Biomanželka

Biomanželka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394588/bmid_biomanzelka-i99-394588.jpg 3 1091 228

Biomanželka/Biomanžel série

Biomanželka/Biomanžel série

1. díl

Nové vydání románu Michala Viewegha, který patří k jeho nejúspěšnějším knihám posledních let. Sarkastický příběh vyprávěný pohledem přemoudřelé duly, žijící v domácnosti nebohého spisovatele. „Od začátku jsem přesvědčena, že Mojmírovo manželství s Hedvikou je moderní soft verzí pradávného příběhu o Modrovousovi, který vraždí své ženy. Jistě jej znáte: nezkušená kráska se provdá za chlípné bohaté monstrum, které jí naoko poskytuje svobodu, ale ve skutečnosti zabíjí její přirozenou krásu, talent a nespoutanost." Dula je zprvu jen průvodkyní manželčiným těhotenstvím a porodem. Svou rodičku však neopouští ani poté, takže následujících sedm let s Hedvikou a jejím manželem bydlí - to je výchozí situace humoristického románu. "Zdánlivě humoristického," upřesňuje autor. "A nemohu bohužel popřít, že je to román částečně autobiografický."... celý text

kaninaj
16.09.2013 5 z 5

bezva čtivo do porodnice :)
lehké, vtipné, knížka se mi líbila, ale pan Vieweg má lepší knihy.

Pakuna
11.09.2013 1 z 5

O čem to vlastně bylo? Děj o ničem, kniha nenadchne ani neurazí. Poslední kniha, kterou jsem od Viewegha četla.

Blanchi
18.08.2013

Oddechové čtení, ale už druhý den nevíte, o čem to přesně bylo. Na dovolenou ideální.

babyboar
18.08.2013 3 z 5

Neurazí, nenadchne, pobaví. Zdravá výživa a zdravý životní styl jsou prima, ale nic se nesmí přehánět. Já si ráda pochutnám na sojovém mase a tofu, ale stejně tak nepohrdnu ani knedlo, zelo, vepřem, takže v mnoha pasážích Mistra naprosto chápu. :) Také doporučuji jako lehké víkendové čtivo. Jedna hvězda navíc za to, že hlavní hrdinka začínala jako knihovnice v naší knihovně. ;-)

mariposka
27.07.2013 1 z 5

Dobré téma, škoda že ne lépe zpracované. Vtipné a reálné, samozřejmě místy přehnané, ale opravdu pár takových bio a alternativních žen ve svém okolí znám. Chudáci manželé a děti. Knížku doporučuji na víkend či dovolenou.

maximka
02.07.2013 3 z 5

TAk samotný obsah mě hodně překvapil a nedivím se, že Modrovous měl s takovou manželkou problém, to bych možná měla i já :-) z mého pohledu se jedná spíš o alternativní matku. Na druhou stranu jsem moc nevěřila kapitolám, kde promlouvá dula, která u nich bydlí, přišlo mi to stejné, jako když mluvil Mojmír. Zajímavé, ale četla jsem i lepší knihy.

Levandulová
30.06.2013

Tomu říkám kniha na dovolenou...

juckey
27.06.2013 4 z 5

Tragédie v rouše komickém... Smějete se od začátku do konce, ale příběh Modrovouse, který Modrovousem vlastně vůbec není, je v konečném důsledku tak tragický a smutný, že o Vieweghově géniovi nelze vůbec pochybovat...

Niki
12.06.2013 3 z 5

Zatím jeho nejlepší kniha co jsem četla, ale moc se mi nelíbilo, jak Mojmír "hanil" svou manželku.

Diorissimmo
25.03.2013 3 z 5

Biomanželka je typické oddechové čtení na víkend, nebo na dovolenou. Přečetla jsem ji za dva dny. Není to žádné veledílo, nad kterým by člověk musel dlouho přemýšlet, nepřináší žádné hluboké myšlenky. Nicméně dobře se čte, je tam trochu té ironie a sarkasmu, občas jsem se pobavila. Prostě taková celkem milá oddychovka, když nemáte chut a náladu na nic náročného.

marwinmh
24.03.2013 2 z 5

Prvni a nejspis jedina kniha, kterou jsem od Viewegha cetla. V nejmensim me to nenadchlo.

Tulenik
05.03.2013 odpad!

téma mi přišlo více než slibné, zpracování více než ubohé. Ach jo.... tolik zbytečných keců už jsem dlouho pohromadě neviděla. Tímhle si tedy autor u mě skore rozhodně nevylepšil.
Znám situaci kolem dul, přirozeného rodičovství, nošení dětí v šátcích a zakládání mateřských center více než dobře. Dovedu si velice živě představit situace, které autor popisuje... ale kdyby si odpustil tu zbytečnou a hloupou omáčku, vešlo by se mu to do jedné kapitolky.

fropetka
11.01.2013 5 z 5

Knihu jsem cetla v dobe kdy nasi dceri bylo asi pul roku. Velmi me tehdy pobavila, s odstupem casu vim ze podruhe uz bych po ni nesahla.

evice
03.01.2013 3 z 5

cantillena
25.12.2012

Na to že se jedná o knihu na jeden večer, tak přelouskat ji mi trvalo skoro 5 dní..prostě to nějak nešlo..skutečně jsem se snažila..

kika 13
31.10.2012 4 z 5

Mě se knížka líbí.Psaná s hůmorem,který popisuje situace při kterých se člověk musí smát.

Brambu
28.10.2012 3 z 5

Ne ne, tak tahle kniha není nic pro mě. Nevím v čem skvělo samotné zklamání, ale nějak mi nesedělo vyprávění očima ženy psáno mužskou rukou, neustále se to ve mně bilo. Nejen že jsem vůbec netušila, kdo nebo co je vlastně dula, ale už od prvního setkání mi byla krajně nesympatická. Možná to byl autorův záměr, ale mě osobně to příliš nenadchlo. Občas se člověk sice zasmál, ale bohužel převažovala ta méně humornější až těžce sarkastická stránka a jak známo, všeho moc škodí.

Kituska
25.10.2012 4 z 5

Je to taková víkendová či dovolenková kniha a jedna z mála knih, kdy jsem se přiklonila na stranu muže. Mojmíra mi bylo líto a soucítila jsem s ním. Vtipné, lehké, nenáročné.

Hrefna
26.09.2012 2 z 5

Moje série knih na opalování se rozšířila o další zbytečný kousek. Moje vnitřní žena se při četbě dost rozčilovala, nudila a pak jásala, když jsem to dočetla...Oceňuji pouze humor, protože smysl mi jaksi uchází, možná taková malá pomsta?

orson
10.09.2012 2 z 5

Ze začátku kniha vypadala zajímavě, ale krapet chaoticky, neboť vypravěčem byl někdo o kom v podstatě nebyla v knize na začátku řeč. Pak se to ale ujasnilo a děj plynul dál - v podstatě bez žádných zvratů, aby nakonec tak nějak vyhasl u velmi slabé pointy. Myslím, že z daného tématu se toho dalo vytěžit mnohem, mnohem více. Celkově to byla dost nuda, pouze soupis moderních (spirituálních, duševních a naturálních) trendů a jejich konfrontace s realisticky založeným člověkem.