl

Alexxandra
04.06.2012 3 z 5

Lepší než první díl ale ne lepší než třetí díl

Oter
28.09.2011 4 z 5

Zmítající se dívka mezi přátelstvím a zradou a vzdáleným Dickem nebo přítomným Derim... To vše musí řešit Eva, která se ocitla najednou sama, obviněná z psaní urážlivých dopisů a opuštěná přáteli. Kniha se nečte "jedním dechem", ale zajímá rozhodně je. Každopádně od tohoto díla mám ráda Sbírku zvadlejch růží.

Kniha Panna nebo Blíženec je v

Přečtených1 379x