Blbej fór

Blbej fór https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95217/bmid_blbej-for-3r1-95217.jpg 4 551 41

Sázky mohou být různé - z frajeřiny, o peníze, o čest... Cílem sázky party studentů a studentek jednoho gymnázia je pomstít se neoblíbené spolužačce Markétě, dceři nenáviděné třídní profesorky. Je to jednoduché: stačí přebrat Markétě kluka! Los určí Ivetu, která se svého úkolu zhostí s chutí, i když sama už svého kluka má a ten jejím posláním není zrovna nadšený. Brzy však jde o mnohem víc než jen o pomstu a výhru, tím spíš, že hokejista Filip je výborný a pohledný kluk. Nevinná sázka se zvrtne v nebezpečnou hru a změní se v tíživou noční můru - a dokonale blbej fór...... celý text

Michaela91
18.12.2023 4 z 5

V pubertě jsem tyhle knihy hltala. Jsou trošku naivní a asi i nereálné ale takové svým způsobem milé.

Terrez93
26.09.2023 4 z 5

Čtenářkou výzvou jsem se vrátila tak o 15 let zpět, kdy jsem Lanczovku četla ve velkým. Příběh byl fajn, celkem i poučný, co se může stát z jedný blbý sázky. Hlavní hrdinové byli super, Ivetě jsem fandila, ale Filipovi jsem rozuměla. Příjemná oddechovka.

Nermal
24.01.2023 5 z 5

Podle mě jedna z těch nejvíce povedených lanczovek. Všechno jako by se vrátilo, telecí léta, střední škola, jen se na to teď člověk víc dívá i z pohledu rodičů, kteří to taky nemají zrovna jednoduché...

Sarkablahova1
08.12.2021 5 z 5

Moje srdcovka. Úžasná kniha. Moc jsem Ivetě fandila... hlavně, když se zamilovala...

Pejuška
13.01.2021 5 z 5

Ano, další Lanczovka do sbírky přečtených. Sice doba pokročila, ale téma dle mého je stále aktuální. Je dobře, že vše dobře dopadlo, hlavně s Markétou a že parta se dokázala dát dohromady a přijmout mezi sebe i Markétu. Obdivuju Ivetin elán pro svůj cíl, stát se doktorkou, klobouk dolů. A pasáž, kdy ředitel zjistí, že žáky má ve třídě, i když nejsou slyšet byla k nezaplacení, úplně jsem si tu scénu dokázala představit :)

Martina.K795
25.11.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších lanczovek. Akorát už není aktuální ta doba. Dnes je vše modernější, ale za přečtení rozhodně stojí.

nikikostadinova
10.08.2020 3 z 5

(SPOILER) Je to čtivé, jednoduché, typický dívčí román.
Spoiler: Ale - pozměnila bych anotaci. Hlavní postava mi nebyla sympatická ani trochu a ta její parta už vůbec. "Strašná" Markéta se z nich dala snést nejlíp. Ta jejich sázka byla už od začátku podlá pomsta, nikoliv nevinný fór,který se zvrtnul, jak se nám snaží anotace tvrdit.

andrea7191
19.02.2020 3 z 5

Jedna z knih mých telecích let :-) Dneska, v dospělémvěku bych to nečetla, ale v nácti-letech to bylo fajn čtení.

Doubravka1975
24.08.2019 5 z 5

Fakt blbej fór - poučná, zajímavý konec

Aknel26
21.08.2019 4 z 5

Trochu jinak napsaná knížka, samotné vyprávění je pojaté jako vzpomínky, uvozené, ukončené i přerušené krátkými intermezzy ze „současnosti“. Příběh samotný je velmi snadno uvěřitelný, dovedu si představit, že mezi puberťáky taková sázka vznikne. Láska Ivety a Filipa je taková dost idealistická, ale vlastně proč ne.

Pihulka
08.03.2019

Po letech jsem ji četla znovu a opět nezklamala. Super

Smavla
22.12.2018 5 z 5

Od knihy jsem popravdě neměla moc velká očekávání. Našla jsem ji doma po mojí mámě a jelikož jsem neměla co číst vybrala jsem si ji. A musím říct, že byla ÚŽASNÁ. Určitě si přečtu od téhle autorky ještě něco.

JaneDoe
19.11.2018 4 z 5

Moje nejoblíbenější knížka od Lenky Lanczové! Jako holka jsem jí četla několikrát. Nejspíš se k ní vrátím. :)

krausmary
08.10.2018 4 z 5

Tahle kniha mě provázela celou pubertou a opravdu jsem si jí zamilovala. I po těch letech se k ní ráda vracím i když se nedá říct, že by byla něčím výjimečná nebo měla dechberoucí příběh, ale pro náctileté dívky rozhodně je jedna z těch lepších.

If_Heureux
24.08.2018 4 z 5

Pro stredoskolacky pekne.

devilona91
26.07.2018 5 z 5

moje srdcovka od oblíbené autorky

Jája92
28.01.2018 3 z 5

Knihu jsem četla v mých "nácti" a byla dobrá.

Amneris
17.01.2018 5 z 5

Kniha byla opravdu poučná. Byl to opravdu blbej fór, Filipa mi bylo líto a na konci jsem pevně doufala, že to nebyl sen :) Knížku jsem četla kdysi v pubertě, po letech jsem se k ní znovu vrátila a musím říct, že jsem se od ní nemohla odtrhnout, přečetla jsem ji na jeden zátah

Disinka
20.11.2017 5 z 5

Dívčí romány to je moje :)

Jarkaknihy1
16.09.2017 4 z 5

Tahle kniha se ke mě dostala zcela náhodou. Moc mě překvapila. Je to skvělá oddechovka pro dospívající. Konec jsem sice čekala trochu jiný, ale i přesto mě to naladilo, abych si přečetla nějakou další knížku od autorky.